בואו הביתה - עם תפוז ורשת ג'

וגם - "ערב מול הגלעד"

לא מזכיר בית כמו שמזכיר את גלעד שליט. "...כבשה פועה בוכה בדיר/ זה בנה הקט אשר אבד./ ישוב טלה אל חיק האם/ ישכב בדיר וירדם..." אמן ואמן.

הביתה לחזור הביתה אל השקט שרה בדישי

הביתה לחזור שרה בדישי מילים: יורם טהרלב לחן: אביבה אהרון שוב ידך על עיני מרחפת זרועותיך סוגרות עלי ואני את פניך לוטפת אך ליבי מבקש בחשאי: הביתה לחזור הביתה אל השקט הביתה אל האור אל אמא השותקת הביתה לחזור מכל תלאות ויגע הביתה אל האור ולו גם רק לרגע. ואתה שהלילה עזבת מאובק מקרבות ומאש לי נשקת קלות ואמרת כי יותר מהכל תבקש: הביתה לחזור... וגם עת ילדים לי יהיו לי ערב ערב לפני שנתם אז ליד מיטתם לי אשבה ושירי אלמד גם אותם.

poomiki f

New member
"סע לאט" - אריק איינשטיין

כשהייתי בדרום אמריקה, באכסניה בקורדובה ארגנטינה, אחד הישראלים שם לנו פתאום את השיר הזה במערכת, וכל הישראלים באכסניה הסכימו שזה כמו להיות בארוחת יום שישי בבית.

שיר ערש - יהודית תמיר

כשאני מיישנת את בני אני חושבת על אביבה, שהיתה נותנת הכל, לו רק יכלה להניח את ידה על מצחה של בנה... שיר הערש הזה מוקדש לה ומקווה שישודר

einat8

New member
ושלי הביתה ואם מזכרים את גלעד אז הנה שני

שני שירים שאני כתבתי לו מתוך שרשרת שירים ארוכה תנו לשמש לזרוח על גלעד /מילים עינת טמסות 29/6/2008 מי יתן ותזרח עליו השמש ויחזור הביתה במהרה למשפחתו אשר לו ממתינה ומצפה במלות שנתיים לנפילתו בשבי תנו לשמש לזרוח על גלעד שלאור ולחופש נולד הראו לו את הדרך חזרה אל הבית החם שמחכה מצפה לראותו לשמוע קולו לחבקו לרפא מכאובו להפריח בליבו מחדש אהבת החיים כי תמה המלחמה . לאחר הקלטת ששודרה אתמול וההתפתחות שאני מקווה שבסופה נראה את גלעד חבוק בזרועות אימו אני מסכמת היום את שלל השירים שכתבתי באותו נושא ומקווה שלא יהיו יותר מלחמות ולא שבויים אלא רק שלום על הארץ הטובה שלנו והברוכה עוד רגע ילד / מילים עינת טמסות בעקבות ההתפכויות האחרונות לשחרורו מי יתן ויחזור בריא ושלם ושבו בנים לגבולם עוד רגע ילד עוד דקה שא בליבך תפילה מספר קדוש שבידך הוא יחזק רוחך החום והאהבה עוד ישובו לחייך יסירו מליבך את מכאובי האימה בעקבות מלחמה עת לשוב הביתה וזה עוד יקרא אתה תראה עוד רגע ילד אם מבט התמים נשחר אותך ותהיה כציפור הדרור הנוגעת בשחקים אל תכנע ואל תשבר כי גלעד לחופש נולד

קנגרו10

New member
כשתבוא תראה / שלומית אהרון

כשתבוא בצערך בדומיית שתיקתך בראש מורכן, כשתבוא תראה עודני כאן. כשתבוא בבדידותך, בסער כאבך עייף ומזוקן, כשתבוא תראה עודני כאן. אלטף זיפים שלא עברו בתער אנשק דמעות שקופות של צער אחבק את כבדות הזמן כשתבוא תראה עודני כאן. אלטף זיפים שלא עברו בתער אנשק דמעות שקופות של צער אחבק את כבדות הזמן כשתבוא תראה.

למעלה