כשמתרגלים ללבד..

../images/Emo73.gif../images/Emo66.gifכשמתרגלים ללבד..../images/Emo35.gif

הבוקר שמעתי איזה שיר (משהו חדש של אביב גפן....נדמה לי) שדיבר על להתרגל ללבד... לא פעם ולא פעמיים כבר הרגשתי וחשבתי על העובדה שייתכן שכבר כלכך התרגלתי ללבד וכלכך נוח לי בו - שאני ממש ממש לא בטוחה שאוכל להכניס מישהו למקום הזה שוב באמת. ואני לא מדברת על להתרגל במובן שלילי - נהפוכהו - להתרגל לנוחיות שבזה..לחופש שבזה.....לעצמאות שבזה........ אני ממש לא קיבלתי "החלטה" בעניין.... וגם לא מתעסקת בזה. אבל קשה שלא לחשוב על האפשרות שזה כבר פשוט יהיה קשה מדי.....(
) אשמח לשמוע דעתכם בעניין .. (וכן אני יודעת ש"אם יבוא האחד ש....." ו...."אי אפשר לדעת..."...........אני מתכוונת יותר להרהורים שלכם בנושא....בתור אנשים שהכירו או מכירים עדיין את התחושות הללו.)

אבל כשיבואו הפרפרים...

בטח תרצי לפנות להם מקום, לא? (ההתרגשות שלך כבר תעשה את זה בשבילך? לא?)

בטוח שכן...השאלה היא...

באיזה צורה זה יהיה? פרפרים יכולים לבוא גם בלי להכניס מישהו באמת לחיים שלך באופן "מעמיק".

kleo patra

New member
כן מתרגלים

ללבדו כן מתרגלים שאין לנו אף אחד על הראש מתרגלים להחליט לבד לחשוב לבד להרגיש לבד לישון לבד.. אך אלו הרגלים ולא ממש רצונות ההרגלים שנרכשו כי יש מציאות מסויימת וכשהכמיהה לזוגיות צוברת תאוצה הרגלים נוטים לפנות מקומם לאחרים..

navy123

New member
תהליכים בחיים....

(רק סיימתי לכתוב - ותפוז מחק לי, אז הנה שוב): בתחושה שלי יש ל"לבד" כמה פאזות:
בהתחלה אתה לבד כי זו המציאות שנוצרה וקשה להתרגל ולהשלים עם זה
בהמשך מתרגלים ללבד, להחלטות לבד, לחופש, לישון באלכסון , להתמודד לבד. ולומדים להנות ממנו לאט לאט.
ובשלב האחרון מחלחלת לאיטה ההכרה והצורך של זוגיות שתוסיף לי לחיים שלי במידה כזו שכבר שלא ארצה יותר את ה"לבד" הזה . לפחות זה כך בחוויה האישית שלי. בהתחלה לא רציתי להשלים עם הלבד, אח"כ למדתי להתמודד איתו ולהנות ממנו . והיום, כשטוב לי לבד והעולם שלי מלא באמת - אני מרגיש את הרצון ההולך וגובר לשלב בת זוג בחיים שלי כדי להעצים את כל הטוב שבהם. בקרוב אצלך

לדעתי, ברגע שאת תרצי את הביחד, יימאס לך מהלבד

בלי שתצטרכי להילחם בזה. כרגע טוב לך וזה אחלה, ברגע שתרגישי את הדחף הזה לזוגיות, זה כבר יגיע
ואני מסכימה איתך שלבד זה לחלוטין לא שלילי לעומת בודד, זה יכול אפילו להיות כיף לתקופה.

זה העניין -

שאני מרגישה שזה מתלבש עלי קצת יותר מדי טוב....if you know what i mean כך שאולי גם כשיגיע מישהו שארצה אותו "שם".... האם הלבד לא ישתלט כבר על הכל? זה נכון שזה הרגל.... אבל נראה לי שיהיה קשה מאוד לשנות את זה. אולי לא מחייב שכולנו "נחזור" להיות בזוגיות "נורמלית..."

"לא טוב היות האדם לבדו"

מאוד מאמינה במשפט הזה, אני חושבת ומאמינה באמת ובתמים שכשתרגישי שהלבד הזה הספיק לך ועשה את שלו, את תעברי לשלב הבא- ואת זה אני אומרת מתוך מה שאני עברתי, כי שנה שלמה שהייתי לבד והיה לי כיף בלבד הזה- עד שיום אחד החלטתי- זהו, מתאימה לי זוגיות- ואת יודעת את ההמשך- את היית שם באותו שולחן כשזה קרה
הבעייה היא באמת אם הלבד הזה נוח לך כי אין כרגע משהו אחר או שהוא מכסה על משהו אחר. רק את יכולה לענות על זה, ויצא לי להכיר אותך קצת, נראית לי אינטיליגנטית משהו...

הכי נוח להיות לבד

מבחינתך הגעת למצב אופטימלי בו את לא חייבת דין וחשבו לאף אחד אלא רק לעצמך זה מצב בהחלט טוב אבל לדעתי לתקופה מוגבלת ברגע שתמצאי בן זוג ובמקביל תשמרי על העצמאות שלך בתוך הזוגיות - מבחינתי תגיעי למצב האופטימלי

אבל יש באמת דבר כזה?

כן-צריך ורצוי לשמור על עצמאות בתוך המערכת יחסים השאלה איפה הגבול...????? ואיך עושים שזה יתאים ל2 הצדדים... סיכוי טוב שהמישה שתתאים לי-לא תתאים לצד השני.... (ואני שואלת אותך בתור מי שמצליח טפו טפו טפו...לג'נגל בין 2 אלו).

snoopy36

New member
עוד כשהיה יחד...

פחדתי מהלבד...כשנתגבשה ההחלטה להיפרד ולהיכנס ל"לבד" לא נתתי לעצמי כ"כ להיות לבד...מהר מאוד נכנסה "ידידה" והיא הוחלפה ב"חברה"...וכך למשך יותר משנה...אך משזו האחרונה הלכה...אז מרגישים פתאום את ה"לבד"...אז מצד אחד לא מפחיד בכלל הלבד אך מאידך חסר משהו...יהיו ימים שאהיה כ"כ עסוק בשיגרת היומיום/בעבודה שלא ארגיש את ה"לבד",אך בימים האחרים אני מייחל לביחד...ואכן יפה כתבה קליאו...ההרגלים משתנים...אם תרצי אין זו אגדה. כשיבוא המישהו הזה גם אם יהיה הוא לתקופה שלא המוות יפריד ביניכם את תמצאי לו את המקום הנכון...זה טיבעו של האדם לדעתי...תרצי-יהיה,לא תרצי-לא יהיה...

אגם גם

New member
מבינה אותך..

אני לקחתי לעצמי לא מעט זמן כדי לנקות את הראש מהקשר הקודם. לא רציתי להכיר אף אחד, אפילו לא לשמוע.. פשוט היה לי טוב בלבד שלי. אחרי 7 שנות זוגיות הרגשתי ממש צורך "להתייחד" עם עצמי.. להיזכר מי אני באמת, נטו.. לא הרגשתי שום צורך בפרטנר. היה לי כיף וטוב ונעים ככה.. אני, בדירה שלי, עם החיים שלי, החברים שלי, תחומי העניין והעיסוקים שלי... מי צריך בכלל מישהו שיתפוס לי צד במיטה? בשביל מה אני צריכה מישהו שישנה לי את סדר היום, ידרוש ממני הקרבה של זמן, אנרגיה ורגש...? הרי טוב לי ככה.. וגם כשקצת פיניתי מקום לכל מיני מיני-מערכות-יחסים.. לא באמת נתתי להם להיכנס פנימה. הראשון שהעז להשאיר אצלי דיאודורנט/טי שירט/פק"ל גילוח - ננזף בחצי צחוק, והבין את הרמז.. עד היום הוא יורד עלי שאני "לא בנויה לקשר מחייב" (ואני עונה לו שהתזמון שלו פשוט היה גרוע..) אבל, איכשהו, לאט לאט - זה קורה.. לא באמת "מתרגלים" ללבד. זה נוח ומתאים לתקופות מסויימות, אבל באיזשהו שלב מוצאים את עצמנו במקום אחר.. זה פשוט קורה מעצמו. סוג של בשלות.

Rtitan

New member
מבדידות האנשים הופכים קשים... ../images/Emo79.gif

"הוא יושב על שפת הנחל בין ערביים הוא מקשיב לקול שירי המים הזכים הוא שומע איך פרחים צומחים והטל יורד לו וקופא על לחייו כמו פנינים..." הלבד הוא הפרס הגדול ביותר שאדם יכול לתת לעצמו, היכולת להיות לבד ולא להצטרך או לרצות איש - זו מתנה נפלאה שאני מאחל לכל אחד להיות מסוגל לתת לעצמו. הלבד לוקח אותנו עמוק מאד פנימה, אל מחוזות פרטיים שלנו ומלמד אותנו להכיר מישהו שלרוב אנחנו לוקחים אותו הרבה יותר מדי כמובן מאליו, מישהו ששכחנו כמה הוא יכול להיות טוב, ומרתק, ואהוב... אותנו. הלבד מכריח אותנו לחזור ולדבר עם עצמנו, להכיר את עצמנו - הוא לא מאפשר לנו שום פתח לברוח מאיתנו. כשאין לנו ברירה, ואנחנו מצליחים לאזור את האומץ להביט במראה אל תוכנו - אנחנו יכולים לראות את כל הדברים שנרצה להייטיב - ממש כמו שנסדר את האיפור והתסרוקת, נתגלח ונתייפה מול המראה בחדר האמבטיה לפני שנצא מהבית. אבל - ויש כאן אבל גדול... צריך לדעת את המינון. כמו בתרופה שנועדה לרפא את הגוף הפיסי - יש תרופות שמחוללות נפלאות ומרפאות, אבל תן מהן במינון גבוה מדי, או לא תפסיק לקחת אותן בזמן - והאדם מת. הלבד מכיל בתוכו המון עוצמה. כשאדם מתרגל ללבד, בעצם אין לו צורך באף אחד אחר, והתחושה הזו של עצמאות מוחלטת היא תחושת עוצמה שקשה מאד לתאר. יש רק עוד תחושה אחת שמשתווה בעוצמתה לתחושה הזו - הרגעים שבהם אתה יודע שאתה עומד למות - לא "אתה פוחד למות", לא "מפחיד לי עד מוות"... אלא הרגע שחודרת לתוכך ההכרה שאתה על הנתיב המהיר שמביא אותך למוות עצמו בצורה הכי מוחשית והכי ברורה שיש - הייתי שם, בשני מקרים שבהם תכננתי למות... בשני המקרים - אתה אדון לעצמך. אף אחד לא אומר לך מה לעשות, מתי לעשות ולא מכתיב לך דבר - בשני המקרים, אתה השליט המוחלט של חייך. זו עוצמה אדירה - שאי אפשר לתאר את גדולתה. מרגע שמחליטים למות, צריכים הרבה מאד כוח רצון כדי לוותר על ההחלטה הזו. היא סוחפת אותך אל המעמקים בשיכרון כוח אדיר. כדי לעזור למי שרוצה למות, צריכים להפנים לתוכו את הסיבות שיש לוותר על השליטה האבסולוטית הזו - וזה לא קל... מאד לא קל. האמינו לי בזה. כך גם עם הלבד... במשך תקופה ארוכה למדי, של שנים - גזרתי על עצמי לבד. הכרתי את עצמי באופנים שלא הכרתי קודם - לא רק השקעתי את עצמי בלימודים, אלא גם הכרתי בתוכי דברים שברחתי מהם במשך כל חיי. רק אתמול, ישבתי בפאב עם חבר ודיברנו. איכשהו השיחה התגלגלה לחיים של כל אחד מאיתנו ואמרתי לו שיש לי קטע בחיים, מגיל 14 ועד גיל 39 - פרק של 25 שנה במהלך החיים שלי - שאני מתעב, שלו יכולתי - הייתי חי אותו אחרת לגמרי, שאני מתחרט כמעט על כל רגע בו - ולכן ארזתי אותו, אטמתי אותו והוא קבור איפשהו. אני מתייחס אליו כמו אל רע הכרחי שעברתי בחיים שלי כמו נפילה בשבי, וכעת אני חי את החיים בלי קשר לתקופה. מגיל 39, במשך 3 שנים גזרתי על עצמי לבד - לא בת זוג, לא בילויים, לא חברים טובים... רק אני עם עצמי. ואז הגיעה הבדידות... "מבדידות האנשים הופכים קשים מעטים יוצאים ממנה נשכרים יש הפוחד מהדממה יש המגלה בה נשמה..." עברתי את התקופה שבה הבדידות נתנה לי להכיר את עצמי - והתחלתי להיכנס לתקופה שבה הפכתי לאדם קשה. אדם מאד קשה, לא חברותי, לא נוח, לא נעים - ולא אהבתי את האיש שהייתי. כמו שויתרתי אז, לפני שנים על המוות - כך הפעם, הצטרכתי לוותר על הלבד. נעה יקירתי הנפלאה - לכי לך אל המדבר של הלבד, הוא מקום טוב, נעים ואת תכירי שם מישהי נפלאה - את עצמך כמו שאנחנו רואים אותך. רק אנא ממך... אל תשכחי לחזור
אנחנו מחכים לך כאן בזרועות פתוחות, לקלוט אותך, עם התובנות והדמעות שיבואו מבפנים
.
הציטטות הן מהשיר של יהונתן גפן ושלמה יידוב- "שיר בין ערביים"

למעלה