NTSC לעומת PAL

erandz

New member
NTSC לעומת PAL

שלום לכם, ראיתי שגם בארץ מציעים מצלמות שמצלמות ב-NTSC למרות שככל הידוע לי השיטה הנהוגה בארץ היא PAL. זה משנה מבחינתי אם אני בכל מקרה מתכוון להעביר את כל הצילומים המשפחתיים שלי ל-DVD ? מכשיר ה-DVD הקיימים כיום יודעים להסתדר עם שתי השיטות ? בנוסף, אני יכול הרי להעביר את הכל לפורמט MPEG או AVI, אז זה משנה באיזו שיטה צילמתי בהתחלה ? תודה

GGOODD

New member
קודם כל

האיכות של הpal היא גבוהה יותר, הרזולוציה היא גבוהה יותר. בנוסף לא כדאי לך להכניס את הראש למיטה חולה, כי למרות שאולי המטרה שלך היא לשים את כל הסרטים על dvd אם תרצה לצלם משהו ולהקרין בטלוויזיה תהיה לך בעיה בגלל השיטה ולעשות המרה לpal זה כאב ראש אחד גדול.. וזה באמת על קצה המזלג, המלצה שלי.. אל תעבוד עם הntsc

ih10

New member
מה זאת אומרת להקרין בטלוויזיה?

אצלו בבית?, אין כמעט טלוויזיות שלא תומכות במולטיסיסטם דרך אגב, אני בדיוק היום הייתי צריך להמיר PAL לNTSC, עשיתי את זה עם הFormat Convertor של FireStore, לקח חצי שעה (סרט יחסית קצר) ויצא מצוין, זה כבר לא סיפור כל כך גדול. הבעיה האמיתית עם מצלמות NTSC (מעבר לרזולוציה הנמוכה) זה שרוב הסיכויים שאין אף יבואן אמיתי מאחורי זה ושזה בלי אחריות. ההפרש במחיר בסופו של דבר לא מצדיק קניית NTSC בארץ, אם נמצאים בארה"ב ואפשר לחסוך הרבה כסף בקניה שם אז אולי זה משתלם

GGOODD

New member
אמנם רוב...

אבל לא כולן, ומכיוון שהסטנדרט הוא עדיין pal זה לא שווה מבחינת ההגדרות... כמו שאמרתי, זה לא שווה את הכאב ראש, אפילו אם אפשר את הכל לסדר.

למעלה