Nikon או Canon ?

RC Raviv

New member
Nikon או Canon ?

היי , כעת אני על סף קניה של מצלמת SLR , עיני כבר ממוקדות על הCanon EOS 400D , מטעמי תקציב בעיקר. השאלה שלי היא - האם בכל זאת עדיף לי ללכת על מצלמה של ניקון - ואני מדבר כרגע על ביצועים מבחינת איכות התמונה , והצבעים - האם עדיף ניקון או קאנון ? ואם ניקון - איזו מצלמה במחיר המתחרה לזו של הקאנון , ולמה? אני שואל אתכם הצלמים מה אתם מעדיפים ? ואם למישהו יצא להתנסות בשניהם - מה הוא מעדיף. *כבר שאלתי בפורום ציוד וסיוע , ואני רוצה לקבל גם את תשובות הצלמים שלא כותבים בו! בבקשה להתפקד
תודה רביב

אלמרה

New member
../images/Emo41.gifאני כבר החלטתי ../images/Emo70.gif

ידעתי במי להתייעץ ומהיום אני בעלים של... Canon Rebel XTi - 400D המפתיע מכל הוא שתוך פחות מ-24 שעות, מרגע ההחלטה וההזמנה הטלפונית - הגיעה החבילה לביתי עם המצלמה ועדשת SIGMA 17-70 וכרטיס זיכרון 4 GB וכבר שעות מספר אני משחק ומתנסה ובעיקר קורא המון חומר מהחבילה וברשת באתרים של Canon ואחרים ויו... כמה אני מתרגש - זו לי מצלמת SLR הבתולים שלי אחרי שתי מצלמות קומפקטיות אחת Nikon ישנה ושניה A95 - צעד קטן לאנושות, שידרוג גדול לי... והרבה מה ללמוד. לא אצא ידי חובתי ללא הבעת תודה לכל מי שתרם מנסיונו ותאר את הציוד בו הוא משתמש, אך עונג הוא לי להביע תודה מיוחדת ענקית ליניב אליאש, שעזר לי מאוד בעיצות מועילות ובהכוונה ובסבלנות. תודה לך יניב, מקרב הלב הרן שלי.

אלמרה

New member
בולשיט שלך - מזון שלי...../images/Emo5.gif

בכלל, לימדו אותי שכדאי לצעוד אחרי מי "שיש לו", ולו רק לזכות באפשרות ללקט פירורים נושרים מחורי הכיסים...

Kewen

New member
אוי נו, תראה מה קורה למי שמקשיב לאליאש

יוצא עם קאנון

יש לי 2

Canon 20D Canon 400D בנוסף לסדרה ארוכה של קומפקטיות ודמוי SLR שהיו לי אבני דרך

RC Raviv

New member
יפה , ואתה מרוצה מאיכות התמונה של ה- 400D ?

מהצבעים , הביצועים? תוכל לתת לי קצת דוגמאות ? בכלליות - אתה מרוצה ממנה ?

נראה לי שהיא אחלה

מצאתי שהיא יותר רועשת ב-ISO גבוה מה-20D וזאת בגלל שהיא מפיקה רזולוציה גבוהה יותר על חיישן באותו גודל כמו של ה-20D היא קצת קטנה עם GRIP וקטנה מדי בלי GRIP (לכן גם קניתי GRIP) הרעיון של השימוש במסך הראשי כמסך להגדרות נחמד מהצד של בהירות מאוד קל לראות ולהבין מה הגדרת במצלמה, אך מהצד של חסכון בבטריה זה חסרון. מהירות הצילום שלה עבור ציפורים במצב BURST קצת מוגבל או במילים אחרות איטי יותר ממה שאני רגיל עם ה-20D המסך הגדול (2.5") הוא ברכה לכל דבר אני מאוד נהנה לראות את מה שצלמתי בשטח עם המסך הזה לעומת ה-1.8" העלוב של ה-20D שפשוט מוציא את העיניים והורס את ההנאה. צבעים וקונטרסט זה חלק מאוד סובייקטיבי לעדשה שאתה מחבר למצלמה ולכן זה פחות רלוונטי, אך נראה שהאיכות של התוצאות שהיא מוציאה מאוד מספקות כל עוד לא עוברים את ה-800 ISO

אלמרה

New member
שתי תשובות לי:

1) כל מה שיניב כתב - נכון!
(אני באמת אוהב את המסך הגדול... ) 2) לי אין עדיין נסיון עם המצלמה והרבה תלוי גם בעדשה כמובן, אני רק לומד להפעיל אותה כעת אבל ללא ספק זהו תותח - CANON "כבד"... 3) מבטיח להציג דוגמיות ודעות משלי בקרוב... 4) אמממ... אמרתי שתי תשובות? אז מה אם אני חלש בחשבון ורק חזק במספרים?

Rockamora

New member
קאנון מוציאה תמונה עם צבעים

יותר יפים מניקון.. אבל מצד שני לניקון יש עדשות קיט שמתעלות על קאנון ועל רוב החברות האחרות. מה אתה מעדיף? עדשה טובה או צבעים יותר טובים? [וביננו.. הצבעים זה הדבר הפחות חשוב.]

קיט כשמה כן היא

עדשה ראשונית בלבד אף אחד מאלה שרוצים להתקדם בתכלס לא נשאר עם הקיט

DDking

New member
סליחה על זה שאני חולק עליך

ואתן את דעתי... כל מצלמה שלא תבחר תספק לך את הסחורה ובמידה ותדע לנצל את המצלמה לא משנה בחירתך אתה תהיה מרוצה, אם לא תעבור תחום
אבל כמובן שעדיין ישנם הבדלים קטנים שגורמים לנו לעשות בחירה בין גוף לגוף. ההבדלים הגדולים בין העולמות הן שלקנון יש התנהגות טובה יותר עם ISO שצפונה מ 800, בעוד שלניקון צבעים יותר טובים ועבודה עם פלאש טובה יותר. עוד דבר הוא שאם אתה מתכוון להישאר עם עדשת הקיט מעל למספר חודשים בודד אין מה לחשוב ולקנות רק ניקון שכן עדשת הקיט שלה נותנת איכות כמו של העדשות הכי טובות שיש, בעוד שעדשות הקיט של קנון יכולות לשמש בתור אבן, מעצור או מאפרה
דרור

Drazick

New member
הרבה דעות...

על "צבעים יפים" אין מה לומר... זו דעה סובייקטיבית. בהגדרות ברירת מחדל קנון יותר רוויה ומעט מחדדת יותר את התמונה (JPEG). לרוב האנשים צבעים רווים עושים טוב בעיניים. לגבי רעש, זה כבר פרמטר מדיד. וניתן למדוד אותו. וכאן דרור טעה. ניקון "נקייה" יותר מקנון (מלבד הדגמים שלה בעלי החיישן הגדול יותר). למעשה גם פנטקס נקייה יותר מקנון. ברמת המחירים שצויינה אני הייתי מעדיף פנטקס. לטעמי נותנת הכי תמורה למחיר.

Yoninissan

New member
יופי זה בעין המתבונן...

הכל תלוי איך עובדים עם כל מצלמה. לאחרונה יצא לי לעבוד עם צלם שצילם עם ה mark II Ds (עם ה 17 מגה פיקסל) ואני דאז עם ה d70s הוא הראה לי בהתלהבות איזה תמונה של החופה ואומר "תראה איזה צבעים אמיתיים" אחרי מבט חטוף ראיתי שכל התמונה צהובה/חומה מדי - שזה משהו שראיתי בהרבה מצלמות של קנון ומצד שני ראיתי תמונות מדהימות של קנון. כנל לגבי ניקון. אין דבר כזה יותר יפה בהכללה. זה הכל עניין של טעם.

למעלה