אירוח - אילת שלו

צימעס

New member
שרשור ../images/Emo35.gif לאירוח של אילת שלו ../images/Emo96.gif

האירוח יהיה מחר (רביעי) בבוקר - מ 10:30, וימשך כשעה וחצי. אילת שלו עוסקת בטיפול בגזים של תינוקות באמצעות תזונת האם המיניקה. מי שלא תוכל להיות מחר, מוזמנת לשאול שאלות כבר עכשיו, בתגובה להודעה זו. (גם מי שעולה אצלה שאלה עכשיו ופוחדת לשכוח מוזמנת להשתמש בטיוטה הזו
)

אני ראשונה...

הבן שלי בן חודשיים וחצי וסובל מגזים בעיקר בערב (אבל גם בשאר היום). ניסיתי את כל השיטות ומצאתי שמסג' בבטן + גרפווטר עוזר אבל אם אני שוכחת אחד מהם - אוי ואבוי לי.. יש לי בעייה של התמכרות אדירה למוצרי חלב והבנתי שבדר"כ האוכל לא קשור אבל נראה לי שבמקרה שלי כן.. השאלה: האם להמנע ממוצרי חלב (ולגרום לי סבל) ומאילו מוצרים עוד כדאי לי להמנע (או להוסיף), ואם אני יאכל שומר זה יעזור? (הגרפווטר הוא על בסיס שומר) בקיצור: איזה תזונה מומלצת לי?

צימעס

New member
נסיכה, וכולם...

לא ניתן יהיה, במסגרת האירוח, לאבחן ולתת המלצות אישיות לתזונה.

אילת 1234

New member
אכן כרוב הוא בעייתי לרובאך כמו שבטח

ראית בדיון למעלה כנראה שיש תינוקות שלא רגישים דוקא לכרוב.... זה אישי כל כך!

אילת 1234

New member
בקר טוב נסיכה קטנטנה

אתחיל הבכך שאגיד את מה שעוד אאלץ לאמר מספר פעמים היום (ובכלל).... הקשר שבין האוכל שאוכלת האם המיניקה קשור לגזים של התינוק בקשר ישיר וחזק ולא ניתן להמשיך ולהתעלם מקשר זה. ידוע לי שיש הנחה שהאם יכולה לאכול הכל וללא הגבלה ואין לכך השפעה על התינוק אך ממש לא כך הוא. ואכן האינטואיציה שלך חשה שאכן הקשר הזה אצלך קיים. חשוב מאד להבין שלכל תינוק יש את הרגישויות שלו ועל כן לא ניתן להכין מראש רשימה גורפת של כל המזונות האסורים. יש צורך להתייחס לכל תינוק באופן אישי ולאבחן לו ספציפית את המזונות שאותם קשה לו לעכל. ויתרה מזאת, אפילו תינוק שונה של אותה אמא יכול להגיב לדברים שאחיו לא הגיב אליהם. לגבי מוצרי חלב זו אכן יכולה להיות סיבה לגזים אך לא מחוייב המציאות, זה לא באופן אוטומטי. מעבר לכרוב כרובית וברוקולי שאת זה אני מניחה שכולם יודעים אני יכולה להצביע על שני מאכלים עיקריים שאותם ורק אותם בלבד אני יכולה להרשות לעצמי לאמר באופן גורף והם: א ו ר ז ב נ נ ה אני ממליצה לכל אם מיניקה שהתינוק שלה סובל מגזים קודם כל להוריד את האורז והבננה. קריטי!!!!!

mishi1

New member
אנחנו כבר אחרי...

אבל תקופת הגזים לא תשכח כ"כ מהר. יו...כמה אורז אכלתי... אני קוראת את השירשור למען הילדים הבאים שלי... והשאלה: יש לך מושג מה יש בגליכל שעושה כאלה פלאים??? המאכלים שאת לא ממליצה לאכול זה רק אורז בננה ומשפחת הכרוב? אשמח לשמוע על עוד מאכלים...

אילת 1234

New member
כמו שאמרתי איןהמלצות גורפות!!!

גליכל הוא נושא רגיש מבחינתי כי הוא מכיל מיצוי של בננות. ואת הרי יודעת את דעתי על בננות. יתכן ויש בו גם משהו שמרדים את התינוק ואולי בגלל זה זה מרגיע. לי נראה קצת מפחיד עם כל מה שאני יודעת על בננות וגזים שמכל הפירות שמו דוקא בננה בתכשיר נגד גזיםץ תחשבי על זה!!!

צימעס

New member
אולי דווקא בננות!

נדמה לי שגליכל הוא תכשיר הומיאופאתי, ואם כן - טיפול של דומה בדומה יכול לעזור, לא? (מענין לשאול אותם) > צימעס לא מבינה כלל בהומיאופאתיה <

kby

New member
כן. זה בסיס ההומאופטיה- מינון מאוד

נמוך של בדיוק מה שגורם לבעיה (כך- קפאין נגד נדודי שינה למשל). כמה שהמינון יותר נמוך התרופה יותר חזקה.

אילת 1234

New member
אני חושבת שזה עובד ככה בהומיאופטיה

הקלאסית, לא ממש מכירה מספיק את ההומיאופטיה המודרנית, מה שכן גליכל שייך להומיאופטיה המורנית ואני רק רוצה לקוות שהוא לא תכשיר המייצר גזים בגלל הבננה.

mishi1

New member
זה לא רק בטעם בננות?

את צוציקית שלנו זה לא הרדים. וגם ממש הרגשנו איך משתחררים לה בבטן הגזים!!!

אילת 1234

New member
אין ספק שיש שם חומרים העוזרים

לשחרר את הגזים , אבל למה הבננה למה???? ולאמונה שלי: אני מאמינה במיגור הבעייה מהשורש שלה ולא בטיפול סימפטומטי שבו יש צורך לתת לתינוק תכשיר חיצוני (חוץ מחלב אם כמובן). על ידי שינוי תזונתי אנחנו בעצם מונעים מרוב הבעייה של הגזים להגיע לגוף של התינוק ואז יוצרים נקיון מהשורש ואין צורך לתת לתינוק תכשירים כל רבע שעה במשך כל היום. לי זה נראה פשוט יותר זורם יותר ומאפשר לתינוק נחיתה רכה יותר. ויש עוד סוגים של גזים שלא הספקנו לדון בהם היום...פירוט ניתן למצוא במאמר שצימעס נתנה קישור אליו בהודעת הפתיחה שלה לארוח.

סקרנית לשמוע - איך זה עובד?

איך את מגלה מהם המזונות הבעייתיים? הבנתי שמדובר על "תשובות מטוטלת". אשמח ללמוד איך מתבצע התהליך (מודה שאני קצת סקפטית, אבל מצד שני - עם הצלחות מוכחות קשה מאוד להתווכח)

BELEZA

New member
לאיילת מטוטלת

לפני שלושה חודשים הייתי אצלך עם אשתי כדי לטפל בבעיות הגזים של בני. אני מוכרח להודות שהייתי מאוד סקפטי אבל היום אני מודה שעזרת לנו מאוד. ילדנו בן 4 חודשים ואנחנו חוזרים לשגרה מבחינת התפריט. למרות זאת נראה שיש כמה מזונות שעדיין קשה לא לעכל. האם יש לך עצה לגבי החזרה לתפריט הרגיל ?

אילת 1234

New member
בחזרה לתפריט....

בקר טוב שמחה לשמוע שעזרתי ...מבחינתי זה תמיד אושר גדול! לגבי ההמשך וחזרה לתפריט רגיל אני תמיד מבקשת מכל המטופלות שלי להתקשר אלי בסביבות גיל 3 חודשים (אם התינוק נולד בזמן) ואז אני יכולה לבדוק שוב את הרשימה ולראות מה כבר ניתן להחזיר לאמא לאכול. אתם מוזמנים להתקשר ונעשה את הבדיקה. (זה חלק מהטיפול ומכל הליווי שלי אתכם בשלושת חודשי הגזים).

אהבת M

New member
תשובת מטוטלת - כמעט כל אחד יכול!

האמת? - זה אפילו קצת פאסה. ישנם שעובדים כבר עם שריר היד. ואלה פחות-או-יותר הוראות ההפעלה: קחי מטוטלת (את צריכה לבחור אותה - משהו שידבר אלייך) עם חוט (לא מזהב) תני לה להתחיל להתנדנד מבלי שתזיזי את היד כדי לנדנד אותה. בדקי ע"י שאלת כן ושאלת לא (כל אחת לחוד) איזו תגובה את מקבלת מהמטוטלת. אצל כל אחד זה שונה. אבל שתשובת ה"כן" של המטוטלת לא תהיה זהה לתשובת ה"לא" למשל: עבור "כן" - יתכן שהמטוטלת תעשה סיבובים עם כיוון השעון ועבור ה"לא - סיבובים כנגד כיוון השעון (ויש עוד כל מיני וריאציות) זה בערך עובד כך, אבל כמובן שרק מי שעבר קורסים בנושא יצליח ממש.....

../images/Emo124.gif חבר'ה

1. תנו בבקשה לאילת לענות 2. שאלות נא לשרשר להודעה הראשית ולא לשאלות של אחרות, כדי שלא יהיה בלגן עם התשובות.

אילת 1234

New member
בקר טוב כוכביתי2

אכן כן אני באמת עובדת בעזרת מטוטלת. כלי קצת מוזר להרבה אנשים וזה בסדר.... אני בעבודתי פוגשת את האם המיניקה ואת התינוק לפגישה אחת בלבד שבה אני עוברת על רשימה של כל המזונות הקיימים(לפחות פה בארץ), ובעזרת המטוטלת אני מקבלת את התשובות מהם המזונות שלהם התינוק רגיש ומגיב בכאבי בטן. ברוב המקרים אכן הגזים קשורים לאוכל שאמו אוכלת ואכן עם שינוי התפריט התינוק (וגם ההורים כמובן) מרגיש את ההקלה . אבל החשוב בתהליך זה הוא לאו דוקא השיטה כלאמר המטוטלת.....אם התינוק נרגע אחרי מספר ימים שאמו שינתה את התזונה שלה....אז כולנו עשינו את מה שצריך!

למעלה