שיהיה מעניין לשישי-שבת הזה

חן M

New member
../images/Emo8.gifשיהיה מעניין לשישי-שבת הזה

תעלו תרגילים לזוקפי הגב , אם ע"י לינק לתרגיל מצולם או בוידאו ... תנו הסבר אישי שלכם איך לבצע את התרגיל , על מה הוא מתמקד ולמי הוא מומלץ .

חן M

New member
אגב יש עשרות אם לא מאות תרגילים לזוקפים אז

תפתיעו אותי
.

MidNight Flame

New member
../images/Emo3.gif

דדליפט, סטיף לגד דדליפט, רומניאן דדליפט, סקווט, גוד-מורנינג

חן M

New member
מייק נסה לפרט

מקריאה של מה שכתבת מאמן מתחיל או מתאמן עלול להבין שהשריר העיקרי (פריים מובר) בתרגילים הוא קבוצת זוקפי הגב .

MidNight Flame

New member
זו הייתה הדרך ההומוריסטית שלי לומר

שמתאמן שעובד עם מורכבים איכותיים לא זקוק לעבודה ספציפית על זוקפי הגו ברוב המקרים. לא ממש התכוונתי לתת תרגילים לזוקפי הגו, להוציא הגוד-מורנינג אף אחד מהנ"ל הוא לא ממש תרגיל לזוקפי הגו (לפחות לא כפריים מובר).

חן M

New member
ומדוע לדעתך לא צריך לתת תרגילים ספציפיים ?

האם עבודה על תרגילים מורכבים תיתן את אותו האפקט כמו תרגילים מורכבים ? איזה אפקט זה כן ייתן ועל מה זה לא ייתן מענה ?

MidNight Flame

New member
יש יתרונות מובהקים לעבודה מורכבת :

אם זו קואורדינציה בין שרירית, אם זה מייצבים למיניהם אם זה היכולת לבצע קומפנסציות במידה ובוצעה טעות בטכניקה וכו'. בנאדם שדואג לבצע מורכבים איכותיים לא זקוק לעבודה מבודדת על זוקפי גו אלא אם כן לא מצליח לבצע APT ואז שווה לבדוק למה או לחלופין לא מצליח לבצע זקיפה טורקאלית ואז אולי יש מקום קצת ללמידה דרך מבודדים.

פאוורליפטינג

פאוורלפטרים נזקקים לעתים לעבודה מבודדת על זוקפי הגו כדי להשתפר בסקוואט. למשל...

MidNight Flame

New member
דוגמא חמודה לאפשרות "כמעט" מבודדת

אבל לא ממש היא הChow, חיבבתי מאוד את התרגיל אגב.

MidNight Flame

New member
../images/Emo6.gif ואני כבר נתתי לו שם חדש ../images/Emo6.gif

אבל פסדר, גם דדליפט מגובה ברך זורם, זה קצת פחות מזה אבל עדיין... זורם...
היום היה דדליפט 155 (345 ליברה) ל5 חזרות, אני רשאי לא לחשוב כמו שצריך, לא?

חן M

New member
עמ"ש מורכב מהמון חוליות

בין חוליה לחוליה נוצרים מס' מפרקים , ולהם פוטנציאל תנועה מגוון ושונה בהתאם למבנה החוליה ותנאים נוספים. אני מניח שאפשר לגוון ולתת הרבה יותר תרגילים מתרגילי פיתוח גוף/כח קלאסיים שאני לא ממעיט בערכם. ישנם מודלים שונים של אימון ומטרות שונות לתרגילים , נניח רקדן שמעוניין לאמן את זוקפי הגב שלו ולאו דוקא בהיבט של פיתוח גוף או כח אלה בהיבט תנועתי/פונקציונאלי יעשה זאת בצורה שונה . או אדם שאהיה מעוניין לעבוד איתו על תנועתיות עמ"ש תוך כדי עבודת חיזוק מסיבות שונות , ובהתאם למטרות אמקד את התנועות באיזורים מהם ארצה להפיק תנועה .

Dark Muse

New member
תרגיל פשוט, ללא תמונה או סרטון (לא ממש מצאתי)

גם קצת קשה לתאר, אבל אני אשתדל: בשכיבה על הרצפה או על מזרן, להניח את גב הידיים על המצח, ולהתנתק מהרצפה בחלק העליון של הגוף (להשאיר את הצלעות מקובעות לרצפה). התנועה צריכה להיות תנועה של הזדקפות יותר מאשר פשיטה מלאה מהגב התחתון. להשאר במצב סטטי ל3-5 שניות ולרדת בחזרה. כדי להקל בקושי, ניתן לעשות עם ידיים צמודות לגוף. כדי להגדיל את הקושי, ניתן לעשות עם ידיים ישרות לגמרי. אין צורך להגיע לפשיטה מלאה תוך ניתוק הצלעות, הדגש פה לעבוד על השרירים האחראים ליציבה זקופה.

למעלה