NRG: מהפכת הדיסקו

NRG: מהפכת הדיסקו

פרגנו בתגובות
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/967/581.html

chepia

New member
אחלה רעיון

תנסה להציע את התוכנית במתכונת שלה או דומה לה ברדיו 99FM המתחדש.

olli3

New member
מנהל
רוזובסקי? רזרבה של סקי עשו מהשם שלך :)

לטעמי זה תמיד מאבד קצת מהקסם, הטכנולוגיה לא נגישה לכל אחד (מבחינה כספית) וגם מבחינת חיבורים. כך שקשה לי לראות את עצמי באמת נהנה כאשר אני חייב להיות מחובר לרשת. שלא יבינו אותי לא נכון, אם אני גם ככה בבית, ליד המחשב אז אין בעיה, אבל כשאני רוצה לצאת, לבשל במטבח, זה בעייתי כבר. זה משהו שהרדיו עושה יותר טוב, הוא נייד וזה כל הקסם. בכל הזדמנות שתהיה אני אאזין ופודקאסטים זה לא בשבילי, מאבד מהקסם שוב.... נקווה לתחנת רדיו שתשדר מוסיקה, ולא רק תוכנית על גבי בסיס שבועי או יומי.

אבל אבל...

תמיד אתה יכול לנצל יתרונות נוספים של פודקאסטים, לחבר את התכנית לאייפוד או לנגן שלך, ולשמוע תוך כדי נסיעה. אם אין לך נגן, אתה יכול גם לצרוב אותה על דיסק ולשמוע ברכב... והטכנולוגיה רק משתפרת - כי אני שומע היום ברכב פודקאסטים ורדיו אינטרנט כמעט באותה נוחות שאני שומע בה רדיו FM, וללא ספק באיכות סאונד טובה בהרבה. קדימה olli, אם העבירו את ההוא מהפרסומת בנק, גם אתה יכול להרשות לעצמך להיפתח בפני מדיות חדשות להפצת רדיו, בעיקר כשעולם התוכן שמחכה לך שם באמת מרתק.

olli3

New member
מנהל
אני יכול, כן, אני רוצה, גם כן...

קודם כל אם אני אצרוב לדיסק ואצטרך לשמוע ברכב זה ייקח לי איזה 5-6 נסיעות כדי שלמוע תוכנית שלמה. ואני מאמין שגם לך לא תמיד קל להתרכז במה שאתה שומע (אלא עם כן זו מוסיקה נטו). רוב המח מופנה לנהיגה עצמה פשוט. לגבי נגנים, אין לי, גם טלפון שיש לו פחות מ3 שנים חיים אין לי. דבר שלישי ואחרון, כמו שאמרתי אומנם הטכנולגיה קיימת ונגישה אבל היא מצריכה הרבה בלאגן. כל מה שביקשתי זה לשמוע משהו שאני אוהב במטבח כשאני מבשל ובשביל זה צריך להרעיד את כל הבית, כי מהחדר עד המטבח... או לקנות מכשיר סלולארי מתקדם או לקנות לפטופ - מה שמשותף לכל זה שהכל עולה כסף, ולא ממש מעט... בתכל'ס אני לא צריך את כל המכשור הזה, לא טלפון חדיש ולא לפטופ ולרכב לא הייתי משקיע על קליטת רדיו אינטרנט לרכב, אחרת הייתי צריך לבלות הרבה ברכב כאשר אני לא מבלה בו זמן רב. כך שזה השקעה גדולה תמורת תמורה של מה? מילא אם הייתי צריך את כל הדברים האלה בשביל דברים אחרים... אבל אני לא, אז להשקיע כל כך הרבה (ואין לי גם איך להשקיע יותר מידי) בשביל להנות ממשהו שגם ככה כבר קיים וזה נקרא FM או DAB (שעדיין לא קייים אצלנו), הבעיה היא לא אצלי, הבעיה העיקרית היא שלא משנה מה תעשה ולא משנה כמה פתרונות יהיו עדיין המזכירה במשרד תפתח את רדיו הAM/FM הפשוט זה שעולה 50-100 שקל ויש בו גם קומפקט דיסק ותשמע דרכו, ונחש מה, המכשירים האלה לא ממש מתקלקלים לעולם (הדבר היחידי שאנטנות נשברות להם) בכלל בכל משרד, בית עסק, מוסך, חיילים בצבא במשרדים וכו'... הרדיו הוא הזמין, הפשוט, הזול... בנתיים כל הטכנולוגיה הזאת היא אליתה בלבד. לא תראה כל כך הרבה אנשים אם מכשור שכזה רק בשביל לשמוע רדיו וגם אם יש להם מכשירים סלולארים מתקדמים לא ממש תעלה להם על הדעת לשמוע רדיו דרך המכשיר הזה, הם סביר להניח יפתחו את הרדיו שלהם ברכב, רדיו שהמשתמש הממוצע יודע לסרוק בו תחנות ומכיר תדר אחד או במקרה הטוב כמה תדרים ספורים בעל פה, ישים תחנות בזכרון (יש כאלו שאפילו את זה לא יודעים לעשות, עד כמה שזה פשוט). ורוב המשתמשים לא ידעו בכלל שיש להם FM1 FM2 FM3 (כתאי זכרון נוספים) או שיש מצב של סריקת תחנות מקומיות (תדרים ממשדרים קרובים בלבד) או סריקה כללית של כל אות טוב שמתקבל. יש כאלו שלא יודעו לכוון את הגדרות השמע (אקולייזר), אז מצטער אבל המשתמש הממוצע יודע שכשהוא מסובב את מפתח הרכב הרדיו שלו נדלק אוטמתית (או שלא) בדיוק על התחנה שבו הוא השאיר אותה. פשטות זה שם הסיפור, עד שזה לא יהיה פשוט פשוט פשוט, זה לא יצבור תאוצה. וכשאני אומר פשוט, אני מתכוון עד שזה לא יהיה מובנה במכשיר הרדיו שברכב זה לא יהיה פופולארי. כמו שיש רבים שמעדיפים להאזין לרדיו דרך ממירי הכבלים או הלווין. למרות שכל רדיו ומערכת סטריאו עם רמקולים הרבה יותר איכותיים מאלו של הטלוויזיה, יספקו הן קליטה מעולה והן איכות סאונד משופרת, אנשים עדיין יעדיפו את הפשטות של ללחוץ בשלט למעלה או למטה. כי הם בעצמם לא יודעים איך לסרוק תדרים במערכת הסטריאו שלהם שלא נדבר על לשמור תחנות בזכרון. והממיר, הממיר נותן את זה בפשטות וקלילות. כשהטכנולוגיה הזאת תהיה זמינה לכל אחד (נכון שהיא קיימת גם בפורמט הזה) אז אנשים יעברו להשתמש בה. לגבי זה שטכנולוגיה זמינה וקיימת כמו המכשיר הזה שבזק שיווקה לפני כשנה, כמה אנשים באמת קנו את הדבר הזה? כמה אנשים זה מדבר אליהם? ומוסיקה הרי מדברת לכולם, רק שהם לא באמת חושבים אני אשלם כך וכך כדי שאני אוכל לשמוע תחנת רדיו כזאת או אחרת כאשר יש לי כבר את הכל במחשב ומהמחשב אני יכול להעביר לכל מקום. התפיסה של רדיו בארץ היא בעיקר גלגל"צ, למרות הכל זה מתחיל שם ומסתיים שם, אם אין משהו מעניין בגלגל"צ הרבה או שעוברים לתחנה אזורית להם הם שומרים אמונים או עוברים לדיסק, בלי לסרוק בלי לחפש משהו אחר. יש כל כך הרבה אנשים שמה שיש להם בזכרון של הרדיו ברכב זה גלגל"צ ותחנה אזורית אחת או שתיים. למרות שיש עוד מספיק תחנות מוסיקה הם אף פעם לא יחשבו שיש שם משהו יותר טוב. התפיסה הזאת באה מהמציאות הרדיופונית בארץ, אם דברים היו מתנהלים שונה ברדיו הישראלי, הפתיחות למוצרים כאלו הייתה גדולה יותר, לדעתי. כיום כשהרדיו נחשב לכלי מיושן שנחיצתו מוטלת בספק (מבחינת מוסיקה), כאשר אנשים כאן בארץ חושבים שרדיו אחר מחו"ל הוא רדיו זהה למה שיש בארץ (ומתפלאים מאד כשאתה משמיע להם משהו מירדן או לבנון שנשמע להם לא הגיוני בעליל שבארץ אין דבר כזה). רק אז הם נפתחים, כי כידוע מבחינה מוסיקלית הרדיו בישראל על הפנים. כל עוד אנשים יחשבו שרדיו הוא כמו במתכונת שיש כרגע בשידרוי התחנות הישראליות, הם לא יתפתו לעבור לטכנולגיה הזאת, כי היא יקרה, לא כזאת ידידותית (לא על הממשק, אלא על המכשור שצריך) וכל זאת במחשבה שהם יקבלו את אותו הדבר שגם ככה הם קולטים בFM שלהם (שאותו הם מצמצמים לרוב ל3 תחנות כמעט), אני לא רואה אותם מתפתים.

olli3

New member
מנהל
אפשר רק 6500 תווים, הנה ההמשך...

אני חייב לציין משהו, כששירתתי בצבא כנהג, כל זכרונות מכשירי הרדיו ברכבי היחידה סודרו על פי FM1 FM2 FM3 לכל קבוצת FM תדרי איזור (FM1 לב"ש והאיזור, FM2 למרכז וכו') וכל פעם מי שלקח את הרכב והגיע למרכז פשוט סרק והגיע ל91.8 וכך חזר ל99.8 כשחזר לבסיס, היו שהגדילו ושמרו בזכרון של הFM1 את תדר גלגל"צ 91.8 יחד עם 99.8 ולפעמים גם הוסיפו את 93.9. עכשיו העניין שזה טפשי כי בחלק היה גם RDS. הדבר השני שתמיד הייתה רואה שאיכשהו 99 FM מתנגבת לזכרונות של הרדיו, ואף אחד לא מאזין לה. פשוט הדיעה הרווחת שיש שם מוסיקה טובה מימי BU99/ESC. את רדיוס לעולם לא תראה, את לב המדינה לפעמים, את אמצע הדרך גם לא, גם לא רשת ג' והכי מדהים שכל חובבי המזרחית מעולם לא גילו את דרום 101.5 מהשעה 16:00 אבל האזינו באדיקות למנטה עם ירון אילן (שמדבר ואל סותם כמעט כמו אליקו - למרות ההשוואה הגסה, הוא מדבר המון) ברדיו דרום 97/95.8 וכשהגיעו לירושלים למשל לא ידעו לעבור ל101 FM. מה אפשר ללמוד מכל העניין הזה, שאנשים לא באמת מתעניינים בכל תחום הרדיו, לא לדעת שתוכנית שאתה מאזין לה כל יום משודרת גם ברדיו ירושלים וכשהקליטה של דרום מתחילה להשתבש פשוט לעבור לגלגל"צ או לדיסק זה מראה שהמאזין הממוצע לא ממש מקשיב לדברי הקריינות או הפרומואים. מה עוד שלב המדינה משדדרת בשני תדרים והרבה אנשים בבסיס שהאזינו לה ועברו את טווח הקליטה אוטמתית החליפו ל91.8 או דיסק כאשר הם לא יודעים בכלל ש93.3 זה גם לב המדינה והפלא ופלא קולטים אותה גם בבאר שבע ברכב. אז אחרי שאנשים הבינו שלא סתם שמתי את התחנות האלו בצורה ספציפית של לפי קבוצת FM1 FM2... תדרים כבר לא שונו, אנשים גילו שגלגל"צ זה לא באמת כל המוסיקה החדשה שקיימת (מה שרק 10-15% משידורי היום שלהם זה מוסיקה חדשה). הם גילו שיש הרבה מעבר לגלגל"צ או רדיו דרום ושיש מה לשמוע ברדיו פה ושם ושדיסק היא לא אופציה של ברירת מחדל (אצל אלו שהיו חיים על דיסק אחד לכל הנסיעה). לא מזמן הקפיצו אותי כמה חבר'ה מהבסיס למרכז (השתחררתי לפני 3/4 שנה) וגלגל"צ שלטה ברכב, כשהגיעו לאיזור אשדוד והתחילו לשחק בזכרון מה שהיה בו זה גלגל,צ באר שבע, גלגל"צ מרכז, רדיו דרום 97 רדיו דרום 95.8 (שזו אותה תחנה בשני תדרים שונים ששניהים נקלטים מעולה בכל טווח הנסיעות של היחידה) 99 FM ותדר אחד שלא טרחו להכינס בו זכרון והוא נשאר מיותם על 87.5. מה עשה אותו חייל שישב ליד הנהג, חזר לגלגל"צ, בפעם השנייה שחיפש משהו יותר טוב שוב לחץ על כל הזכרונות משלא מצא, עבר לדיסק. אלו הרגלי ההאזנה של רבים מתושבי המדינה ושל מרבית האנשים ברחבי העולם. רק שבעולם הם קצת יותר נהנים מהרדיו שלהם ולכן הם פחות אדישים כלפיו (נשים גלגל"צ ואם אין משהו מעניין נעבור לדיסק). שם הם מודעים יותר לרדיו - כי כמעט כל אחד יכול למצוא לעצמו תחנה שמשדרת משהו שהוא אוהב. זו דעתי בנושא, גלשתי מעט, אך זהו עדיין אותו נושא... לטכנולוגיה הזאת אין שוק, לא רואה את זה אחרת.

באמת מוסיקה טובה

באמת מוסיקה חבל על הזמן יש בתחנה הזו חבל שאני לא מצליח לתפוס את url של רדיו קליק רדיו תל אביב ללא הפסקה גלי צהל גלגלץ רדיוס רדיו 99 קול חי ורדיו חיפה 91 fm רדיו דרום ורדיו קו רגע למישהו יש את כתובת הstrem התחנות שרשמתי.

למעלה