מחאה ב-LiveJournal: הבלוגרים שובתים

../images/Emo96.gif מחאה ב-LiveJournal: הבלוגרים שובתים

"החברה המפעילה את LiveJournal, פלטפורמת הבלוגים הוותיקה, ביטלה את האפשרות לפתיחת בלוג חינמי בסיסי ללא פרסומות. הבלוגרים מאיימים להשבית את האתר" (ynet) http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3521549,00.html מה דעתכם, האם האיום בהשבתת האתר הוא באמת מוצדק?

gesus

New member
כנראה שהבלוגרים לא מבינים את יחסי הגומלין

יש יחסי גומלין מאוד ברורים ברשת וגוגל היא דוגמא מצוינת לכך. גוגל נותנת שירותים שאינם עולים כסף, אבל המשתמש משלם עליהם בפרטיות שלו כאשר מוכנסות פרסומות בצידי המייל שלו, ביישומים שהוא משתמש בהם וכו'. כך גם במקרה הזה. הבלוגרים מקבלים פלטפורמה. הם לא משלמים כסף על דומיין, על אחסון או על תחזוקה. המינימום זה "לסבול" פרסומות. אני מעריך שהמאבק הזה לא יצליח. מי שפותח שם בלוג הם אלו שעושים את זה בשביל הכיף שבכתיבה ואין להם את היכולות או הרצון לפתוח בלוג עצמאי על כל מה שמשתמע מכך. לכן הפלטפורמה מתאימה להם, למרות הפרסומות.

אני מסכים

וכל עוד הפרסומות לא אגרסיביות ולא מפריעות לגלישה נעימה ורציפה, אני לא מבין על מה המהומה. אומנם מעולם לא כתבתי ב-LJ ואני לא קורא שם בלוגים, אך נראה לי מובן מאליו ומקובל להציב פרסומות בתמורה לניהול בלוג בחינם.

אני עדיין ב-"הבלוגרים שובתים"

אומנם לא בצדק הפעם, למרות שבשבילם זה שינוי והרעת תנאים ולכן אפשר למצוא נקודה להזדהות, אבל איזה יפה זה לשמוע "הבלוגרים שובתים"...

למעלה