בלוגים שמוגים

../images/Emo96.gif בלוגים שמוגים

"הבלוגרים לא מרוצים. בעיתונות הממוסדת משתמשים בתכנים שלהם בלי לתגמל או לתת קרדיט" (בוריס בולטיאנסקי, וואלה! מחשבים). http://computers.walla.co.il/?w=//1225709 השבוע בטור: העיתונאים מנצלים את הבלוגרים, פרוייקט "שבויים בתודעה" וסיפור פלילי שנכתב בבלוג של כתב המשטרה של ערוץ 10 ביחד עם הגולשים. בהקשר של הפסקה הראשונה בכתבה, האם קרה לכם שנתקלתם בהעתקה של פוסט שכתבתם בעיתון או גוף רשמי אחר, ללא ידיעתכם? אם עיתון מסויים יפרסם פוסט שכתבתם (עם עריכה או ללא עריכה) וללא השם שלכם/קרדיט לבלוג, עד כמה זה יפריע לכם? אם יבקשו מכם לפרסם את הפוסט האחרון שכתבתם בעיתון - מה יהיו התנאים שלכם לפרסום כזה? (קרדיט, כסף וכדומה).

דנטל

New member
שלא יעיזו לגעת לי בפוסטים ללא רשותי

הפוסטים שלי מהבלוג תל אביב מתפרסמים גם במקום אחר, אבל ברשותי. התנאי הוא קישור לבלוג שלי. היה מקום אחר שקיבל רשות לפרסם פוסטים מהבלוג דיטי, ללא תנאים, אבל התעצבנתי על העריכה הנוראית שלהם וביטלתי את הרשות. אם אגלה פוסטים שלי מתפרסמים במקומות אחרים ללא רשותי, מבחינתי זו תהיה עבירה על זכויות יוצרים (שזה בדיוק מה שזה) ובהתאם לכך אנהג. לפני כמה שנים התברר שאיזה אתר פרסם מאמר שכתבתי באחד הפורומים פה והסתפק בקישור לשער תפוז. אחרי דין ודברים שלי איתם הם קיבלו רשות להשאיר את המאמר בתוספת הניק דנטל. בקיצור, קרדיט זה בעיקר הקטע שלי. כסף לא בדיוק מזיז לי. מה שחשוב לי זה שלא יבואו אלי יום אחד ויגידו לי "העתקת את זה, ראיתי את זה במקום אחר" על משהו שאני בעצמי יגעתי עליו, כמו שהיה במקרה מלפני כמה שנים.

דם דם

New member
הייתי תובע את האם אמא שלהם

זה גניבה והפרה בוטה של זכויות יוצרים מי שרוצה להשתמש בחומר כולשהו מהבלוג צריך לבקש רשות בכתב כמו בכול מקום אחר. אם זה להשתמש בקטע מספר או סרט אז מבקשים בכתב אישור מבעל הזכויות. כנ"ל בבלוגים. זה זכויות יוצרים לכול דבר. ואני אפילו אחמיר ואומר שאני לא מוכן שקודם יקחו ואחר כך יבקשו רשות. קודם לבקש ואחר כך להשתמש. לגבי התנאים זה דיי תלוי. אם זה משהו באינטרנט חד פעמי ככה אז הייתי רוצה קרדיט/קישור אלי. אם זה משהו כדרך קבע בעיתון או טלויזיה אז מין הסתם שהדרישה תהיה אחרת.

יעל פלג

New member
הייתי אומרת שזה לא נכון

כי באמת שמקפידים מאוד על זכויות יוצרים וכאלה. אבל יכול להיות שזאת רק אני המיוחדת

יעל פלג

New member
זה ברור

אני מדברת כל עיתונות. אני רק יכולה להגיד לך, שבמדור בלוגים במעריב לנוער מקפידים על 100% זכויות יוצרים וזה מעיק לי מאוד, אבל ככה הכי נכון לעשות...

למעלה