Need need ושוב Need

Florimel

New member
Need need ושוב Need

אוקיי באמת שמעניין אותי לשמוע דעות בנושא, כי אני לא ממש גיבשתי דעה. ברור שכל קלאס יבחר NEED בהתאם לארמור שלו ועד כאן הכול ברור לכולם. סוגיה אחת שבכלל לא ברורה, ועד היום אני רואה שהדעות בה חלוקות- מה קורה אם יש דרופ שאתה כן יכול להשתמש בו, אבל לא כרגע- נניח בעוד כמה רמות מה בוחרים? האם תקין לבחור NEED? מה אתם אומרים? אתמול עשינו דאנגן והתחיל ויכוח דיי רציני בנושא...

Pkunk

New member
זה תלוי

אתה מדבר על PuG או על גילדה/חברים? אם מדובר על אנשים שמכירים אחד את השני, אין בעיה להחליט מה שרוצים, אם רוצים לצ'פר מישהו גם אם טכנית מישהו אחר לפניו בעדיפות לציוד. אם מדובר על PuG, כדאי להישאר קורקטיים ואלא אם כן סוכם אחרת מראש, לא לעגל פינות בחלוקת Loot. זה אומר שאם מישהו לא יכול להשתמש בציוד עכשיו, לא הוגן מצידו לקחת את הציוד על פני מישהו אחר שצריך אותו ויכול להשתמש בו מיד. אם אף אחד אחר לא רוצה את הציוד, אין בעיה כמובן. אמרת Dungeon, אני מניחה שלא מדובר על רייד. בין 5 אנשים זה בד"כ די פשוט. אלא אם כן סוכם אחרת, המובן מאליו הוא שלטנק יש עדיפות לציוד טנקינג, להילר יש עדיפות לציוד הילינג. שלושת ה-DPSים, יתכן שיריבו על ציוד אבל גם יכול להיות שכל אחד צריך ציוד אחר לגמרי (נניח Mage, Rogue ו-Enhancement Shaman). אמרת שכל קלאס יבחר Need בהתאם לסוג הארמור, וזה נכון אולי במובן הרחב והכללי ביותר (Clothie לא יבחר Need על Plate), אבל לא בהכרח. למשל, שמאן הילר, שלובש Mail בעיקרון, בהחלט יתכן שציוד Cloth יהיה בעל Stats טובים יותר עבורו, ולכן הוא יבחר בו מכיוון שארמור לא מאוד משנה לו גם ככה. כשמבינים איך Stats על ציוד עובד, אפשר לראות חלוקה די ברורה בין ציוד טאנקינג, הילינג לסוגיו השונים (Spirit/MP5 ומי יכול ללבוש מה), ו-DPS לסוגיו (Casters/Melee). מזמן לא נתקלתי בויכוח על ציוד; בדרך כלל ברור מה הולך למי, ואם יש כמה שרוצים אז עושים Roll ומי שניצח ניצח. הבעיות מתחילות כשמישהו רוצה ציוד שלא מתאים לו. לפעמים זה עניין של דעה. ולעניין השאלה ששאלת, אם התחיל ויכוח אני מניחה שהיתה חתיכת ציוד ששני אנשים לפחות יכלו להשתמש בה, אחד מיד עכשיו ואחד בעוד כמה רמות. בעיקרון, Common Sense זה לתת עדיפות למי שיכול להשתמש עכשיו. אבל אם מדובר בשתיים-שלוש רמות (ולא בעוד 20 רמות), אם השחקן השני כבר זכה בציוד בריצה הנוכחית, יש מקום לגמישות ושיקול דעת (שוב, תלוי אם זה PuG או אנשים שמכירים אחד את השני). לכן מאוד חשוב להחליט על שיטה לחלוקת Loot לפני שמתחילים. הכי חשוב זה להבין Stats ולדעת על מה לעשות Need ועל מה לא. אם עושים Need על משהו שהוא לא מובן מאליו, תמיד לוודא עם האחרים שזה מקובל עליהם.

Florimel

New member
אז עכשיו אני אסבך עוד קצת את העניין

ראשית - אני מדברת ולא מדבר
אני וורלוק רמה 73 היה איתנו ידיד טוב שלי שהוא פריסט רמה 77 ומאג רמה 71 הדרופ היה CLOTH מתאים לרמה 74 הלידר אמר לשלושתינו לבחור NEED וכך עשיתי [ סך הכל אני לא רחוקה בכלל מרמה 74] המאג קיבלה את הCHEST והויכוח התחיל ודרך אגב בתור וורלוק, הנשק המועדף עליי הוא חרב - אבל אני מודעת לעובדה שתמיד כשיהיה דרופ כזה הקבוצה תעדיף לתת אותו ללוחם לטנק וכו, ואני מקבלת את זה בהבנה, אני לא אבחר NEED על חרב למרות שאני מאוד רוצה....

Pkunk

New member
קבלי את התנצלותי ../images/Emo13.gif

אם שלושתכם הייתם DPS, אז אכן שאדו-פריסטים, וורלוקים ומייג'ים זה קלאסים שחולקים ציוד מאוד דומה, ההבדלים, אם יש, הם בעיקר עניין של העדפה אישית. אם הלידר אמר לשלושתכם לבחור Need, למה התחיל ויכוח? אם הכהן חשב שמי שלא ברמה המתאימה לא צריך לבחור Need, היה צריך לדבר לפני ולא אחרי ה-Roll. ואם את היית זוכה, עדיין היתה לו בעיה עם זה, מאחר ואתם ידידים טובים? נקודה למחשבה. מאוד חשוב להיות הוגנים בחלוקת Loot. תיקון טעות משמעותית ביותר לגבי חרבות - וורלוקים צריכים חרבות עם Stats שונים מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד (מאוד!) מלוחמים!!! על חרב שוורלוק ישמח להשתמש בה יהיה Spell Power ו-Intellect, אלה ה-Stats שמצביעים על כך שמדובר על חרב ל-Casters ולא ללוחמים בשום פנים ואופן. לעומת זאת אם יש עליה Attack Power ו-Strength, אז היא אינה מיועדת ל-Casters כלל וכלל, אלא לקלאסים שהם Melee. כלומר - אם נופלת חרב, תסתכלי איזה Stats יש עליה, ומיד יהיה לך ברור כשמש אם היא מיועדת ל-Casters (וורלוקים/מייג'ים) או ל-Melee (לוחמים/גנבים).

zrikman

New member
מה הקשר לחרב?!

כן לא הבנתי מה הקטע עם החרב אני רוצה לראות לוחם שילך עם חרב שישה לה SPELL POWER הוא יהיה בדיחה ב DALARAN מן הסתם אם יש חרב כזאת אז זה הולך ל CASTER

zrikman

New member
לדעתי

שלושתכם יכולתם לעשות NEED וזה לא היה צריך לעורר ויכוח אם הפריסט היה הילר אז אני מניח שהוא לא היה צריך לעשות מכיוון שהוא צריך פריטים אם תכונות מעט שונות מה גם שהוא היה בלבל גבוהה ממכם אז זה תלוי מה היה עליו אבל זה ממש נקודתי דרך אגב אם תוכלי לתת לינק לפריט אז יהיה יותר פשוט

JaneLame

New member
קובעים את החוקים בכניסה למבוך.

ראש הקבוצה או מישהו אחר צריך לסכם על החוקים במשפט או שניים בכניסה למבוך, מתי לוחצים need, greed, pass וכו'. יש קבוצות שבהן מה שאתה אומר מותר ויש כאלה שלא. שתי רמות זה הבדל שיכול להיות מהותי, במיוחד אם יש מישהו אחר בקבוצה שכבר יכול להשתמש בפריט הציוד הזה. לך תדע מה תקבל עד אז, אלוהים גדול. בכל אופן יש הרבה זמן ללחוץ על need, אפשר להתריע או לשאול את הקבוצה בינתיים.

lizard

New member
דוגמא טובה למה שהיה לי היום.

הזמינו אותי להיות טאנק בHOS, אמרתי להם שאני מוכן לבוא בתנאי שאני מקבל את הכתפיים שאחד מהבוסים מפיל. הם הסכימו. לצערי הבוס לא הפיל את הכתפיים האלה (או שאני טועה בDNG, גם אפשרות) ובעצם יצא שלא קבלתי כלום מכל מהמבוך (למרות שעשית NEED אחד ולא זכיתי בו). מבחינתי זה היה בסדר. זה מה שסוכם ואם הם היו מפירים את ההסכם אז פשוט הייתי עוזב.

lizard

New member
התכוונתי לדוגמא מהצד השני ../images/Emo13.gif

שקודם כל צריך לסכם מראש מי מקבל מה. היה לי מקרה לא נעים שבו לקחתי לטאנק ציוד כי אני הרי גם טאנק. היא אחרי זה צעקה עלי ואמרתי לה שהיא צודקת אבל זה לא נקבע מראש ולכן לא ידעתי.

Fanty S

New member
זה סתם לשחק אותה ראש קטן

אלא אם באמת לא היה מוכר לך החוק הזה. לא הכל צריך לקבוע מראש. אם רואים שנפל משהו שגם אתה יכול להרוויח ממנו בתור מיין ספק, אחרי שזה כבר נפל תסביר לקבוצה שהמיין ספק שלך זה טנק ותשאל אם זה בסדר מצידם שתעשה גם אתה ניד. לפעמים יענו לך שלא ותאלץ לוותר, אבל זה עדיף על לעשות בלאגנים. שוב, כמובן שזה לא תקף אם באמת לא היה לך מושג מהמנהג הזה. יש הרבה חוקים בלתי כתובים בוואו ולוקח זמן ללמוד את כולם. עד אז חוטפים קצת על הראש...

lizard

New member
לא היה לי שום מושג.

לא רק זה, בעבר הרבה פעמים הפסדתי חפצים לאנשים שלא היו צריכים אותם לדעתי. חשבתי שהנוהג הוא "תפוס כפי יכולתך". כנראה שנפלתי על אנשים לא מתחשבים. בעיקרון, כל חפץ שהוא לא מתאים לי לספק(ים) אני לא אקח. מאחר ויש לי ספק טאנק וספק פיורי אז לא חשבתי שזה לא בסדר והאמת היא שאם הייתי יודע אז כן הייתי מוותר. לא זכיתי במגיני כתפיים בHOS (ואני באמת מקווה שזה HOS ולא HOL, כי אני לא זוכר) ולכן אני משתדל לעשות אותו עוד פעמים כשאני מראש אומר לחבורה שאני מוותר על הכול ורוצה רק את הכתפיים. אגב HOS, למישהו יצא לשמוע מה המחשב(?) שהגמד מפעיל אומר? אני מנסה להקשיב אבל מפלצות מעצבנות מפריעות באמצע. בהתחלה זה נראה מטופש לחלוטין אבל כשחשבתי על זה יותר הגעתי למסקנה שזה די מגניב

Envenom

New member
שום דבר מעניין

לפחות לא בזמן הקרב. רק כל מיני שטויות של "התגלתה פריצה למערכת, מגביר רמת אבטחה" "מגביר רמת אבטחה?! מה החדשות הטובות?" אחרי הקרב זה נהיה די מעניין.. בסיס הנתונים הטיטאני מספר לבראן איך הגיעו הגמדים לעולם, על The Curse of Flesh, ועל עוד משהו ששכחתי... בטח יש את הציטוט המלא איפשהו ב wowhead או wowwiki

zrikman

New member
מצטרף >>>

זה ממש ראש קטן לא משנה כמה ספקים יש לך אם אתה יורד לריצה בתור טאנק אז ה MAIN SPEC שלך זה טאנק וה- OFFSPEC זה DPS פיורי במקרה שלך כשנופל פריט תמיד עדיפות ראשונה ל MAIN SPEC.. אם נופל פריט לטאנק אז אתה יכול לעשות NEED אבל אם זה פריט ל DPS ומישהו אחר צריך את זה אז אין לך שום זכות לעשות NEED (מה שאמרת שמישהו עשה אם נופל פריט שזה ל OFFSPEC פשוט תבקש מאנשים אם אתה יכול לעשות NEED ואם כל מי ש DPS (במקרה זה) לא צריך ואמרים לך כן אז NEED סתם דוגמא עשיתי VH HEROIC עם קבוצה הטאנק היה בן דוד שלי ואנשים התחילו לדבר שהם רוצים לקחת את המכנסיים של הטאנק אחרי הבוס השני נפל ספר OFFSPEC להילר ו ROUGE עשה על זה NEED ישר שמתי MASTER LOOTER וזרקתי את ה ROUGE מהקבוצה ככה שהוא יצא SAVED ולא יכל לסיים את הבוס האחרון בסוף נפלו המכנסיים.. הם עברו לבן דוד שלי.. וכשאנשים התחילו להתווכח למה נתתי לו את המכנסיים הם פשוט עברו ל IGNORE בשורה תחתונה אתה לא יכול לעשות NEED על כל מה שאתה רוצה אפילו שיש לך דיואל ספק.. כל אחד רוצה לשפר את הציוד שלו אבל אתה צריך להיות הוגן לשחקנים אחרים

Aountrio

New member
ני מקווה שמה שאמת פה אמרת גם להם

אחרת הם ימשיכו לחיות בבועית שלהם ויחשבו שאתה נינג'ה. שלקחת את המכנסיים בשביל בן דוד שלך ועכשו אתה לא מדיב להם.

zrikman

New member
ברור

ברור רשמתי להם מגילה של איזה 4-5 שורות צאט על כמה שהם EPIC HORNY וכו' רשמתי הכל על זה שאם זה היה ככה הייתי עושה NEED על כל RANDOM DROP כי יש לי 10 דמויות בשרת "כי אני גם צריך את זה ויש לי שימוש בזה" אבל היה איזה DK אחד שהתעקש ממש והוא ליבה את כל הויכוח הזה ובסוף איחלתי להם חיים טובים ושאני מקווה שאני לא אתקל בהם שוב במשחק ושמעכשיו הם ברשמית IGNORE שלי

lizard

New member
אתה צודק בהחלט אבל אני באמת שלא ידעתי

ככלל כל מה שיש עליו אינטלקט, ספיריט, SPELL וכדומה, אני אפילו לא טורח לחשוב אם לעשות PASS או לא, ישר PASS. אבל במקרה הזה באמת שלא ידעתי. הצעתי לה פיצוי אבל היא שמה אותי באיגנור אז זו כבר בעיה שלה.

למעלה