שאיבות וחלב שאוב

yoyo10

New member
לא בוכים על חלב שנשאב../images/Emo7.gif

במסגרת טירונות הבקבוקים שהסרבן עדי עובר יוצא לי לא מעט פשוט לזרוק חלב כל כך כאב לי הלב
לזרוק גם אם זה בכמיות קטנות כבר למדתי לא לשאוב הרבה מידי רק כדי שהתרגל לבקבוק אני לא מסוגל לזרוק את החלב בעצמי תמיד נותנת למשהו אחר שיעשה את זה מעין מחסום נפשי כזה

Kesem_

New member
אבל למה לזרוק ../images/Emo35.gif

למה לא לשמור במקרר ? או להקפיא ?

yoyo10

New member
כי הרוק נגע בבקבוק

ואז אין אפשרות להחזיר למקרר אומנם זה כמיות קטנות 40CC זה על מנת לתרגל אותו לאכול מהבקבוק

michal@gal

Active member
מנהל
אז שימי רק 20 בבקבוק

זה מספיק בשביל להתרגל, ופחות כואב הלב כשצריך לזרוק.

yoyo10

New member
זה בדיוק מה שאני עושה כל פעם מורידה

כמות שיש בבקבוק אבל גם 20 CC כאב הלב לזרוק

Kesem_

New member
אני לא זורקת ../images/Emo70.gif

וגם לא מחזירה למקרר אני משאירה בחוץ וזה מחכה לארוחה הבאה (2-3 שעות), במיוחד עכשיו כשכבר פחות חם.

1שילגיה

New member
למה זו בעיה אם הרוק נגע בבקבוק?

אני נותנת את הכמות ששאבתי ואחרי שעתיים שוב (מאותו הבקבוק) ואפילו משאירה בחוץ (עד 5 שעות).

zahalul

New member
שאיבה יכולה להקטין את כמות החלב ?

עקב מיעוט בחלב התחלתי לשאוב באמצעות משאבת "מדלה" חשמלית. האם גירוי השד הנוצר בעקבות השאיבה זהה לגירוי בעת יניקה טבעית ? אני חוששת שמא השאיבה תגרום להקטנת כמות החלב. ישנן משאבות חשמליות גדולות שאותן ניתן להשכיר. האם כמות החלב הנשאבת באמצעות משאבות אלה זהה לזו הנשאבת באמצעות "מדלה" ? איזה יתרון יש למשאבה הגדולה לעומת "מדלה" ? תודה.

yoyo10

New member
מדלה זאת חברה שמיצצרת

כמה סוגי משבאות רובם חשמליות (לקטינה,פאפ אין סייטל או המיני אלקטריק) יש למדלה גם משאבה ידנית מדלה זה לא סוג של משבאה ברגע שאת שואבת בנוסף להנקה השאיבה מגבירה בדרך כלל את יצור החלב זה נותן למוח אות ליצר חלב נוסף לחלב בהנקה החלב נוצר על ידי דרישה

נטלי22

New member
אם השאיבה היא בנוסף על ההנקות

הרגילות - היא בד"כ תעזור להגביר את ייצור החלב. אם השאיבה היא במקום הנקות רגילות - במרבית המקרים היא תגרום להתמעטות הדרגתית של היצע החלב, וזאת מכיוון שהגירוי שמתקבל ממשאבה, טובה ככל שתהיה, אינו יכול להחליף במאה אחוז גירוי של תינוק יונק. אני מניחה שכשאת מתייחסת למשאבת "מדלה", את מתייחסת לדגם ה"מיני אלקטריק" שמיועד לשימוש ביתי. כי גם למדלה יש כמה דגמים של משאבות גדולות (כמו הלקטינה למשל). היתרון של המשאבות הגדולות על פני המיני אלקטריק הוא, שהמיני אלקטריק נחלשת עם הזמן וגם שקצב השאיבה שלה איטי יותר משל המשאבות הגדולות, שבד"כ מאפשרות שאיבה דו-צדדית.

תוכי

New member
../images/Emo41.gif נצל"ש הייתכן כי

עומד להגמר החלב
ביום ראשון האחרון חזרתי לעבודה ומעיין התחילה ללכת למעון בגן היא מקבלת חלב שאוב ואם נגמר להם והיא דורשת עוד הם נותנות לה מטרנה הבעיתיות היא שבשעות היום אין לי חלב -מה לעשות
היא מנסה לינוק ומנסה עד שמתעצבנת ואני בסוף נותנת לה מטרנה אני שואבת בעבודה פעם אחת.... היא יונקת בבוקר לפני שאני הולכת לעבודה ואיך שאנחנו חוזרות הביתה ישר דורשת אוכל לא משנה מתי אכלה בפעם האחרונה מה אני יכולה לעשות על מנת להגביר את החלב במשך היום

שאיבה

הבן שלי בן 5 שבועות ואני רוצה להתחיל לשאוב. האם יש טיפים או דברים שאני צריכה לדעת לפני? האם במעבר לבקבוק עם חלב שאוב יש השפעה על גזים בצורה משמעותית? (כי נכנס יותר אויר). האם לגוף יש בעיה להתרגל למנגנון אחר של יצור חלב או שזה לא משנה?

ב נ ה

New member
../images/Emo140.gif

על שאיבה יש לא מעט חומר במאמרים ובשאלות נפוצות ,לדעתי כדאי להתחיל משם. לגבי הגזים-משתנה מיונק לינוק,בתי הבכורה אגב ינק בלבד(סרבה לבקבוק שאוב)וסבלה קשות מזגים במשך 5 חודשים כך שגם הזנה מ"המקור בלבד"לא מונעת לחלוטין אפשרות לגזים.לגבי המעבר לבקבוק-לפעמים זה אילוץ ולא בחירה ואז כל שנותר הוא לפרנס כמה חברות ליצור בקבוקים(שדואגות לפרסם את סגולותיהם של הבקבוקים) בתקווה שהינה רכשנו את "הכי-טוב"-ואז היונק מסרב לפטמה שלהם ומעדיף דווקא את אילו ב3 שח.... בכל מקרה בהצלחה.

כתומה30

New member
אם נכנס יותר אויר

אז תעשי יותר הפסקות לגרעפסים. למה מנגנון אחר של ייצור חלב? למה את מתכוונת? את מתכוונת לשאיבות קבועות בתדירות מסויימת? לא הבנתי.

קודקודה

New member
חלב שהוקפא

אחרי כמה זמן אפשר להשתמש בחלב שהוקפא? יש לי חלב מאמצע חודש יוני (שלושה וחצי חודשים) וחבל לי עליו. הוא הוקפא בהקפאה עמוקה.. תודה ויום נעים,

Adi 2606

New member
גבולי. אבל תבדקי טעם, ריח ומרקם

כעקרון 3 חודשים במקפיא "רגיל" של מקרר ביתי.

למעלה