international driving permit

irisgh

New member
international driving permit

שלום לכולם. יש לי רשיון ישראלי (ולא בנלאומי). אני גרה במרילנד, כרגע בהליך לקבלת רשיון נהיגה מקומי (הבירוקרטיה... לוקח חודשיים בין מעבר התאוריה לטסט, וכל פספוס קטן של מסמך פה עולה בעוד חודש לחכות..). בכל אופן, היום עצרה אותי שוטרת, ואמרה לי שהרשיון הישראלי שלי לא תקף לכשעצמו, ואני חייבת international permit. התפלאתי. היא שחררה אותי עם אזהרה בלבד, אבל אמרה לי שאסור לי לנהוג ככה. יש עוד שלושה שבועות עד הטסט, מה אני אמורה לעשות.. לא לנהוג זה די בלתי אפשרי. רק הגן של הקטנה מצריך נסיעה פעמיים ביום.. מישהו יודע אם יש לי דרך לקבל רשיון בינלאומי כשאני פה? ב AAA לא עושים למי שאין לו רשיון מקומי, בדקתי.

ממתי

New member
זה סיפור נחמד

הרשיון הישראלי הוא בינ"ל אבל הייתה תקופה שמישהו במשרד הרישוי, שכנראה היה דובר צרפתית רהוטה, החליט לתרגם "רשיון" ל "permit" שזו המילה הצרפתית לרשיון.
מה לעשות ואצל האמריקאים permit זה אישור זמני, להבדיל מ license שזה רשיון.
ברשיונות החדשים כבר כתוב license.
אגב, מזלך שגמרת עם אזהרה, לפני כמה שנים בטקסס הכניסו שני תיירים ישראלים למעצר בדיוק על זה.

גרזנית

New member
אולי יש לך מישהו שיכול לגשת לממסי ולהוציא לך

מספיקה תעודת זהות את שאר הפרטים יש להם

irisgh

New member
גם אני לא בטוחה שהיא צודקת, אבל זה היה הבהיל

גם ככה. אגב, יש לי רשיון חדש שכתוב עליו driving license . ובכל זאת...
היא אכן אמרה לי שהיא יכולה לעצור אותי על זה, וגם, שאם אין מי שיקח אותי הבייתה, אפשר לגרור לי את הרכב. סה"כ היא הייתה נחמדה, עצרה אותי על מהירות מעט גבוהה, ואז סביב הסיבוך של איך לתת לי דו"ח (כאשר הכתובת ברשיון כתובה בעברית, ושונה מהכתובת שלי ברשיון הרכב, שהיא הנכונה כמובן), התפתחה סאגה שונה לגמרי, כאשר ניידת אחרת שעצרה הציעה לה לעצור אותי, או משהו דומה. רק לדמיין את הילדים יורדים מאוטובוס-ביה"ס ואין אמא בבית לפתוח להם בגלל משהו כזה, הספיק לי... אני אבדוק את האופציה של ממסי.

Pashakym

New member
באסה, אני עכשיו במרילנד

וגם נוסע עם רשיון ישראלי...
אני טס לארץ בשבוע הבא, רק צריך לברר כמה זמן אני יכול לנהוג כאן עם רשיון בינלאומי

squalus

New member
כל עוד אתה לא תושב מרילנד

אני חושב שאתה בסדר, הבעיה מתחילה למי שתושב המדינה ונוהג על רשיון בינלאומי.
אבל אני לא סגור על זה, מרילנד מוזרה עם החוקים שלהם בקשר לזה.

squalus

New member
ברוב הסטייטס אי אפשר להוציא רשיון נהיגה

עם ויזת תייר (אני כותב רוב ולא כל, כי אולי יש מדינות בהן כן אפשר, אבל עד כמה שאני יודע, זה לא אפשרי)

צודקת השוטרת

נבלה, אבל צודקת.
כל תושב מדינת מרילנד חייב על פי חוק להרשם כתושב תוך 60 יום.
כל תושב מדינת מרילנד הרוצה לנהוג חייב על פי חוק להוציא רשיון של המדינה.

משמע, אפשר להשתמש ברשיון הבינ"ל עד 60 יום מרגע המעבר. לאחר מכן חייבים להשתמש ברשיון מקומי.
ומה עם אין כזה בנמצא? או שנוסעים באוטובוס, או שכמו כל המהגרים הלא חוקיים והסבתות - נוסעים כחוק.

eladts

New member
רק שזה לא מה שהשוטרת אמרה

היא אמרה שרשיון ביו לאומי יעזור לה, זה פשוט לא נכון. ארה"ב חתומה על אמנה עם ישראל שמכירה ברשיון הישראלי ללא צורך ברשיון בינ"ל, כך שרשיון בינ"ל לא אמור לשנות כלום. אנחנו באנו לטסט בטקסס בנהיגה ברכב שכור עם הרשיונות הישראלים ואף אחד לא הרים גבה. מה שכן, עשינו את זה שבועיים אחרי שנכנסנו לארה"ב.

zivran250

New member
מרילנד DMV

זאת התשובה מה DMV של מרילנד

You may drive in the state of Maryland on your out-of-country license for up to one year if you are not becoming a resident and you meet the guidelines below. You would be required to carry an English translation of your driver's license while driving in Maryland if your license is not in English.

Maryland Vehicle Law § 16-102. Persons exempt from licensing
requirements:

(10) A nonresident of the United States if:

(i) The individual has a valid license to drive issued to the individual by the country of residence;

(ii) The individual's license authorizes him to drive in that country vehicles of the class he is driving in this State;

(iii) The individual is at least the same age as that required of a resident for the vehicle he is driving in this State; and

(iv) Except as provided for in Subtitle 8 of this title, the vehicle is not a commercial motor vehicle.

If you are becoming a resident you must apply for a MD driver's license within 60 days.

irisgh

New member
קודם כל, תודה לכולם.

אחפש איפה מופיע הטקסט הזה באופן 'חצי רשמי', ואדפיס, שיהיה לי להראות לשוטר/ת הבא. ברשיון הישראלי למעשה כל הפרטים החשובים מופיעים גם באנגלית, אבל כנראה עצם זה שישנו כיתוב עברי מבלבל אותם לחשוב שהרשיון אינו באנגלית.
מקווה שבקרוב ישלחו לי רשיון בינלאומי מהארץ, וכל זאת עד שהרשיון האמריקאי יוסדר סופית. אם כי היו בטוחים שהמעט נסיעות שאני עושה עכשיו, הינן בהחלט על תקן זקנות/מהגרים לא חוקיים...
תודה

למעלה