שרשור אדמיניסטרציה ב

Nausicaa

New member
כן, אני חושבת שיש לך סיכוי סביר

אין כ"כ הרבה אנשים עם ממוצע 90 באת"א או בטכניון. זה מנבה הצלחה בהמשך הלימודים הרבה יותר טוב מהפסיכומטרי. רמה של טכניון ואת"א לדעתי די זהה אפילו במקצוע שלך, בעיקר בשנה ראשונה כשאתם לומדים מבואים למניהם וקורסים לא קשורים למקצוע כמו מתמטיקה ופיסיקה. גם אם יש הבדלי רמות הם לא שמעותיים עד כדי לגרום להם לא להתיחס ברצינות לממוצע טוב שהשגת. חוסר הצלחה בלימודים לאו דווקא קשור לקושי של הלימודים אלה למצב פסיכולוגי שלך באותה תקופה וכו'...

זה אומר שאין לאונ' נתונים

אין להם ציון פסיכו' או אמי"ר כדי לקבוע אם אתה זכאי לפטור או לא.

בעיה קטנה../images/Emo10.gif

לפני שבוע בר אילן בישרו לי שב-2 מתוך 3 העדיפויות שלי יש דיון (דרגתי 2 מסלולים דו חוגיים,שניהם משהו+אנגלית,ומשום מה האנגלית בדיון,ואני ממתינה לתשובה)...ולעדיפות ה-3 התקבלתי. ולפתע פתאום,קיבלתי מכתב מהמחלקה של העדיפות השלישית שמבקשת ממני לאשר את ההשתתפות שלי בלימודים באותה מחלקה עם שובר תשלום זה או אחר...אחרת תוך 10 ימים המועמדות שלי תוסר מהמחלקה..... נעזוב לרגע את העובדה שאני עדיין לא בטוחה אם אני רוצה את העדיפות שאליה התקבלתי(מדעי המדינה ותקשורת ציבורית בבר אילן,מישהו?)...מישהו שמע על כזה דבר?!מצב שיש בו צורך לאשר השתתפות אחרת נפלטים?אני מניחה שזה הגיוני תאורטית....אבל אני מכירה אנשים שניסו להתקבל לפקולטות הרבה יותר מבוקשות שלא נדרשו לכזה דבר.... ולבעיה...אם אני מאשרת השתתפות עם השובר תשלום וכו'(מה שאני לא בטוחה שאני רוצה עדיין,כמו שאמרתי),זה אומר שאני מתכוונת ללמוד שם מן הסתם,ולדעתי זה יפסיק את הדיון בקבלה למסלולים שאמרו לי שהם בדיון...אז מה אני אמורה לעשות?(כן,חוץ מלהיסגר על מה שאני רוצה...
).עד עכשיו הרשתי לעצמי להיות לא החלטית במחשבה שאני אחליט יותר מאוחר לפי מה שיחזור בדואר פשוט...למרות שדווקא חשבתי יותר על המסלולים שכרגע בדיון מאשר מה שהתקבלתי אליו... בקיצור(עלק
).....אני בבעיה. יש למישהו פיתרון?

מה הבעיה?

אתה ממתין לקבלה ל-2 מחלקות ולאחת התקבלת. אם תשלם את המקדמה, תבטיח את המקום שלך במחלקה אליה התקבלת. אם לא תשלם אז אנשים אחרים שמחכים אחריך בתור ייתקבלו במקומך. האם זה צודק שהמחלקה תשמור מקום עבור אדם שלא בטוח שיילמד במחלקה אליה התקבל? לא. לכן אתה צדיך להתחייב שתלמד שם. אם תשלם את המקדמה, הדבר לא פוגע בדיוני הקבלה למחלקות האחרות. להיפך, אם תתקבל למחלקות האחרות, המקדמה שכבר שילמת תבטיח לך מקום שם. והערה אחרונה לסיום, במידה ותחליט שלא ללמוד, אם תודיע לאוניברסיטה עד אמצע אוגוסט תוכל לקבל חזרה את מלוא המקדמה!

praetor

New member
מקדמת שכר לימוד

היא לא לפקולטה מסוימת, אלא לאוניברסיטה בכלל. לא משלמים ישירות לפקולטות, ככה שזה ממש לא אמור לשנות לתהליך הקבלה שלך.

אבל במקרה הזה....

בפירוש הפקולטה מבקשת ממני-לאשר השתתפות(ע"י מקדמה כלשהי) במסלול שלה,ולא מסלולים אחרים.בגלל זה תהיתי אם זה יפסיק את הדיון במסלולים האחרים...

praetor

New member
תראי,

אם את רוצה תשובה בטוחה - תתקשרי אליהם ותשאלי. למיטב ידיעתי, לא משלמים ישירות לפקולטה, והמקדמה הולכת לאוניברסיטה. זה לא משנה שהשובר תשלום הגיע עם מכתב מהפקולטה הזו, זה הולך באופן כללי לחשבון שכר הלימוד שלך, ולא משנה מבחינת דיון במסלולים אחרים. אבל אני לא מכיר את בר אילן, אז - תתקשרי אליהם.

מירי224

New member
יש לי שאלה....

היי מישהו יודע איך הולך קורס אנגלית מתקדמים 2 באת"א כמה פעמים בשבוע? כמה שע'? מבחנים? כמה עולה הקורס? תודה :)

רוסקו 90

New member
לא יודעת איך זה באת"א

אבל נראה לי שבכל המקומות זה אותו דבר (אני לומדת בחיפה). זה 4 שעות שבועיות שמחולקות לפעמיים בשבוע או שיש אפשרות של יום מרוכז, אצלנו זה בד"כ יום שישי. הוא לא עולה כסף ובקורס שאני עשיתי היה מבחן אמצע, כמה תרגילים להגשה ובחינה סופית. אה, והדובדבן שבקצפת: נוכחות חובה
בהצלחה...

stkachov

New member
מלגות ופרסים בירושלים/את"א

קבלתי אתמול את תוצאות הפסיכומטרי, והסתבר שהלך לי ממש טוב, הרבה יותר ממה שתכננתי - 737. אני נרשמתי לשנה הבאה לחשבונאות, בנתיים לאונ' ת"א ולאונ' חיפה. עכשיו עם הציון הזה אני מתקבל לכל מוסד, ונשאר לי בעצם רקלהחליט איפה ללמוד. את"א אני חושב שיורדת מהפרק כיוון שלפי מה שידוע לי אין שם הטבות כלשהן למי שיש פסיכו גבוה או משהו כזה, ויוקר המחיה יקשה עלי מאוד את הלימודים שם. לעומת זאת אונ' חיפה מציעים לי פטור מלא משכ"ל וזכאות אוטומטית למעונות הכי שווים. זה פלוס רציני וזה למה אני חושב להעדיף את חיפה. השאלה שלי היא האם יש משהו דומה לזה בירושלים גם? חיפשתי באתר אינטרנט ונכתב שם במעורפל על פרסים ומלגות הצטיינות, אבל בלי ציונים ממשיים. מישהו יודע אם זה קיים? אם עם הפסיכו הזה אני יכול לקבל הנחה כלשהי בשכ"ל בעברית או קבלה אוטומטית למעונות וכאלה דברים? אם כן, אני אשמח אם יפנו אותי למידע זה. כנ"ל אגב לגבי את"א. אם למישהו בכל זאת ידוע על משהו כזה באת"א, אני אשמח לשמוע. תודה מראש.

painapple

New member
קבלה ללימודים ע"פ ציון פסיכומטרי

שלום לכולם, שמעתי שאפשר לבקש ממוסדות מסוימים להתחשב רק בציון הפסיכומטרי ולהתעלם מממוצע הבגרויות [בתנאי שזכאים לתעודת בגרות, כמובן]. יש מישהו יכול לאשש את השמועה? תודה ויום נעים

stkachov

New member
כן

אבל למוסדות ולחוגים שונים ישנם תנאים שונים. אבל בעקרון זה אפשרי.

painapple

New member
ואפשר לברר את זה רק באופן פרטני עם

כל מוסד? או שכתוב על זה איפשהו, אי שם, במעמקי האינטרנט?

אני משער שכמו כל נושא תנאי הקבלה

זה משתנה ממוסד למוסד, אם לא מחוג לחוג. אם יש לך מוסד מסוים שאתה מכוון אליו, נוכל לנסות לסייע לך לאתר את המידע המדויק.

Fat Danken

New member
ספריית סוראסקי באת"א

היי מישהו יודע באיזה שעה בבוקר היא נפתחת? תודה.

שלום לכוווווווולםםםםםםםםם

אז ככה אני לומדת שנה א' חינוך מיוחד במכללה ,רציתי לדעת אם בשנה השניה אני ארצה לעבור ממכללה לאוניברסיטה אם זה אפשאי ,מבחינת תנאי הקבלה.... תודה....

למעלה