הרפורמה וועדת דברת

../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gifהרפורמה וועדת דברת../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

שאלתי כבר אבל לא קיבלתי תגובה. מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין הרפורמה שהתקבלה וועדת דברת שכל כך התנגדנו לה? החזון של גב' לבנת מתחיל להתממש... מחריד, הא?

itu1

New member
הרפורמה ודוברת

דומני שהשבתי ההבדלים רבים בדוברת המשרה 40 ש"ש חלק ניכר מהמשרה לא פנסיוני הפרטת מערכת החינוך פיטורי כ-30000 מורים כל הגמולים מבוטלים ברפורמה לעומת זאת 36 ש"ש הכל פנסיוני אין הפרטה אין פיטורים כל הגמולים נכנסים לתחשיב השכר וקידום בדרגות מביא בחשבון את גמולי ההשתלמות נשארים גמולי תפקיד ועוד אריה

מדוע לא נותנים למורים להחליט?

תודה על התשובה, אבל אני לא מקבלת את זה. מה ההבדל בין 36 ל40ש"ש? לאן הולכים הוותק והגמולים אם המורים יתחילו להתחרות ביניהם , לדרוך אחד על השני כדי לעלות בדרגות? באיזה בי"ס יש מקום עבודה ותנאים לכל מורה? בחדר המורים? ואני בטוחה שיהיו פיטורים. מוקדם או מאוחר. נכון שווסרמן נבחר על ידנו , אבל אין לנו זכות להתנגד להחלטותיו כמו בכל דמוקרטיה? למה צריכים לקבל מעל כורחנו שינוי כל כך גדול ומאיים? למה לא שואלים אותנו מה אנחנו חושבים? נכון שאני נאיבית, אבל מדוע נצטרך לקבל את הכל ולעבוד כשהתנאים לא נעימים לנו. אולי הכוונה שהמורים יתייאשו ויתפטרו מעצמם...

irit06

New member
דבי , אריה אומר שהיתרון של האופק החדש על פני

דוברת הוא שכאן ההסכם הוא בהסכמה... ואם אני לא מסכימה ? אז. התשובה היא להוציא אותי / אותנו מהמערכת דרך הסבת אקדמאים. אבל אני בגיל 50 לא רוצה לשנות מקצוע...מה עושים ? נראה לי שהפתרון הוא מעבר לאירגון המורים

חוליה

New member
חוצפה שכזאת...

ראשי הסתדרות המורים הם בגיל הזהב... כל התכנסות של הסתדרות המורים נראית כמו ישיבה במוסד גריאטרי... והם יגידו למורים הוותיקים לפרוש .... מי שתוך 6 שנים לא יסכים לרפורמה ייאלץ לפרוש... אבל בהסתדרות המורים? שם לא שמעו על אפשרות של פרישה אפילו בגיל פנסיה...

ever114

New member
מאמי, שכחו להסביר שאם כל מורה ילמד 31 ש"ש

כבר לא יצטרכו כל כך הרבה מורים. לדוגמא: 2 מורים ,נגיד לגאוגרפיה בחטיבה, שמלמדים כיום 15 ש"ש+שעת חינוך+שעות תפקיד=סה"כ 19 ש"ש. אחרי הרפורמה יספיק מורה אחד בעל משרה אחת לכל שעות ההוראה בדוגמא הנ"ל, ואז הפיטורים יגיעו גם יגיעו. בוועדת דוברת התייחסו לזה מראש, ופה פשוט מתעלמים , זה הכל. מיד אריה יגיב ויאמר שברפורמה מדובר ב-26 ש"ש הוראה מול כיתה, אבל אנחנו מכירים את טריק החלוקה לקבוצות, כל קבוצה פעם בשבוע, והנה-נפתרה הבעייה. בנוסף יש לזכור שכאשר מדובר במשרת אם, שעות האם יירדו מעכשיו משעות השהייה (!) בלבד, והנה שוב יש לנו המון שעות במערכת ויותר מדי מורים...כי רק דבר אחד לא משתנה - מספר הכיתות.

irit06

New member
צודקת...אבל אפשר עוד להימלט

ולעבור לאירגון המורים...שלא חתם על ההסכם הזה. אני כבר מעדיפה לא לקבל תוספת שכר כי המעבר לאופק החדש , רק מוריד את השכר עבור שעת עבודה.

רן פרו

New member
הרפורמה וועדת דוברת

ברפורמה זו החינוך נשאר באחריות המדינה ולא בידי הרשויות המקומיות כפי שדוברת רצה. כמוכן השיפור בשכר המורה יהיה מכספי האוצר ולא כתוצאה מפיטורי 2000 מורים. האוצר משקיע ברפורמה שלושה מיליארד שקל לתשתיות ועוד חמישה מיליארד שקל לרפורמה.מישלא ירצה להצטרף, יכול להשאר בתנאי העבודה הקיימים!!!!

ever114

New member
אתה חולם-אם בי"ס יחליט להצטרף כל מוריו

יאלצו להצטרף לרפורמה גם אם לא מתאים להם. אין מצב שחלק מהמורים בבי"ס יעבדו במשרה X וחלק במשרה Y. מה גם שתוך 5 שנים כל המערכת אמורה לעבוד בהסדר החדש. מה, כל המורים כבר בגיל של 5 שנים לפני פרישה ?!

למעלה