קשרים חברתיים למניעת אלצהיימר

ענתי44

New member
אצל אמא שלי הקשרים החברתייות לא הואילו

היא חלתה באלצהיימר, ורוב "הקשרים" האלה התפוגגו ברוח. אבל, אני מאמינה שהשהות במרכז יום מועילה לשימור מה שעדיין לא נכחד וזאת בעיקר מהפעילות החברתית. נכון, אמא לא זוכרת אף אחד מבאי מרכז היום דקה אחרי שהיא חוזרת הביתה. כולל את המטפלות. היא לעולם לא תזמין חברה משם לארוחה אצלנו, כמו שנהגה פעם לעשות או לא תלך איתם להצגת תיאטרון, ברם, יש משהו בחיברות שטוב לנפש האדם. גם לחולי אלצהיימר

ronnyw

New member
קשיים חברתיים ותשובה לענתי...

קודם כל ענתי - כנראה שאף פעם לא נדע במקרה פרטי מה השפיע ומה לא. ייתכן שללא הקשרים והכישורים החברתיים, אימך היתה מתדרדרת מוקדם יותר. גם אימא שלי היתה חיה חברתית, הבית המה אנשים, והינה תראו אותה היום.... אבל אולי לולא כן היתה מתחילה עם המחלה שנה - 5 שנים - שבועיים קודם? אי אפשר לדעת. אפשר רק לעשות סטטיסטיקה, וזה כנראה מה שעומד מעבר לכתבות למינהן. ככלל אני מתייחסת די בחשדנות לכתבות. כל רופא/מדען צעיר נמדד גם בכמות המחקרים/דוקומנטים שהוא מפיק, אז כל אחד כותב משהו... בדוק או לא - קשה לדעת באינטרנט. ככה צצו כל הכתבות על השפעת ברוקולי על אלצהיימר, אשכוליות, שינה, אלכוהול וכו' וכו'. ולעניין הכתבה עצמה: קשרים חברתיים זה תמיד טוב. אם זה גם מונע אלצהיימר - על אחת כמה וכמה. הרי לא מדובר פה על תרופה שצריך לקחת כל החיים, אלא על דרך התנהגות מסוימת. אני חושבת שפעילות חברתית טובה לכל אחד בכל גיל ובלי קשר לאלצהיימר. אז אני מצטרפת לכתבה וממליצה..... אגב, הליכה למועדון (אימא שלי, אימא של ענתי ועוד ועוד) זו בהחלט פעילות חברתית מבורכת. זה כולל לוח זמנים מסודר, התלבשות והתגנדרות לפני היציאה, התרועעות עם אנשים - רק טוב !!

למעלה