עזרה בזיהוי והערכת מחיר

סהר בן 1

New member
../images/Emo92.gifעזרה בזיהוי והערכת מחיר

היי לכולם בפורום הזה תמיד התעניינתי בשטרות ישנים ואפילו יש לי אוסף לא מבוטל של שטרות מהעולם אבל כשסידרתי את האוסף שלי גיליתי פרט מאוד מעניין בנוגע לשטר מסויים שטר שכנראה מתקופה של השלטון הנאצי איני יודע אם הוא מטבע או שטר חוב מה שכן הצלחתי לזהות זה הסמל של המפלגה הנאצית על השטר ערך השטר הנקוב עליו הוא 50000 פרנק אך רציתי עזרה בזיהוי סופי של השטר (אם הוא שטר חוב או שטר כסף רגיל ) ומה ערכו אין לי אפשרות לשלוח כאן תמונה לצפיה אך אני אשמח לשלוח תמונה למי שבאמת מבין ומעוניין לעזור ולחלופין יוכל להפנות אותי לאספנים או שמאים שמבינים בנושא תודה רבה מראש

powo

New member
פורים שמח סהר.

אנחנו רובנו כאן כדאי לעזור.שלח תמונה או תמונות ובטוח שנוכל לעזור. ובכלל ספר עוד על האוסף.גם אני אספן שטרות מישראל והעולם ושיהיה לך חג שמח

teapoter

New member
שטר כסף שהיה במחזור

בתקופת האינפלציה הגדולה .שטרות דומים הונפקו ע"י בנקים מרכזיים בכל עיר גדולה בגרמניה ושימשו במחזור הכסף הרגיל.בשנת 1922 הסתובבו במחזור גם שטרות בערכים גדולים יותר.100,000 מרק 200,000 מרק. ערכו כיום לאספנים דולרים בודדים

powo

New member
וקצת תוספת

ראשית זה לא הסמל הנאצי.זה הנשר הגרמני שהוא הסמל הלאומי. לגבי השטר צודק גד לפי הקטלוג במצבו הנוכחי הוא שווה פחות מדולר למצב חדש לגמרי זה 8 דולר.ולגבי המצב האינפלציה באותה תקופה השטר הגדול ביותר היה ביליון מרק שהוא נדיר.והיו גם שטרות של 20.50.100.500 .אז צר לנו של עזרנו לך למצוא אוצר .אבל ספר איזה שטרות יש לך באוסף.חג פורים שמח

סהר בן 1

New member
תודה רבה

חברה תודה רבה אבל לא ניסיתי למצוא אוצר אלה רק לשפוח אור על השטר הנ"ל עזרתם לי המון בכל מקרה יש לי שטרות של בנק פלשטינה ושל ישראל בתקופה המוקדמת של המדינה וגם כמה שטרות ממרוקו ערב הסעודים ועוד כמה מעניינים

powo

New member
נשמח להמשיך לעזור לך.

וגם נשמח עם תוכל לשלוח עוד תמונות .וגם ספר האם אתה ממשיך מכאן להגדיל את האוסף

למעלה