דוגמה.

Lady Alice

New member
../images/Emo77.gif דוגמה.../images/Emo11.gif

Nun: Let me get this straight: you don't believe in God because of Alice in Wonderland? Loki: No, 'Through the Looking Glass.' That poem, The Walrus & the Carpenter, that's an indictment of organized religion. The walrus – with his girth and his good nature – he obviously represents either Buddha, – or with his tusks – the Hindu Elephant God, Lord Ganesha. That takes care of your Eastern religions. Now, the carpenter, which is an obvious reference to Jesus Christ who was raised a carpenter's son, he represents the Western religions. Now, in the poem, what do they do? What do they do? They – they dupe all these oysters into following them and then proceed to shuck and devour the helpless creatures, en masse. Now, I dunno what that says to you, but to me, it says that following these faiths based on mythological figures insures the destruction of one's inner being. Organized religion destroys who we are by inhibiting our actions, by inhibiting our decisions, out of – out of fear of some – some intangible parent figure who who shakes a finger at us from thousands of years ago, and says – and says: "Do it, do it and I'll fucking spank you!" Kevin Smith, "Dogma" מה בעצם לוקי אומר שם? הוא טוען שאלוהים לא קיים, ומציג כמה מגוחך הרעיון הזה של דמות שכזאת. מעבר לגאוניות של התסריט. מה אתם חושבים על זה?
 

grizelda

New member
משעשע

חחח, גיחכתי כשראיתי את הסצנה הזאת בסרט. אפשר להציג את הרעיון של ישות נשגבת (אלוהים) כמגוחך ובלתי רציונאלי. אפשר גם להציג אותו כדבר ההגיוני ביותר והבטוח ביותר שקיים. אני חושבת שלכל אדם יש את האמיתות שלו. והעובדה שבמשך שנים של הסטוריה בחרנו להלחם למען אמיתות אלו ואחרות, מוכיחה כי המחשבה יכולה להוביל אותנו למקומות כל כך חזקים. דוגמה מאליס- היא נמצאת בארץ הפלאות שלה, בה כולם מטורפים וחסרי כל הגיון. בעוד אצל תושבי ארץ הפלאות, האיגיון (חוסר ההגיון) מהווה מכנה משותף, וכך יוצא כי הם מבינים זה את זה, אך לא את אליס. כשתחשוב לך על רעיון מסויים, למשל- אכילת מרק עם מזלג- שישמע לך מגוחך וחסר הגיון, לא תצפה להתקל באדם שבאמת אוכל את המרק שלו בצורה זו. ומה יקרה אם תתקל באותו האדם? איך יגיב כשתקרא לו מטורף? הוא לא יבין על מה אתה מדבר, כי הוא מאז ומעולם אכל מרק עם מזלג.
 
האמת,

אני דיי שנויה במחלוקת. אני חושבת שהוא צודר בחלק השני (כשהוא לא מדבר על אליס), אבל טועה בראשון. עם כל הגאונות של קרול לואיס, אני בספק אם הוא ייחס את זה לבודהה/ישו. מה אתם אומרים?
 

grizelda

New member
:)

אני לא חושבת שקרול ייחס את זה לבודהה וישו בכלל אבל זה דוגמה, הם מעוותים את הכל בצורה כל כך משעשעת אלאניס תעשי לי אליהו הנביא!
 
למעלה