ביטוח בריאות

../images/Emo85.gifביטוח בריאות../images/Emo95.gif

שלום לכול הנוכחים, בשע"ט אנחנו מתכננים לנחות באוסטרליה בחודשים בקרובים ובאותה בנשימה אנחנו מתכננים להרחיב את התא הקטן שלנו. לאור העובדות הנ"ל התחלתי לבדוק את האופציות הקימות בעניין ביטוח בריאות פרטי ויש לי כמה שאלות למי שכבר נמצא ויכול לספר מנסיונו: 1) האם יש חברה שמכסה הוצאות הריון ולידה ושזמן ההמתנה בעבור הוצאות אילה הוא פחות מ 12 חודשים? 2) האם יש חברות ביטוח בריאות שאתם יכולים להמליץ עליהם מתוך נסיונכם האישי? (קחו בחשבון שירות, עלויות מול החזרים, מגוון רופאים ובתי חולים וכו') 3) האם מישהי או אישתו של מישהו מקוראי הפורום ילדה באוסטרליה ללא ביטוח בריאות פרטי? זה אפשרי? יקר? 4) האם אפשר להתחיל את הביטוח לפני ההגעה לאוסטרליה? האינפו הנ"ל חשוב לנו מפני שאם זה היה תלוי בבעלול כבר עכשיו הייתי עם כרס, ומדדה לעבר גרם המדרגות במטוס תוך תפילה חרישית שזעטוטון לא יחליט להגיח בגובה 40,000 רגל. אך מכיון שזה אינו תלוי בו (התיזמון בכול אופן...)הייתי רוצה להתחיל את הביטוח כבר עכשיו וכך לקצר את זמן ההמתנה לאחר ההגעה לאוז ובתודה מראש לעונים גוגי

yairwan

New member
איתכם בדילמה

אנחנו כאן והחלטנו שלא נשלם 100 דולר אוז לחודש בשביל ביטוח פרטי כי בתי החולים הציבוריים נותנים טיפול טוב יחסית, בדומה לארץ. הרבה מהאוסטרלים יולדים בבתי חולים ציבוריים. הביטוח נותן ערך בעיקר במקרה של סיבוכים או שהות ממושכת בבית החולים. אם מצבכם הכלכלי טוב יותר או משיקולי מס לבעלי שכר גבוהה תבחרו להוסיף את העלות- סבבה. ברוכים הבאים...

ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

כתבתי על ביטוח בריאות מאמר וכ"כ על הריון ולידה באוסטרליה. שווה לך לקרוא את המאמרים הנ"ל. בתשובה לשאלותייך: 1. לא ידוע לי על חברת ביטוח רפואי פרטית שתכסה לך הריון ולידה ב 9 חודשים הראשונים של הצטרפותך לאותה חברת ביטוח. אם מגיע לך מדיקר את יכולה ללדת בבי"ח ציבורי, עם רופא תורן ואחיות מקצועיות ממדרגה ראשונה. 2. רוב חברות הביטוח נותנים את אותו שירות. אם אחת נותנת יותר במשהו מסויים השניה תתן משהו יותר טוב במשהו אחר. בסה"כ הן כולן על אותה רמה. אני כבר 20 שנה עם אותה חברה וכמה שאפשר להיות מרוצים אני מרוצה. לעומתי אימי עברה כבר 3 חברות ונדמה לי שחזרה לחברה המקורית. 3. כפי שמצויין במאמר לא ילדתי בבי"ח ציבורי. אני אישית לא הייתי ממליצה על כך במידה ויש לך אפשרות לשלם את הביטוח הרפואי. (ד.א. את יכולה להיות מבוטחת לבד בלי בעלך וילדך יהיה מבוטח בזמן הלידה, את צריכה לברר את זה עם חברות הביטוח, במידה ואת בוחרת בשיטה הזאת, את משלמת חצי מחיר ממחיר של ביטוח משפחתי, רק תקחי בחשבון שאחרי הלידה התינוק כבר לא מבוטח, הווה אומר, אם צריך טיפול נוסף פרטי, זה על חשבונך). הסיבה שאני לא ממליצה היא לא מפני שבתי החולים הציבורים לא טובים, להיפך, הם מעולים הצוותים מעולים הבעיה שכרגע הם על סף קריסה ויש כמה בתי חולים ששולחים נשים בהריון לבתי חולים אחרים. מעבר לזה, חוית הלידה בבית חולים פרטי, זה כמו לשהות במלון 5 כוכבים, ותאמיני לאחר צירי לידה של כ 20 שעות כיף להתפנק והן מפנקות האחיות. עוד דבר, כשאת נמצאת בבי"ח ציבורי, את לא יודעת איזה רופא יילד אותך. אם הרופא שראית אותו במשך ההריון לא רופא תורן, לא הכרחי שהוא יגיע ללידה. (אני חייבת לציין שהיו מקרים שגם כששילמת לרופא פרטי הוא לא היגיע...זה לא קורה הרבה אבל זאת אפשרות קיימת). אני רוצה גם לציין שיש לי חברה (חברה בפורום) שילדת פעמים בבית חולים ציבורי, בלידה הראשונה שלה שלחו אותה הביתה עם חום מאוד גבוה. במיקרה כזה אם היא היתה אצל רופא פרטי הוא היה מאשפז אותה ומטפל בה כראוי ובשום פנים ואופן לא היה שולח אותה הביתה. למזלינו הכל עבר בשלום אולם היא סבלה מאוד גם בלידה וגם אחריה. 4. את יכולה להרשם לחברת ביטוח מראש במידה והויזה שלך היא של PR. אחרת אם אני לא טועה, הזמן שאת לא כאן לא נחשב. אני לא זוכרת את החוק אבל צריך לבדוק. יש לנו בקישורי הפורום כתובות של אתרי חברות הביטוח. לסיום, תזכרי שאם את מצטרפת לחברת ביטוח פרטי יש לך 9 חודשי המתנה שווה לחכות כ 12 חודשים רק במידה ואת צריכה אישפוז לפני כן את לא מכוסה. יום אישפוז עולה כ $500. עוד דבר, את יכולה ללכת לבי"ח ציבורי עם רופא שמיילד שם. קראי את המאמרים ואם יש לך עוד שאלות אל תהססי לשאול. אם את צריכה המלצה על רופא פרטי (גניקולוג מעולה) תפני אליי בפרטי. בהצלחה

תודה

קראתי את הכתבה בשקיקה ובהחלט השכלתי למרות שבהחלט הייתי רוצה לקבל המלצה על חברה ספציפית. ניראה לי שאם לא אקבל משהו יותר ספציפי פשוט אעשה פוליסה בחברה הגדולה ביותר הרי 30% מכלל המבוטחים לא יכולים לטעות! או שכן?

אני חברה ב HBA כבר הרבה שנים...

אם היא יותר טובה ממדיבנק או מ MBF או מאחרים? אין לי מושג. את יכולה לקחת ביטוח עם השתתפות עצמית. ז"א שעד 3 אישפוזים בשנה משלמים משהו כמו $200 לאישפוז עד $600. כל חצי שנה את "אוספת" חצי נקודה. אישפוז הוא: נקודה מלאה. ז"א שאחרי שנה את לא צריכה לשלם עבור אישפוז אחד. השתמת בנקודה, את צריכה לאסוף מחדש. לגבי לידה. זה מכסה הכל, אם יש לך את הנקודה או השתתפות של כ $200. בכל אופן, אל תשכחי שאם את יולדת פרטי, יש לך OUT OF POCKET COSTS של הגניקולוג (שלי היגיע ל $1500 לפני כשנתיים, אבל זה עבור ביקורים במשך ה 9 חודשים של ההריון אבל לא כולל את הביקור הראשון, כולל את האחרון שהוא כ 6 שבועות אחרי הלידה- ביקור ביקורת). אם את לוקחת אפידורל, יש תשלום לרופא מרדים. אם בא רופא ילדים לבדוק את התינוק בבי"ח שוב עוד הוצאה...אבלללללללללללללללללל זה שווה את זה.

למעלה