MeeeToooo#

MeeeToooo#

כל יום ישעוד נשים מספרות על הטרדות מיניות שעברו מאיזה מפיק, שחקן או סתם עיתונאי סלאב ונראה שאין אישה בעולם שלא הוטרדה מינית, אבל אין זה כך.
עוד מעט 2018, כבר יצא האייפון החדש ועדיין נשים רבות צופות בעיניים כלות במהדורות החדשות ושואלות את עצמן ומה איתי? מתי אני אפגוש את המטריד שלי סוף סוף?

בשבילכן ולמענכן נשים יקרות הקמנו את מוקד חרום MeeeToooo#.
במקום לשקוע במרה שחורה ולרכוש אריזה משפחתית של ציפרלקס, פשוט תתקשרו למוקד החירום ותעברו הטרדה מינית טלפונית ולא תרגישו חריגות. המוקדן גם ידריך כל גבר שנמצא בסביבתכן איך לביצוע הטרדת חרום כי הדקות עד הגאת הניידת הן קריטיות.

מוקד ההטרדה הטלפונית פעיל ומאוייש במיטב מטרידים מתנדבים 24/7.
אנו גם מקיימים אירועי מרטון הטרדות המוניות.
מועדים האירועים, זמנים ואתרים מפורסמים מעת לעת באתר האגודה.
ההשתתפות מותנית ברישום מראש.

תקשיב

1. על הביציות שלי מה אתה מעריך.
2. הומור זאת גם אחת התכונות שאני מעריכה בגברים, וגם בנשים.
3. הומור טוב, זאת אומרת. לא דברים שמוצאים במאחורה של הדוכנים בשוק שעתיים אחרי שהוא נסגר ביום שישי.

מישהי יצאה למסע צלב

1. הביציות שלך לא מענייני.
2. יפה לך. מקווה שלא יכאב לך מידי בקפיצה מהערכתך העצמית למצבך האמיתי.
3. אף פעם לא חיפשתי דבר במאחורה של הדוכנים בשוק אז נראה שאת המומחית פה.

סתם, בשביל הקטע, הנה משהו שנכתב כאן אחד הפוסטים:
"חובבת אנאלי? אשמח לענג את הישבן הלוהט שלך בזיוח אנאלי מפנק"
מעניין זה לא הקפיץ אותך כמו הקטע ההומוריסטי שלי, מקווה שזה לא משהו שקשור בצביעות.

שבוע טוב שיהיה לך, בלי הטרדות מסוג כלשהו, אפילו בלי פלירטוטון קטנטן.

אבל היא צודקת, הקטע ה"הומוריסטי" שלך היה חסר טעם

שזה לא נורא, אתה יודע, לא הצליח לך הפעם.
הבעיה היא שאתה לא מצליח להבין למה הוא לא מוצלח ועסוק בלנסות להוכיח לכולנו שהוא כן מצחיק... וזה החלק הבאמת מביך.

אה, אז יש לי כאן עסק עם מבקר ספרותי?

בוא תשמע קטע: אין לי כוונה ללכת ללכיוון סטטנדאפ, יש לי קריירה אחרת.
כתבתי את מה שבא לי לכתוב וזה הכול. ולא בא לי לריב עכשיו לא עם ספרנית ולא עם מז האוויר. אני פשוט לא רואה בזה כל טעם.
היו שלום שניכם ותודה על הדגים.

alongrin

New member
כן יש הרבה BUZZ סביב הנושא הזה אבל...

אתה ממש לא היית רוצה להיות הורה של בת שחוזרת מראיון עבודה עם מנהל שיכול להיות אביה וכל מה שהוא רוצה זה להכנס לה לתחתונים.
את הרגשת הגועל הזו אי אפשר לשטוף גם עם 1000 מקלחות.
&nbsp
הטרדה מינית זה דבר שצריך להוקיע ולהקיא מתוכינו.
&nbsp
כל מי שהטריד אי פעם גם לפני 20 שנה, שיתחיל להזיע....
נכון, לפני 20 שנה לא הייתה חקיקה, אבל הטרדה זו הטרדה ומי שהטריד יודע שהוא הטריד.
&nbsp
וכל מי שחושב להטריד היום, שיחשוב פעמיים.
&nbsp
יש כאלה שיגידו שזה הורג את כל הכיף, אני אומר שאין שום כיף בהטרדה מינית.
כל אחד יודע עמוק בפנים את הגבול בין חיזור לגיטימי להטרדה..
אז שלא יזיינו את השכל.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אני ממש לא בעד הטרדת מיניות

אבל כמו כל נושא שאינו מוגדר כראוי, אנשים רבים מנצלים אותו כקרדום לחפור בו.
אז איפה עובר קו הגבול בין סחבקיות, פלירטוט, או בלון ניסוי קטן "לבדוק אם יש סיכוי"?

הקו הראשון ברור ומוחלט: אם אמרת או עשית משהו והיא אמרה לך שהיא לא רוצה או לא נעים לה או כל תגובה שלילית אחרת - ניסיון חוזר יהווה הטרדה מינית.

אבל מה הלאה?
נגיד שבא לך על מישהי ונראה לך שהיא אולי גם בעניין אז תנסה משהו קטן כמו להחמיא לך על השמלה? או "עלייך כל דבר הוא סקסי"? או תלך קצת הלאה עם "את פשוט מדליקה/מהממת"? או.... "אם הייתי חושב שיש לי סיכוי הייתי מנסה להתחיל איתך"?

עכשיו בוא נביא את זה לקצה: שנינו מסכימים שאם תגיד לה "אני מת למעוך את השדיים שלך ולהכניס לך את הזין הנפוח שלי מציפיה" זה כבר הטרדה ברורה גם אם זה נאמר רק פעם אחת.

אבל מה עם בין לבין? איה עובר קו הגבול? מי יקבע איזה משפט הוא הטרדה ואיזה לא?
זה כבר מסובך עד בלתי אפשרי כי אין כזה גבול. הכול תלוי אדם ספציפי, תרבות מקומית, זמן ומקום, מידת קרבה, מה נאמר או נעשה בין השניים קודם לכן...

ועל רקע הבלגן הזה ופצים הרבה מאוד אנשים אינטרסנטים, בעלי אג'נדות שונות ומוזרות וסתם כאלה שמחפשים את 5 דקות התהילה שלהם ועוד לא דיברתי על סתם חולי נפש וסובלים מבעיות אישיות. ורשמתי בלשון זכר שלא יתנפלו עלי על רקע סקסיסתי.
אני רק יודע שפעילות יתר הזאת הורסת את החברה שלנו, הורסת את העונג והכיף שבמתח המיני - שלא רק הגברים נהנים ממנו.

קודם דיברתי על מילים..... עכשיו מה משפטים על מגע.
בוא נדבר על חיבוק.
קורה לי הרבה שנשים רוצות להתחבק, במיוחד אחרי שכבר נפגשנו לפחות פעם אחת בעבר. אז מתחבקים. חיבוק יכול להיות יבש כזה רק לצאת מידי חובה כמו חיבוק ידידותי עם גבר אבל עם אישה איך שהוא זה לפעמים יוצא (וזה הדדי) כזה שלשניה מצמיד גוף לגוף והיד מחליקה על הגב, מלטפת.
ואני שם לב שככל שאישה יותר מושכת בעיני כך החיבוק יוצא יותר "גופני"...
אז זאת הטרדה מינית? מעשה מגונה? או שצריך להגיע לתחת כדי שייחשב כך?

אתה יודע כמה פעמים קרה שחיפוש קדחתני לצימר פנוי התחיל בחיבוק?
אז שאפסיק להתחבק בגלל שאיזה מפיק הוליוודי מגעיל זיין את כל הכוכבניות שלו בלי הכרה?
מה זה עושה לנו כבני אדם?

alongrin

New member
איפה עובר הגבול

כן לצערי יש מספיק טרמפיסטיות שמנצלות את חוסר הבהירות הזו כדי להתנקם.
&nbsp
אני חושב שכל אחד יודע הייטב בפנים עם עצמו איפה עובר הגבול.
&nbsp
1. מקומות עבודה - אני חושב שאין גבול יותר ברור מזה אם העבודה שלך יקרה לך.
&nbsp
2. מגע, חיבוק, מחמאות וכו'...
&nbsp
דבר ראשון, תבין שאם מישהי כוסית על עדיין לא אומר שמותר לך לשלוח ידיים.
הגוף שלה לא רכוש הציבור.
&nbsp
דבר שני, נשים יודעות להבהיר די טוב מתי נעים להם איתך והן רוצות שתתקדם ומתי לא.
זה בדיוק הגבול בין חיזור לגיטימי להטרדה מינית, וזה גם מה שקובע החוק.
אם יש לך ספק אפילו הקל שבקלים - אז אין ספק.
&nbsp
לגבי הטרדה מינית שלא ביחסי מרות, החוק דורש קיום של "ניסיונות חוזרים ונשנים"
ו"הבהרה מהצד השני שהוא מרגיש מוטרד" כדי שזה יחשב להטרדה.
&nbsp
ז"א שאם זרקת למישהי מחמאה באופן חד פעמי ונתקלת בתגובה זועפת, זה עדיין לא נחשב להטרדה.
אם אתה בוחר להתעלם מזה וממשיך, זו כבר בעייה שלך.
&nbsp
חוץ מזה - אנחנו צריכים להפנים שהמציאות השתנתה.
חיזור במרחב הציבורי כבר כמעט לא לגיטימי, והוא עובר למדיה הוירטואלית.
בחורה ששמה פרופיל בטינדר לא יכולה להתלונן על הטרדה מינית.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

זהו, שפה אתה נופל חזק

כי המגמה הפופוליסטית שמשתלטת על השיח הציבורי היא שלא משנה באיזה אתר מישהי רשומה או מה כתבה בפרופיל שלה ולא משנה איזה פידבקים היא שולחת לך (בהנחה שאתה תמיד יודע לפרש נכון את כל הפידבקים) - משפט אחד יעיף אותך לקטגוריה של מטריד מיני ותאר לעצמך שבדיוק "נפלת" על אחת שעברה משהו בעברה ויש לה רגישות חריגה ועכשיו תוכיח שאין לך אחות.

תאר לך מצב שאתה הולך עם חברים לעבודה לאכול צהריים. יושבים, אוכלים, מעבירים קטעים ובא לך לספק בדיחה שמתחילה ב "יווני, טורקי וסקנסינבי נוסעים ברכבת" ונגמרת ב "אז שרה גם מוצצת וגם בולעת" ולא שמת לב שנורית מהנהלת חשבונות הצטרפה אליכם וגם היא בשולחן....
עצור !!!! אתה מטריד מינית !!!! (ברקע סירנות של ניידות משטרה מתקרבות)

מתי הפכנו לחברה שבה כל אחד צריך להיות עורך דין?
שפת גוף, מבטים, רמזים מילוליים - שום דבר מאלה כבר לא חשוב. אם הפופוליסטים יצליחו אתה לא תעיז לדבר עם אף אישה. אבל חכה.... הרי הטרדה מינית יכולה להיות גם בין גבר לגבר נכון? אז לא תדבר גם עם אף גבר.

הכי טוב שלא נדבר בכלל.
או שלפני כל שיחה תחתים את מי שאתה מדבר איתו או איתה על כתב שיחרור מתביעות.
זה מה שאנחנו רוצים?

alongrin

New member
הכי טוב שלא נדבר בכלל

אנחנו כרגיל, תמיד בפיגור אחרי האמריקקים.
&nbsp
סוף שנות ה-90 תחילת ה-2000 גרתי בארה"ב ועוד בקליפורניה.
המדינה בה יחס עו"ד לגודל אוכלוסיה הגבוה ביותר בעולם.
&nbsp
נשים במקומות עבודה הפכו בקליפורניה את כל הנושא של הטרדה מינית בתור אמצעי לאקזיט קל.
כמובן שיש גם תעשיה שלמה של עו"ד שמתפרנסים מזה לא רע בכלל.
&nbsp
בחברה שבה עבדתי אנשים היו הולכים כמו רובוטים במסדרון. מבלי ליצור קשר עין.
אם חס ושלום בשיחה עם אשה המבט שלך היה נודד נמוך מגובה העיניים = תביעה על הטרדה מינית.
&nbsp
שיחות - רק על נושאי עבודה.
&nbsp
אם לשם אנחנו הולכים? כנראה שכן.
&nbsp
האם זה נעים? כנראה שלא...
&nbsp
מצד שני אנשים שם מכירים, מתחתנים, בוגדים ומתגרשים בדיוק כמו פה.
רק לא משתמשים במקום העבודה כפלטפורמה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

Anigodin75

Member
כל מה שאתה כותב זה דמעות תנין
ונראה לי שאלה שמתלוננים על כל קמפיין הMETOO אלה בדיוק האנשים שעל הבולבול שלהם בוער הכובעון.
אני בטוח שאתה יודע בדיוק איפה עובר הגבול.
ואתה מיתמם בדיוק כמו המטרידנים שמיתממים. היד שלך לא צריכה להחליק על גב של בחורה שאתה מחבק כאילו אתה בודק מתי היא אומרת די או מתי לא נעים לה. אפילו בניסוח שלך כתבת שהחיבוק יוצא יותר גופני ככל שהיא מושכת יותר בעיניך. לא כשאתה מוצא חן בעיניה אלא כשהיא מוצאת חן בעיניך. כאילו לא מעניין אותך בכלל התחושות שלה ומבחינתך רק העובדה שהיא מוצאת חן בעיניך נותנת לך זכות לחבק בצורה מינית יותר. רבאק, אפילו בחיבוק ידידותי אתה מחפש לראות איפה עובר הגבול? תיכף תגיד גם שאי אפשר לחבק מישהי כי האיברים האינטימיים שלכם יכולים להתחכך בטעות.
מה הבעיה שלך ללכת לאט עם הקשרים האלה במקום להתחיל לשלוח ידיים למישהי שאיתה לא היה לך קשר? עד כדי כך חסר לך סקס?
ובכלל, מה יש לך להחמיא למישהי על שמלה? מחמאות על איך שהיא נראית או איך היא מתלבשת זה כשיש ביניכם כבר קירבה וצחוקים ואפשר להגיד את הדברים האלה. וגם אז במידה.
ברור שיש חיפושים קדחתניים לצימר שהתחילו בחיבוק. אבל זה לא שאחרי החיבוק היא אמרה לך 'וואו, בוא ניקח צימר'. הדברים התגלגלו לאט.
אפשר להחמיא גם בלי להשתמש במילים בעלות קונוטציות מיניות ואפילו בלי התייחסות למראה פיזי. מה הבעיה להציע ארוחת צהריים משותפת? או במידה ואתם נשואים אז להגיד שוואלה אם לא הייתם נשואים היית מזמין אותה לדרינק. ואפשר אפילו להגיד ישירות שהיא מוצאת חן בעיניך. משהו מטריד בזה? אם לא תתייחס למראה שלה תרגיש מסורס? הרי אם תכירו וזה יתקדם יהיה לך מספיק זמן להגיד לה כמה היא סקסית בלי שהיא תפגע או תרגיש לא נעים. לכל דבר יש את הזמן שלו. לא חייבים את כל הארטילריה בהתחלה.

בקיצור, כל הטיעונים שלך הם לא יותר מפופוליזם זול.
לא יודע מה איתך, אני לא מרגיש שום שינוי עם בחורות שאני מכיר. לא מרגיש שמישהו מקצץ לי את הכנפיים או את היכולת ומרחב התמרון להתחיל עם מישהי שמוצאת חן בעיני בלי להטריד. אני לא מרגיש נרדף כמוך. אולי כי אני לא מחפש להגיע מ0 ל100 קמ"ש בשניה כאילו זה סרט פורנו.

מי גאון של אמא?

אתה בכלל מכיר אותי שאתה מרשה לעצמך לבנות תילי תילים של ניתוחים?
או שאתה רק מנסה להתחנף למישהי? לא שאני יודע, רק שואל.

בכל מקרה הסר דאגה מליבך, אני לא מאלה שמטרידים ולא מאלה שחוטפים הזדמנויות אבל גם לא מרגיש מוטרד כשאישה,
אני מסתפק בנשים שממש רוצות אותי וזה ממש לא נקרא להסתפק במועט.

alongrin

New member
אותי אתה לא יכול להאשים בהתחנפות

ובכל זאת גם אני חושב שהבחור קלע בול בפוני.
העובדה שמישהי נראית טוב/לבושה סקסי לא הופך אותה למטרה לגיטימית להטרדות מיניות.
&nbsp
תפנים - אנשים מגיעים למקום עבודה בראש וראשונה כדי לעבוד ולהתפרנס.
&nbsp
&nbsp

אני גם לא מאשים אותך בהתחנפנות

כי בניגוד לההוא שלגביו תהיתי בנוגע לחנפנות, אתה מעלה טיעונים לגופו של עניין, גם אם אנחנו חלוקים בדעותינו.
אני לא רואה שום טעם לנהל דיון או ויקוח עם 2 סוגים של אנשים: כאלה שאני חושד בכך שיש להם אג'נדה זרה ודתיים - לאו דווקא במובן של אמונה בכוח עליון אלא אלה שיש להם אמונה עיוורת שמשהו מבחינתם זאת האמת המוחלטת ואין זולתה.

אני לא רואה שום הבדל בינינו לגבי העובדה שהטרדה מינית בשום מקרה ובשום תנאי. אבל אנחנו חלוקים סביב השאלה איפה עובר הגבול - מה ייחשב להטרדה ומה לא ובעצם לא נראה לי שמישהו מאיתנו צליח להגדיר גבול כזה.

ולנושא הדיון:
אני חולק עליך בכמה תחומים בנוגע למה ייחשב כהטרדה מינית ומה כיסיון לגיטימי לבדוק קרבה, נכונות ליחסים, לסטוץ וכדומה.

1. אנחנו, בני האדם, כמו כל מין אחר שעבר מסלול אבולוציוני פיתחנו לא רק תקשורת מילולית אלא גם המון "מחוות" לא מילוליות שמשדרות לסביבה לגבי מצב הרוח והכוונות שלנו. זה כולל ארגז כלים עשיר של מחוות שבהן שפת גוף וקוד לבוש.
כלומר יש לבוש וההתנהגות מסויימים משדרים לסביבה מסר "אני פתוח (או פתוחה) להצעות מיניות".
דוגמה קיצונית לכך יא בסטראוטיפ של "פיק אפ גירל": מישהי בחצאית מיני שנמוכה רק בכמה ס"מ מהכוס שלה עם גרבי "רשת דייגים" שחורים עם מחשוף נדיב שיושבת על הבאר לבד רגל על רגל, שפתיים וציפורניים באדום-בוהק משדרת לכולם "אני שרמוטה" או "אני מחפשת נואשות זיון" ואם מישהו ייגש אליה וישאל כמה היא לוקחת בשביל מציצה אני לא בטוח שאראה בזה הטרדה.
אישה שלא רוצה לשדר מסרים כאלה תתלבש אחרת ותתנהג אחרת. ואני לא מדבר על ,"צניעות" במובן החרדי של העניין אלא על אוסף שלם של חוקים לא כתובים בחברה שבה היא מסתובבת שמגדירים קודי לבוש והתנהגות לכל כוונה וכוונה.

2. להערותך בעניין "נשים מגיעים למקום עבודה בראש וראשונה כדי לעבוד ולהתפרנס" - נכון, לא הרבה אנשים קמים בבוקר ונוסעים לעבודה סתם בשביל הכיף או כדי למצוא מאהבת, אבל במקומות בהם אני מסתובב אנשים מבלים את רוב שעות הערות שלהם ביממה, כך שזה כבר לא "רק" מקום עבודה אלא סביבה חברתית שבה הם ממש חיים ואני יכול לספר ממקור ראשון שבמקומות שבהם אני מסתובב, קשרים מיניים רבים נקשרים במקום העבודה כי זה המקום שבו גברים ונשים מצאים ביחד הרבה מאוד שעות.

alongrin

New member
יש הבדל

בין מישהי שבאה לבושה במיני וגרבי רשת למקום עבודה לבין מישהי שבאה לבושה ככה לפאב.
גם אם מישהי באה לבושה ככה למקום עבודה ומשדרת אני שרמוטה לכל עבר - עדיין לא נותן לך לגיטימציה לשאול אותה כמה היא לוקחת על מציצה.
&nbsp
במרחב הצבורי זה כבר סיפור אחר.
שם הטרדה מינית היא יותר בכיון של מעשה מגונה או הטרדות בעלות אופי מיני חוזרות ונשנות.
&nbsp
מסכים איתך שמקום עבודה זה יותר מאשר פרנסה, והרבה מאד הכרויות וזוגות נשואים יוצאים משם.
&nbsp
החוק גם מאפשר את זה במגבלות של יחסי מרות.
יש הבדל די ברור בין חיזור לגיטימי אחרי מישהי שמוצאת חן בעיניך לבין הטרדה.
כל אחד יודע בפנים מתי הוא עובר את הגבול, ואם הוא לא, אז הוא משחק באש.
&nbsp

למעלה