אזרחות

v i o L e T

New member
../images/Emo82.gifאזרחות../images/Emo82.gif

2 שאלות בקשר לתוכנית ההתנקות נראה לי דיי קל.. * מי הם הגורמים האמורים להוציא את התוכנית לפועל ומה הן דרכי הפעולה? * נסח סיכויים וסיכונים בבצוע תוכנית ההתנתקות.

edeneden1234

New member
יש לי חוברת קטנה של איזה 5-6 דפים

על ההתנתקות.. היא לא בידיוק עונה על השאלות האלה אבל היא מסבירה על הישובים שפונו, מראה מפה, מראה על הישובים שכבשנו והוחזרו עקב ששת הימים, מראה את הטיעונים בעד וכנד ההתנתקות ברצועת עזה יהודה ושומרון, ומסכמת את כל הנושא. מעוניינת?

v i o L e T

New member
אם זה יכול לעזור לי אז סבבה

כי בעיקרון עשיתי כבר עבודה שלמה על ההתנתקות רק זה חסר לי.

edeneden1234

New member
זה 3 דפים בדיוק.. סורי

חח וזה בדרך אני חושב שיהיו בעיות בהעלאה של זה.. כי אני מעלה מאימג'שאק-אס.. וזה נראלי גדול מידי

v i o L e T

New member
אם זה בעיה אז אל תסתבך עם עצמך

כי אם אין שם בדיוק את מה שאני מחפשת אז חבל על המאמץ. תודה בכל זאת .

edeneden1234

New member
אוקי.. אז לפחות הדברים שיש לי שמה:

* מפת רצועת עזה * רקע הסטורי של ההתנתקות - עוד ממלחמת ששת הימים * השבטחים שנכבשו והוחזרו במלחמת ששת הימים ולאחריה * מפת רצועת עזה וגוש קטיף * היישובים שהתפנו מהרצועה (עזה) * טיעונים בעד וכנגד תכנית ההתנתקות * מהי תכנית ההתנתקות? - הסבר. שכולל: 1. תאריך יציאה ופינוי 2. ההגדרה 3. מספר ושמות הישובים שפונו 4. מספר התושבים שפונו ובסה"כ 5. מנהלת סל"ע - הגדרה 6. פתרון - כניסיון למפונים תהליך הפינוי עצמו - ומהלכיו. -זהו- אם את רוצה משהו תכתבי כאן. כנ"ל לגבי אחרים, כי זה 3 דפים באמת מפורטים שמסבירים על ההתנתקות, המפונים, המקור של ההתנתקות - שזאת ההיסטוריה, מציגה מפות שאפשר להבין וברורה ממש לעין ולקריאה - נוחה.
אבל אני אנסה לענות: * ראש הממשלה שרצה להתנתק מעזה באופן חד צדדי וחברי הכנסת שהשאלה בה עלתה - הם הגורמים העיקריים והיחידים שאמורים להוציא את תכנית ההתנתקות לפועל. זו נסיגה חד צדיית, שאושרה ברוב מכריע, ונתקבלה בקריאה שלישית בכנסת ב- 16 בפברואר 2005, ובכנסת: 45 מתנגדים ו67 תומכים, ועוד 7 נמנעים. כלומר רובם הסכימו. דרכי הפעולה: 1. העלאת הצעת תכנית ההתנתקות (עוד ממזמן מזמן) 2. קריאה בכנסת עד הפעם השלישית בה היא אושרה 3. שרון מסרב להעמידה למשאל עם מחשש 4. 4 ישובים מצפון השומרון ו25 מרצועת עזה מפונים יד אחרון החיילים (במהלך יש התנגדויות חריפות בין תומכים ומתנגדים) וכשהחיילים מתפנים גם הם הם דואגים להרוס את בתי התושבים ולפוצץ את התשתית הצבאית שלא ניתן היה לפנות - עפ"י הוראת צה"ל. 5. חגיגות המוניות של פלסטיניים בהתנחלויות שפונו מתחילות. בתי כנסת מוצתים בחלקם, הרשות הפלשתינאית לא מצליחה לעצור את ההמון הרב, ומדווח מידיהם על הרס וביזה. זה לא נראה לי בידיוק התהליכים.. אלא סדר התרחשות הדברים באופן כללי

edeneden1234

New member
המשךך--->

* את הסיכונים לתכנית ההתנתקות אפשר לפרש פשוט כחסרונות וטיעונים כנגד התכנית (בשביל מה סתם לסכך את השאלה).. הרי כל החסרונות והטיעונים שהביאו המתנגדים לתכנית זו - ההתנתקות, הם בעצם הסיכונים האפשריים - הם הטיעונים בעצם. אז: 1. ישראל אינה שולטת במרכזי האוכלוסייה ברצועת עזה ובגוש גם ככה, בלאו-הכי, בין כה וכה. כלומר, גם ככה אם היו נשארים מתיישבי הרצועה וגם כעת כשהתכנית בוצעה, ישראל גם ככה לא שלטה בכל אילו, לא הייתה צריכה להגן על היישובים וכד'.. כלומר, המתנגדים מפקפקים בנימוק הזה, כשהם טוענים שגם ככה לא היה צורך בהגנה על יישובים כאלו, ולכן הנימוק הזה כעוד טיעון "משכנע" להסכמה ולביצוע תכנית ההתנתקות זה בעצם תירוץ, כלומר עוד נימוק שנשמע משכנע שיביא לביצוע התכנית. גם ככה ישראל לא שולטת, במקומות האלה - וזה סתם עוד תירוץ לזה שהמדינה רוצה להתנתק מעזה. 2. מה שמוביל ל... (נימוק אחד מוביל ל-סיכון אפשרי 2) ---> עזה עשוייה להפוך למרכז טרור בעיקר אחרי שתפתח הגישה למצרים דרך ציר פילדלפי המקשר בין הרצועה בישראל לבין מצרים - וןכך עלול להיווצר סיכון רב מאוד,!! 3. העמקת טווח הירי של גורמי טרור לעומק שיטחה של ישראל - גישה לאיזורים בקלות יתר. 4. עוד נימוק הטוען, כי לאחר תכנית ההתנתקות, ייתכן ובעוד כמה שנים - ימשיך הדבר, משום שהערבים דוחפים את ישראל עוד ועוד ועוד.. כלומר, החל מהשטחים שבמלחמת ששת הימים (הגדה המערבית, סיני וכד'..) בהמשך לתכנית ההתנתקות, ומכך מסיקים שהערבים ירצו עוד ועוד שטחים שאינם שייכים להם (גם הרצועה הייתה שייכת לנו ולהם הייתה מחלוקת), עד שהם יידחפו לכל ישראל.. למרכזה וזה סיכון רציני ככה הם יותר קרובים, בעלי גישה, ויכולים לבצע פעולות טרור בלי להיפגע בעצמם כלל וכלל. (פיגוע ירי, מטענים וכו'...).. ומסתומרת סיכויים בביצוע תכנית ההתנתקות? מה יכול לקרות? כלומר היתרונות? הנימוקים שבעד? והם: 1. הסכנה הדמוגרפית (=אוכלוסייה) שזה דווקא בעד - כלומר, בהמשך השליטה על למעלה ממילון פלסטיניים, על ההקלה הביטחונית שתבוא מאחר שלא יהיה עוד צורך להגן על בטחון מתיישבי גוש קטיף. 2. שיפור במעמד ישראל בעולם כולו, כתוצאה מהנסיגה ומביצוע תכנית ההתנתקות. כלומר: הצעד שעשתה ישראל בכך שביצעה את התכנית ונסגה מהשטחים, "מראה לעולם" את המאמץ של ישראל.

למעלה