מישהו מהחוג לאקדמיולוגיה?

תוכי 4

New member
חשבונאות בבר אילן

שלום לכולם האם יש כאן משהו שמתחיל לימודי חשבונאות במסלול לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים או כלכלה? וכן האם יש מישהו שהתחיל את המסלול הנ"ל במועד הראשון שלו? תודה

lazy fish

New member
יוונית עתיקה

היי לכולם, אני מתחילה ללמוד השנה מדע הדתות בירושלים וצריכה ללמוד יוונית עתיקה. מכיוון שאני גרה בחיפה והיוונית מוסיפה לי עוד יומיים למערכת, חשבתי ללמוד בעזרת שיעורים פרטיים את החומר של השנה הראשונה, ובשנה הבאה לעשות מבחן כדי להתקבל לרמת מתקדמים. מה דעתכם, זה אפשרי? הייתי חושבת שלא אבל אני מכירה מישהי שמתכננת לעשות ככה עם לטינית, וזה פשוט כ"כ מפתה במקום לנסוע שעתיים וחצי כל כיוון...

d a p h n a

New member
יוונית היא שפה קשה מאוד

וללמוד אותה בשיעור פרטי זה עוד יותר קשה. (אגב, גם לטינית זה לא קל, ואני מאחלת לחברתך הצלחה). לעומת זאת, באוניברסיטה העברית מלמדים בקיץ קורסים מזורזים ביוונית ובלטינית, שבהם לומדים במשך חודש בצורה אינטנסיבית את החומר של שנה שלמה (או לפחות מקבלים פטור על שנת לימוד). מטבע הדברים, זה לא לימוד מעמיק כמו שנה שלמה, אבל לפחות מקבלים עליו קרדיט אקדמי.

lazy fish

New member
שמעתי על קורסי הקיץ

פשוט חשבתי שלבוא בקיץ כל יום לירושלים זה עוד יותר קשה, אבל אם זה רק למשך חודש זה שווה בדיקה. תודה!

d a p h n a

New member
יותר פשוט

לקחת מעונות לחודש הזה, או לאתר קרובי משפחה/חברים ירושלמים ולעבור לגור אצלם.

tayenka

New member
לגבי קורסי קיץ: קחי בחשבון שזה שנה

יוונית שנה לטינית, ככה שבקיץ הבא זה יהיה לטינית - אז אל תבני על זה שתוכלי לעשות יוונית בקיץ ולהתקדם משם. זאת ועוד: חבריי הקלסיקנים מאוד לא ממליצים על הקורס ליוונית בקיץ. נורא מדיי. אני עשיתי לטינית בקיץ, וזה אפשרי - כל עוד אין לך חיים. יוונית יותר גרועה. מצד שני, אחרי שעשיתי בעצמי קורס קיץ בלטינית ולמדתי עם אחרים שעשו קורס של שנה, אני יכולה להבטיח לך שאין (בניגוד למה שדפנה אמרה) הבדלים גדולים ברמה, ולעיתים דווקא קורס הקיץ מקבל ידע מעמיק יותר. אבל זה תלוי גם במרצה (ובקיץ יש את ד"ר ורדי האליל). מה שכן, אחוזי ההשרדות בקורס קיץ נמוכים באופן משמעותי.

מכינה בעיצוב ואדריכלות...

שלום... אומנם אני לא סגורה על המקצוע אבל אני רוצה ללמוד משהו בתחום האדריכלות והעיצוב. בררתי לגבי מכינה משום שאין לי רקע ואין לי כיוון מדוייק ורציתי לדעת אם מישהו עשה קורס במכון לעיצוב ואדריכלות בשם "קווים"? אם כן, האם זה עזר לכם להתקבל והאם שווה לעשות את הקורס או ללמוד את הבסיס בבית ( אמא שלי מורה לעיצוב) על מנת לגשת לבחינות בבצלאל שנקר וכד'. תודה רבה מראש.

ונוס23

New member
אני מאוד ממליצה עליהם!

קודם כל כדאי לך מאוד לעשות מכינה, ידוע שהסיכוי להתקבל לביה"ס הטובים גבוה יותר אחרי שעושים מכינה מאשר אם תעשי לבד בבית דבר שני, זה מקום מצויין עם מורים טובים ויש להם המון מתקבלים, התיק עבודות שלך יהיה מקצועי כדאי מאוד מאוד מומלץ בחום!!!

eranle25

New member
לימודי מדעי המדינה בבר אילן

שלום ... יש לי שאלה לגבי לימודי מדעי המדינה בבר אילן ( עוד השנה!) האם מומלץ? לאן אפשר להתקדם עם הלימודים האלה ומה כדאי לבחור בזה ( מסלולים וכדומה ) תשובה דחופה :) תודה מראש

שירלי550

New member
תעודת ההוראה באוניברסיטה

תעודת ההוראה אינה מחייבת שתתחילי אותה בשנתך השלישית את יכולה להתחיל אותה גם לאחר התואר ולסיימה בשנה אחת. עכשיו אני לא יודעת על תעודת ההוראה באורנים. באוניברסיטת חיפה אבל אני ממליצה בחום לא לעשות אותה. התעודה הנל לוקחת 40 נקודות בשנה או בשנתיים שיש לך גם אח"כ לבוא לאוניברסיטה לעשות עוד קורס בשנה הראשונה של הסטאג' דבר ששום אוניברסיטה או מכללה אחרת לא מחייבות. אז תעשי מה שאת רוצה אני על אוניברסיטת חיפה לא ממליצה בכל אופן יש לך עוד זמן ואולי בכלל שווה לך ללמוד הוראה ואומנות ולא חינוך ואומנות אם טרם התחלת? בכל אופן את יכולה לפנות אלי כאן למדתי גם תואר ראשון בחינוך

רתם11

New member
שלום שירלי ותודה

עדיין לא התחלתי את הלימודים, אבל המגמה שלי כרגע זה לסיים תואר ראשון בחינוך ואמנות, לעשות תעודת הוראה שתאפשר לי לעסוק כמורה לאמנות, ולהמשיך משם לתואר שני בתראפיה באמנות. הבנתי שהתעודה היא בסביבות 30 נקודות, ואפשר לשלב אותה בשנה השלישית.. פשוט שמעתי על בנות שאמרו שההוראה באורנים יותר טובה ושימושית מזו שבאוניברסיטה, והן הצטערו שלא הלכו לשם בנושא זה.

למעלה