חידת "תו השעה" מספר 6

../images/Emo79.gif חידת "תו השעה" מספר 6 ../images/Emo79.gif

אני שמחה להגיש לכם את חידת תו השעה מספר 6 והפעם עם חידוש. עד חידה זו התווים של החידה היו התווים של ההקדמה של השיר (או חלק ממנה), מהיום התווים יכולים להילקח גם מתחילת השיר עצמו, פזמון השיר או כל קטע אחר מהשיר. יש להקשיב לקובץ ה- mid המצורף ולזהות את הריקוד. רצוי שהפתרון יכלול את הפרטים הבאים: שם הריקוד, צורת הקבוצה של הריקוד, מחבר הריקוד ושנת חיבורו. שם השיר, התמלילן, המלחין ומבצע השיר. גם תשובות חלקיות תתקבלנה בברכה. את הפתרון יש לשלוח במסר אישי בלבד עד מוצ"ש בשעה 19:30.
נוספת יקבלו הפותרים שישלחו את הפתרון עד יום שישי בשעה 17:00, לפני שאפרסם את תו השעה עם צלילים נוספים, תו שעה ארוך יותר. אז... שיהיה
לכלום.

../images/Emo79.gif "תו השעה" הכפול ../images/Emo79.gif

עד כה קיבלתי רק 3 תשובות לחידה, אז... קדימה לעבודה

dw2322

New member
התו הראשון היה קשה מדי

הקשבתי לו אפילו זמן קצר לאחר שהעלת אבל זה היה קשה מדי. עכשיו זה קל.

shoshi1940

New member
רקודים מסובכים

אתמול בחוג בה אני משתתף בת"א , היה רקוד חדש מאוד מסובך. היו רוקדים מבוגרים שנשרו בטענה שמאוד מסובך. למשל הרקוד "קסם הגליל" או "חלומות" רקודים לא מסובכים שתמיד מרקידים ? לדעתי רקוד מסובך מאוד, מהר נשכח ? מה דעת הגולשים בפורם ? ברצוני להוסיף , הרקודים בשבילי כיף לגוף ולנשמה.

זה דווקא היה

אחד הקלים אם לא הקל שבהם. הבעיה שהריקוד לא נרקד היכן שאתה רוקד.

תו השעה

גם אני הקשבתי ותהיתי לפשרו של השיר. האמת היא ששמעתי אותו במקרה היום ברדיו וגם אז לא נפל האסימון, כך שלא משנה אם הריקוד נרקד או לא במחוזותינו. לדעתי כבר היו חידות קלות מאלה שאותן זיהיתי כבר בתו הראשון. זה דבר מאוד אינדיבידואלי. עובדה שעל פי רויטל רק שלושה הצליחו לפתור בגרסה הקצרה יותר. רויטל, יישר כוח

shoshi1940

New member
תודה לירון מישר על תשובתו.

המסר שלי : רקודים לא חייבים להיות כה מסובכים . תודה לירון מישר על הפורם.

dw2322

New member
האם הוא נדיר מבאה מאהבה? ../images/Emo2.gif

"באה מאהבה" של שבוע קודם לא נרקד הרבה, בכל אופן לא יותר מריקוד זה. כפי שרויטל ציינה, היא שינתה את מיקום התו מה שהופך את החידה ליותר מאתגרת.

ניצנץ1

New member
זה רק מראה עד כמה ההרקדות שונות

אצל בתיה בכל ההרקדות " באה מאהבה" הוא ריקוד של מתחילים..בהרקדות אחרות הוא בקושי נרקד.. ויש עוד דוגמאות רבות.. בחוג זוגות בראשון לציון" לגעת באושר" הוא ריקוד של מתחילים, וגם" אל תוותרי" ו" אל תדאג" ו" זה מה שנשאר".. בחוגים אחרים- אפילו לא מכירים..זה רק אומר שכדאי להחליף חוגים, ולו פעם- פעמיים בחודש..אף פעם לא מפסידים.. זה מצב של WIN-WIN..

../images/Emo79.gif שירי לי כינרת שיר מזמור ../images/Emo79.gif

לפני כתיבת הפתרון, מילות השיר, פרטים נוספים על השיר והריקוד והתודות לכולם, הסבר קצר - העובדה שלא פירסמתי את הפתרונות של חברי הפורום בהודעות נפרדות היא בגלל שלמספר חברי פורום השרשורים הארוכים של החידות מפריעים. למרות שאין קשר בין אורך השרשור למידע בעמוד הראשון של הפורום, החלטתי לרכז את כל הפתרונות בסיכום החידה שלי. אני לא אעתיק את פתרונות הפותרים מילה במילה, אלא אציין מי פתר נכון את החידה, והוסיף מידע נוסף או דיעה נוספת על השיר או הריקוד שהם שלחו לי בפתרון (אם יש), כמובן תוך כדי ציון שמם והבעת תודה רבה. אשמח אם בעתיד (גם בחידות היומיות) אנשים יכתבו תוספות שהם יודעים על השיר או הריקוד, דיעות וכל דבר אחר הקשור בכך. אם למישהו שיטה זו מפריעה אנא יידעו אותי, או אם למישהו יש רעיונות נוספים אשמח לשמוע. להלן פתרון תו השעה מספר 6: הריקוד: שירי לי כנרת, מעגל, שלמה ממן, 1982. השיר: שירי לי כנרת, מילים: עודד פלדמן, לחן: רמי קידר ומילי מירן, ביצוע: מילי מירן, קרן פורת ושלמה ממן. שם הרי גולן באופק, ניצבים עוד בדממה ונערים בהולם דופק, עוד שומרים על הרמה ובישבם עם ערב סביב למדורה עונים הם לך כינרת בשירה: שירי לי כינרת שיר מזמור ישן שירי לי כינרת שיר לי הגולן הדוגית עודנה שטה, מפרשה מלבין בחוף וחורשת האקליפטוס עוד שומרת על הנוף עת נפרשת רשת עם שוך הסערה עונים הם לך כינרת בשירה: שירי לי כינרת שיר מזמור ישן שירי לי כינרת שיר לי הגולן הירדן נוגן סימפוניה עם אלפי הציפורים וביחד בהרמוניה מנגנים ומזמרים וילדים בטבריה בשעת שעור זמרה עונים הם לך כינרת בשירה: שירי לי כינרת שיר מזמור ישן שירי לי כינרת שיר לי הגולן בחרתי בכוונה בריקוד נוסטלגי (חובר לפני שנת 1985) של שלמה ממן מפני שהוא היום האורח של מישאל ברזילי בהרקדת הנוסטלגיה בכפר המכביה. כמו כן הכנרת התמלאה קצת בשבועות האחרונים... תודה לכל הפותרים:
אריק
הורה מיכל
gold869
סתיו לבן
dw
mosbar2
סניוריטה וסניור
susy1
oddish
a v i v 7 4 תוספת של אריק: השיר זכה במקום ראשון בפסטיבל עמק הירדן מס' 1.
תוספת של גולד: הריקוד "שירי לי כנרת" של שלמה ממן הופיע בהשתלמות אשריאל מס´ 9 מהתאריך 13.11.82. ללחן הזה רקוד מעגל נוסף של ספי אביב.
קצת על השיר: השיר נכתב לערב שירי הכנרת שנערך בטבריה ביולי 1982, תחת הכותרת "בוא איתי אל הגליל". בשיר מפוזרים רמזים רבים לשירי כנרת קודמים כמו ביתי אל מול גולן של יוסף נצר, חורשת האקליפטוס של נעמי שמר, דוגית שטה ועוד. קצת על הריקוד מפי שלמה ממן: שלמה ממן יליד טבריה וגדל בטבריה על שפת הכנרת עד גיוסו לצבא. את הריקוד הוא החליט לחבר מאחר ושיר זה דיבר אליו אישית ומדבר על עיר הולדתו. תנועות הריקוד, מבטאות בשילובן עם המנגינה, את הסיפור של הכינרת, הנוף, האווירה, השירה בציבור וכל מה שמסמלת הכינרת. בחלק ב' של הריקוד, השיוף בימין והעברתה בקשת ימינה מבטא את תנועת הגלים של הכנרת. בחלק א' של הריקוד יש תנועת גוף וידיים שמדמים משיכת רשת דייגים מהמים.

למעלה