OFF כשר לפסח

טטלליי3

New member
מעבר לקנדה- שאלה

היי בנות
מה דעתכן????
בעלי עצמאי בהיי טק (כבר שנה וחצי) עם שותף.
לפני שבוע עלתה שאלה מצידו האם אפשרי לעבור לקנדה
מפני ששם יכול להיות שתהייה יותר עבודה. (בלי שום התחייבות ועם
רצון לצאת להרפתקאות ..)
בלי כל הפרטים הנוספים.. איך הייתן מגיבות?!
ברור לי שיש המון שהיו קופצות על המציאה....
אני ממש לא:( מאוד ציונית, מאוד קשורה לארץ, משפחה,
חברים, עבודה, תרבות ורק המחשבה על לעזוב הכל עושה לי לא טוב....
אשמח לנקודת המבט שלכן...

אנא עזרתכם

שלום לכולם,

הנני סטודנטית המבצעת מחקר בנושא תמיכה באינטרנט וברשתות חברתיות, בכדי שאוכל להצליח במחקרי אני זקוקה לעזרתכם במילוי שאלון המחקר.
אנא עזרתכם במילוי השאלון (רק 5 דק' מזמנכם): https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_cGVtcja
והעברתו לחברים ומכרים נוספים שיוכלו לסייע.

תודה רבה על העזרה וחג פסח שמח!!

סתם להרפתקאה לא הייתי יוצאת

אני מניחה שיש ילדים אם את כותבת פה ולכן זה שיקול מכריע ביותר בעיני. אם היינו זוג צעיר אז מילא. נוסעים - חוזרים, לא ביג דיל. אז נשב בחושך באיזו דירה מעופשת ונחיה מקופסאות שימורים חודשיים עד שנצליח לגרד מספיק כסף לחזור אם הכול מתפוצץ לנו בפרצוף. בסדר. חוויה. אבל עם ילדים? אין מצב.
ובנוסף, זאת את שצריכה לנסוע ולא אנחנו. אם לך הרעיון עושה לא טוב אז מה זה משנה מה אחרים חושבים? את תצטרכי לחיות את החיים האלה ולא האחרים.
חוץ מזה שעל בסיס מה בדיוק תקבלו אישור עבודה? זה ממש לא כל כך פשוט להגר למדינה אחרת...

טטלליי3

New member
תודה שושן

זאת לא הפעם הראשונה שאת עונה תשובות
כנות וענייניות!
:)

handsfree

New member
לא הייתי חושב על הכיוון אלמלא הייתה עבודה

מובטחת, ביטוח רפואי מוסדר מראש לכולם, מקום מגורים סביר ומסגרות לילדים ברמה שאנחנו מצפים לה...

אבל אולי לאחרים ההרפתקאה קוסמת יותר, ואני סתם פדנט מידי...

בהצלחה!

washi tashi

New member
בלת"ק

אני טיפוס הרפתקן משהו, אבל אם לא היה לי יעד ברור+ויזה+עבודה מסודרת אז לא הייתי עושה זאת. אנחנו גרים בארה"ב כבר כמעט שנתיים והשנה הראשונה היתה לא פשוטה, בעיקר מבחינה זוגית. יש המון מתחים, ההוצאות עבור המעבר מאד *מאד* גדולות, יש עניין של התאקלמות לשפה (וכן, האנגלית שלי מצוינת, אבל עדיין לא פתחתי את הפה חודש), למזג האויר הלא מוכר, למנהגים מקומיים. אם בן/בת הזוג לא עובד/ת, זה עשוי להוביל למרמור ולדכאון שקשה מאד לצאת ממנו.

בקיצור - אם אין תכנית מסודרת לא הייתי מעלה על דעתי לעבור.

down under 1

New member
מסכימה עם כולן

למרות שאני לגמרי מהנודדות שעברו ממדינה למדינה, גם עם תינוק בידיים.
לא היתי עוברת עם ילדים לשום מקום בלי שיהיו סגורים מראש עבודה ובטיוח רפואי.

מסייגת - אם אני לא טועה בקנדה אין ביטוח רפואי פרטי (הוא לא חוקי בכלל) כך שכולם, כולם מכוסים על הביטוח ההממלכתי. אז סביר להניח שבמקרה הזה ביטוח רפואי לא מהווה בעיה. אבל הכנסה מאוד כן.

ועוד נקודה לבעלך למחשבה - קנדה זה אחו שילינג קר! מה עם אוסטרליה? רחוק אבל לפחות חמים...

MiraD1

New member
לא מדוייק אנדר, יש ביטוח פרטי

כמו המשלים של הארץ.

כל מעסיק יש לו תוכנית של ביטוח בריאות משלים (עצמאיים צריכים לעשות לבד).

התרופות בקנדה לא מכוסות כמו בארץ, כך שאם הילד חולה אפשר להגיע ל 100-60 דולר לתרופות.... לא זול!

אין רפואה פרטית, זה משהו אחר...

MiraD1

New member
מטיילת... ואם יש לי משהו חכם להגיד

אומרת
.... חחחח

pits1

New member
זה מאוד תלוי אם יש ויזה

אנחנו עברנו לאוסטרליה, כן בשביל החוויה. אבל עשינו את זה בצורה מסודרת, עם תושבות קבע, ביטוח רפואי וכו'. יכולה גם לספר מהנסיון פה שאם אין לך ויזה מסודרת אז גם מאוד קשה למצוא עבודה.
אני יכולה רק להעיד עלינו שזאת חוויה מאוד חיובית, וכרגע אנחנו פה בלי התחייבות לכמה זמן. כשנמצה - נחזור. בינתיים גם קיבלנו אזרחות.

ayely33

New member
וואהו.. אוסטרליה זו פנטזיה חבויה שלי

אבא שלי תמיד חלם על זה כשהייתי ילדה ולא עשה עם זה כלום, כנראה שהדביק אותי קצת, אבל אין לי ממש אומץ לפעול בעניין

pits1

New member
תשמעי - אם זה בא עוד מדרגים גבוהים

האמת שגם אצלנו היוזמה היתה של הבעל... סביר להניח שאם זה לא היה מדגדג לו זה לא היה קורה...זה גם כבר סבב שני שלי בחו"ל, גרתי גם בהולנד.
אבל חייבת לציין שזאת באמת חוויה, ואני מאוד אוהבת את אוסטרליה

MiraD1

New member
אני מתגוררת בקנדה כבר כמעט תשע שנים

מצב השוק הוא לא משהו כרגע... קשה למצוא עבודה בהיי טק לפי מה שאני יודעת.

מה גם, שההמתנה לויזה והגשת המסמכים ל PR לוקח זמן (בין שנה לשנתיים ושמעתי על יותר).
המלצה שלי, לפי מה שכתבת, לא לצאת להרפתקאה הזו, לי נשמע שאת מאוד מאוד קשורה לארץ ולכן רק תסבלי כאן. כמו שאנדר כתבה, החורף כאן קר מאוד, ואם אתם לא בעניין של ספורט חורפי מאוד קשה להעביר את החורף...

טטלליי3

New member
וואו בנות - המון תודה

כיף לקבל כך הרבה תגובות
כתבתן דברים שלא חשבתי עליהם...
אבל ככל שחושבת יותר,
מרגישה כמה זה לא אני....
כמובן שדיברתי עם בעלי על הכל
ובטוחה שדברים יסתדרו לטובה

anifel

New member
אני הייתי הולכת על זה בלי לחשוב פעמיים

אנני גרה בקנדה וזה הדבר הכי טוב שעשיתי בחיים אבל היי אולי זה עניין של אופי כזה

החיים פה כל כך שונים מהארץ אבל לטובה
אני ביקרתי בישראל בכמעט 4 שנים שאנחנו פה כבר 4 פעמים וכל פעם שאני בארץ בא לי כבר לחזור לקנדה לפינה שלי

אני ממש אוהבת פה

מההרפתקאה הקצרה שלי..............

אי אוהבת את הארץ שלנו מאוד, אני קשורה למשפחה ולאמא שלי בפרט מאוד מאוד, אבל...
חייתי שם שלוש שנים, ואם דברים היו מתגלגלים אחרת הייתי נשארת שם.
מהסיבה הפשוטה שקל שם, קל לחיות, קל להתפרנס, קל לחיות בלי מינוס, קל לנהוג, הכל קל יותר למעט חום ואהבה.
נסעתי לשם שהייתי בת 25, פה בארץ עבדתי במשרה מלאה, ולא הצלחתי לגמור את החודש, כל חודש, כל השנה, זה תסכל אותי, הרגשתי כאילו אני רודפת אחרי הזנב שלי.
לאחר שהוצאתי הכל, אני יכולה להגיד לך שזו שאלה מאוד אישית שרק את יכולה לענות עליה, האם המצב הכלכלי לא טוב, קשה לכם לחסוך או להתנהל? האם הריחוק מהמשפחה בא בחשבון? (וכמובן, איך אתם עם קור
)
מאחלת לכם בהצלחה בכל דרך שתבחרו.

אני ממש לא הייתי הולכת

אצלנו מאד חשוב לי המשפחה וההורים שלנו הרי רק הולכים ומתבגרים שיהיו בריאים וחשוב לי שהילדים שלי יגדלו בסביבה יהודית וישראלית ואני חוששת אם נלך שפשוט "נתקע" שם יש לי למשל דודה שעזבה והילדים שלה התחתנו עם נוצרים, אז נכון למי שלא אכפת זה לא נורא אבל זה לא מה שהייתי רוצה שיקרה אצלנו ואני קשורה גם לארץ למנטליות לכל אפילו להתרגל לשפה חדשה שהיא אומנם מוכרת אבל לא שפת האם שלי ולתרבות אחרת ואוירה אחרת, בקיצור זה לא בשבילי ואגב גם לבעלי הציעו וכמובן שיש בזה הרבה יותר כסף מאשר להיות בארץ
אבל אני כן יכולה להבין את הצד ההרפתקני שבזה ואת ההתרגשות והחידוש שלטוס למעבר לים

שחר292

New member
בטורונטו יש קהילה יהודית וישראלית

מאוד רצינית, יש שם את הערוץ הישראלי,עם חדשות ערוץ 2, תכניות ישראליות, ואפשר להרגיש שם יותר בישראל מבארץ
.
בכל מקום יהיה מי שמדבר עברית (זה ממש מוזר והזוי), יש רשת של סופרים שמביאה כמעט את כל המאכלים שיש בארץ (כולל קוטג'/במבה/חטיפים וכו').
אני אישית מאוד אוהבת את טורונטו ולגמרי הייתי עוברת לגור בה. (אם כי הייתי מעדיפה את ארה"ב מהרבה בחינות אם יש לכם אפשרות, לדעתי קל שם יותר מבקנדה מבחינה כלכלית). לגבי עבודה, אני לא בטוחה אם זה נכון שיש שם יותר מבארץ (בדקתם את זה? יש לכם שם מישהו מקושר?)
יש גם בתפוז פורום של ישראלים בקנדה שאת יכולה לשאול שם...
בכל מקרה, בהצלחה....

למעלה