והפעם כרמל מזרחי

ishay-to

New member
../images/Emo91.gif../images/Emo48.gif והפעם כרמל מזרחי

לא מזמן כתבתי לכם על התרשמותי המאכזבת מהלימטיד אודישן 2003 של כרמל אני לא אומר שהוא לא יין טוב ההיפך אבל לפי כל התרררם שעשו לו ..המחיר בשמיים ציפיתי לאיזה יין מיוחד במינו התוצאה היא בסה"כ אחד מהיינות הטובים של כרמל בשנים האחרונות אבל לא יותר מזה ובטח ובטח לא שווה מחיר כזה אסטרונומי אז למה עכשיו אני מעורר שוב את "המתים" ? כי השבת יצא לי לשתות יין של כרמל שלא נפל מהלימטיד אודישין שלא עלה כמו הלימטיד אודישין שלא עשו עליו תררים תררים בו שהיה טוב ואכותי לפחות כמו הלימטיד אודישן קבלו את "קברנה סובניון קרם קאיומי בציר 2003 " נכון שהסגנון טיפה שונה אבל שווה כל לגימה = לא פחות טוב מהלימטיד בוקה באף משגעת = לא פחות טוב מהלימיטיד עוצמתי וחזק בטעמים שלו = יותר טוב מהלימיטיד עץ עדין שמשלתב יפה עם הפרי = יותר טוב מהלימיטיד אפטר טסט משגע = לא פחות טוב מהלימטיד חלק ונעים = לא פחות טוב מהלימטיד הגוף בנוני מלא = פחות טוב מהלימיטיד (מאמין שיישון של עוד חצי שנה ישווה את התוצאה) מחיר = הרבה יותר טוב מהלימטיד ממליץ בחום שי

ByTeFrEaK

New member
דווקא היה המון רעש סביבו

לא כמו הלימיטד אבל בכל זאת....... דווקא לא יצא לי לטעום את הקברנה של מהכרם הזה אלא רק את הזרעית שהוא אגב גם יין פשוט מצויין במחיר הוגן לגמרי בכלל הסדרה האזורית וסדרת הכרם הן סדרות מצויינות במחירים לא גבוהיים מידי ד"א לגבי הלימיטד 2003 הוא עוד צעיר מידי אתה צריך לחכות איתו עוד כמה שנים לפני שתוכל להתרשם ממלוא הדרו....

הסדרה האזורית

ההיכרות שללי עם הסדרה האזורית מסתיימת עם השיראז-קברנה (רשמי טעימה בקישור) שהיה די מאכזב לטעמי, למרות שלפי מה שקראתי עליו הוא נשמע מבטיח ובאתי עם ציפיות. אני רוצה לטעום בהזדמנות את הסירה של כרם רמת ערד שקראתי עליו מחמאות, אבל לאור חוסר ההתלהבות שלי מהקודם אני לא שש לקנות בקבוק והוא לא נמצא במקום גבוה בסדר העדיפויות, אני אנסה לבדוק אותו באיזו טעימה לכשאזדמן לאחת.

ishay-to

New member
מסכים איתך

גם אני טעמתי את השיראז קברנה ...יין נחמד וקליל, לא יותר.

ByTeFrEaK

New member
השיראז קברנה של כרמל

יצא לי לטעום אותו בטעימה של כרמל ומדובר ביין חביב טעים אבל לא יותר מזה גם אני לא התלהבתי ממנו בכלל ויותר התרשמתי ממנו בתור יין בינוני ונחמד אם כבר עסקנו בכרמל אז יצא לי לטעום את אחד היינות מסדרת היאנג סלקטד החדשה, מדובר בקריניאנו יין רוזה בעל צבע אדום רובי עם תסיסה קלה לא מצויינת עליו הגדרה אבל אני מאמין שזה לכיוון של חצי מתוק אי אפשר כמעט להרגיש ארומות כלשהן ביין ובעיקר מורגשת המתיקות אותו דבר בפה תסיסה קלה והמון מתיקות שמעלימה את כל טעמי הפרי המעטים שעוד יש שם מדובר בסוג של בריזר הרבה יותר מאשר יין וחבל ליין 6 אחוזי אלכוהול והוא יתאים לארוחות בוקר או סתם לישיבה במרפסת ביום קיץ חם בכל מקרה הרבה יותר מומלץ מוסקטו של ירדן לטעמי יין באותו סגנון שלא מתבסס על כ"כ הרבה מתיקות ואשר יש בו לפרי תפקיד מרכזי הרבה יותר יש לי גם את המוסקטו מסדרת היונג סלקטד שיצא לי לטעום אותו אני יעדכן

hexxagon

New member
אכן יין בינוני ונחמד - למה ציפיתם?

השיראז קברנה נועד להיות יין טוב, נעים, איכותי וכו', אבל לא גדול. אמנם הוא משתייך לסדרה האיזורית, שהיא היותר יוקרתית של כרמל, אבל הוא בנוי ומתומחר במתינות, כראוי ליין טוב, ללא יומרות מוגזמות. היין קיבל ביקורות טובות, אך אין להשוות אותו ליינות סדרת "כרם" - הקברנה קאיומי, הזרעית, ובטח שלא ללימיטד אדישן, יינות איכותיים הרבה יותר, שמתומחרים פי 1.5 עד פי 3 ממנו... כמו שאומרים, רצוי תמיד להשוות תפוחים לתפוחים. את השיראז קברנה של כרמל הייתי משווה לשיראז קברנה של גליל. טרם עשיתי זאת, כשאעשה - אדווח.

ByTeFrEaK

New member
בסדרה האזורית יש יינות יותר טובים

הקריניאן והפטיט סירה מתומחרים באותו מחיר והרבה יותר טובים לדעתי יש יינות עם תמוה הרבה יותר טובה ממנו. הוא יין נחמד טעים סביר אבל זהו וכאלה יש לא מעטים.

לא מסכים

שוב, הנ"ל מבוסס על טעמי האישי בלבד, אבל לדעתי אין בכלל מה להשוות את השיראז קברנה של כרמל לזה של הרי גליל, ולדעתי הרי גליל גם זול ממנו (רשמי טעימה לשניהם בעמוד שלי). בנוסף, קח שיראז קברנה אוסטרלי ממוצע באותו טווח מחירים, למשל ג'ייקובס קריק, או באדג'רס קריק, ולדעתי תקבל הרבה יותר גם ממנו.

ח ר ו ב

New member
ועלי הקאיומי לא עשה רושם כלל.

ובטח לא תמורה לכסף. מהאזורית אהבתי את הקריניאן מאוד.שנהפך ליין הבית לחודשיים. 60 שח תמורה נהדרת ליין מעניין ושונה. והצלחתי אחכ להשיגו גם ב 44 שח. גם הפטיט ,טוב ושווה, אבל פחות. לבלנד אני בהחלט מסכים איתכם.

ByTeFrEaK

New member
הקריניאן מצוין!!!

אולי אפילו יותר טוב משל ויתקין הוא גם תמורה נהדרת לכסף (55 שקלים) לא יודע איפה קנית ב44 אבל אני מניח שמדובר במחיר הסיטונאי של היין.....

ח ר ו ב

New member
תמים דעים איתך.

וזה מה שהסברתי לאסף, שעשה את שניהם. 42.80 כולל. אכן מחיר סיטונאי. והקברנה של גליל ,מפתיע ,מפתיע.

ByTeFrEaK

New member
אסף עשה גם את של כרמל?

הקברנה של גליל חמוד אבל אין הרבה חדש משנה לשנה והוא די נמאס....קצת קשה להפוך אותו ליין היום יומי הוא נמאס די מהר...

ח ר ו ב

New member
לזכרוני כן.

אני אבדוק מולו שוב. גליל קברנה ,השנה הראשונה שנהנה מהיין. לארוחה עם אנשים בטעם יין שונה , הוא בינגו. ויין עשוי טוב , בתמורה נהדרת.

ByTeFrEaK

New member
התמורה אכן נהדרת

אבל כמו שאמרתי עלי הוא נמאס קצת מהר אולי המתקתקות של הפרי הבשל קצת נמאסת.... לגבי הקריניאן אשמח אם תחזור אלי עם תשובה. בחור נחמד יצא לי לקשקש איתו קצת בסומלייה 2006 עושה עבודה מעולה בויתקין במיוחד עם הקברנה פרנק

ishay-to

New member
טוב אחרי כל התשבוחות שלכם

על הקריניאן נראה שאקנה אחד להתרשמות איך הטעמים שלו ? מה הסגנון? עץ? פרי? אצלי קריניאן נתפס בראש כייןןןןןן בעעע עם טעם לוואי של ברזל כאילו שמלקקים ברזל חשוף טוב הדלקתם אותי

Symbolic

New member
איזה צבע יש לברזל

ורק אני אמרתי אדום.. (מצטער על היציאה המוזרה - התבקש משום מה)

לא הבנתי

אשמח אם תסביר את עצמך. בכל מקרה, מה שאני התכוונתי זה לשאול בכנות איזה טעם יש לברזל, כי נתקלתי בזה בעבר (וגם שאלו על זה בפורום, טעם מתכתי וכו').

ByTeFrEaK

New member
זה מהשיר של אינפקציה:)

יבור:) מזה איזה טעם יש לברזל? אף פעם לא ליקקת ברזל? סתם קצת קשה להסביר....יש טעמים שלא בהכרח טעמת אותם אפילו זה פשוט משהו אסוסיאטיבי כמו עם עץ חרוב אם אתה יודע איזה ריח יש לו:) גם עץ לא ממש יצא לך לטעום אבל אתה עדיין מרגיש טעמים של עץ ביין... במקרה הכי גרוע שלא הולך לך עם הברזל כל חתיכת ברזל תן כמה לקים ותדע:) ילדים אל תנסו את זה בבית

למעלה