Integrated Risk לבדיקת תסמונת דאון

ozeris

New member
Integrated Risk לבדיקת תסמונת דאון

בדיקת סקר כוללת לתסמונת דאון - Integrated Risk - של "מעבדות זר" - מישהו/י מכיר/ה ? כיום מקובל שאישה צעירה תבצע שני שלבים של בדיקות סקר לאיתור רמת סיכון לתסמונת דאון, קודם לביצוע בדיקת מי-שפיר: 1. שקיפות עורפית בשילוב בדיקת דם (papp-a). 2. בדיקת חלבון עוברי (הבדיקה המשולשת). רופא הנשים שלנו (ד"ר שי קוורקיאן) המליץ על בדיקה חדשנית, המשלבת את תוצאות שני שלבי הבדיקות, בצירוף בדיקה נוספת לבדיקה המשולשת, הבודקת רמת אינהיבין A. בבדיקה חדשנית זו משוקללות תוצאות כל השלבים יחד, לתוצאת סקר אחת (במקום שתיים, במקרה הרגיל - אחת לכל שלב). הטיעון לטובת העניין הוא ,כביכול, למניעת בלבול הזוג ע"י שתי תוצאות שונות. במקום זה מתקבלת תוצאה אחת, אבל, רק לאחר השלב השני, ותמורת הרבה יותר כסף. בדיקה זו מבוצעת, עפ"י הידוע לי, רק ע"י "מעבדות זר". באורח מוזר, מתעקשים ב"מעבדות זר", שלא לתת את תוצאות השלב הראשון, בטענה מוזרה שזה פוגע בחישוב או בסטטיסטיקות, ושאלו ההנחיות שניתנו ע"י ממציא הבדיקה, שעל פיהן הם עובדים. מישהו/י מכיר/ה או יודע/ת מה בדיוק עומד מאחורי ה-Integrated Risk ? אני מרגיש שמנסים למכור לי משהו יקר יותר, ללא תועלת מתאימה. ובכלל, מוזרת ההתעקשות על אי מתן תוצאות השלב הראשון. בנוסף, אין אפשרות להביא תוצאות בדיקה של השלב הראשון (papp-a) ממעבדה אחרת.

lulyK

New member
השאלה שלך פשוט עברה דף

בגלל שהפורום מאד פעיל. אפשר לקדם אותה חזרה ע"י כך שתוסיף אליה תגובה עם תוכן. והנה קישור להודעה המקורית

למעלה