צריכה עידוד

../images/Emo7.gifצריכה עידוד

תוצאות התבחין המשולש יצאו על הפנים, ולמרות ההתנגדות העזה שלי כנראה שאין ברירה ואני הולכת לעשות מי שפיר מתישהו בימים הקרובים. בשיחת טלפון אחת אספתי עדויות על 3 מקרים של חלבון עוברי דפוק שהתבדו בבדיקת מי השפיר. אני צריכה עוד סיפורים כאלה והרבה. מחכה לכן...

נעמולה

New member
זה לא אומר כלום

מנסיוני הדל אני ממליצה לך לעשות מי שפיר בכל מקרה, בשביל השקט הנפשי. מבחינתי עדיף להיות בסטטיסטיקה של אלה שהיו להן תוצאות גרועות בחלבון שהתבדו במי שפיר מאשר להיפך - לא לעשות מי שפיר ולגלות (חס וחלילה
שיש משהו לא תקין בעובר. אצלי היה מקרה הפוך - תוצאות מצוינות ובדיקת מי שפיר שהראתה חד משמעית שיש מום שחייב הפסקת הריון מיידית. מבחינתי - אם יש ספק - אין ספק!!!!! והולכים לעשות מי שפיר - זה לא סוף העולם. צר לי שאני בוטה כל כך וחד משמעית כל כך, אבל אני בענייני מי שפיר וסטטיסטיקה לא מהמרת.

מיר6

New member
מקרה דומה

לי גם יצאה תוצאה גרועה ועוד אני עשיתי מרובע ( בדיקה נוספת שהוספתי לחלבון העוברי ושכחתי את שמה) ויצא לי 1:180 שזה נחשב רע אבל עודדו אותי ואמרו לי שזה רק 0.5% שתיסמונת דאון ושזו רק בדיקה סטטיסטית וכמובן שעשיתי מי שפיר והכל בסדר. כמה לך יצא?

לא הצלחתי לעקוב בדיוק אחרי המספרים

אני זוכרת שהוא דיבר על שקלול אחד שאומר 1:300 ושקלול אחר שנותן 1:50. לא סימפטי. שמחה לשמוח שאצלך יצא תקין.

מייקי30

New member
חמודה, אני שמעתי על כל כך הרבה

מקרים של חלבון עוברי לא טוב ומי שפיר תקינים לגמרי. זו בדיקה סטטיסטית שנעשית לפי גיל ההריון ומשקל ומספיק שאחד המדדים לא מדויק והתוצאה היא בהתאם. תעשי מי שפיר ותהיי חיובית. יש המון בנות שלא עושות את הבדיקות הסטטיסטיות או חלק מהן בדיוק בגלל התוצאות האלה וניגשות ישר למי השפיר. קבלי

לימיצ

New member
מעודדת! אצלי גם החלבון העוברי

יצא לא תקין וגם בדיקת הדם של השקיפות העוברית. הלביבה היום בת 4 חודשים

mikush2

New member
כל הבנות שאני מכירה שיצא להן ח.עובר

לא טוב, עשו מי שפיר שיצא תקין! ואני מכירה המון בנות כאלו. לצערי אני היחידה בסביבה הקרובה שלי שיצא לה חלבון עוברי לא טוב... עם סיום לא טוב. את יכולה להיות רגועה. חלבון עוברי זאת בדיקה דם סטטיסטית, וכל טעות או סטייה בחישובים יכולה לגרום לתוצאה שהיא כביכול לא טובה. אבל ברוב הגדול של מקרים הכל בסדר והתוצאות של מי השפיר יוצאות תקינות. לגיסתי יצא חלבון עוברי של 1:40 !!! שזה ממש מפחיד היא עשתה מי שפיר שיצא תקין ויש לה בן מקסים ובריא. תהי רגועה ותחשבי חיובי. מחזיקה לך אצבעות.

nurilu

New member
עידוד../images/Emo24.gif

אצלי השקלול יצא 1:26, לכל הדעות גרוע. במי שפיר הכל יצא בסדר. אמנם עברנו שבועיים וחצי מלחיצים עד קבלת התשובות. אבל הכל בסדר. דרך אגב, אותנו שלחו גם לאקו לב עוברי כי מסתבר שיש קשר בין מומים בלב לחלבון עוברי דפוק. גם באקו לב הכל יצא תקין. בהצלחה

avivit18

New member
יש אין ספור סיפורים כאלה...../images/Emo24.gif

התוצאה של שכנתי הייתה 1:30
בדיקת מי-שפיר, לעומת זאת, יצאה תקינה לחלוטין - וכיום היא חובקת תינוקת מדהימה בת כ- 5 חודשים...

vsc

New member
עוד קצת עידוד

גם תוצאות התבחין המשולש שלי יצאו על הפנים 1:120 ועשיתי מי שפיר שהיו תקינים והיום יש לי תינוק מדהים בן חמישה חודשים וחצי. בדיקת מי השפיר לא נוראית בכלל! כל הסיפורים על המחט הם אגדה אחת גדולה וזה בכלל לא כואב. (המחט של רופא השיניים מפחידה הרבה יותר). מה שחשוב זה לנוח שלושה ימים אחרי המי שפיר ולא להיות גיבורה ולהתחיל לנקות את הבית והכל יעבור בשלום.

cookie1

New member
הסיפור של אחותי

תוצאות של 1:200 בחלבון העוברי, ומי שפיר תקינים וילד מקסים ! יש עוד המון סיפורים כאלו.

כרמיון

New member
שימי לב,

מה זה בדיוק תוצאה גרועה? זאת הגדרה שלנו. תוצאה של 1:120 בחלבון עוברי, למשל, נחשבת לתוצאה גרועה לכל הדעות ושולחים נשים לבדיקת מי שפיר בעקבות תוצאה כזאת. אבל אם תסתכלי על זה לרגע מצד אחר, תוצאה של 1:120 אומרת שיש סיכוי של אחד ל-120 שלילד יש תסמונת דאון. כלומר - יש סיכוי של פחות מאחוז אחד שתהיה לו תסמונת דאון, ויש סיכוי של יותר מ-99% שלא תהיה לו תסמונת דאון. זה מסביר למה יש כל-כך הרבה מקרים של חלבון עוברי שנחשב לגרוע ואז תוצאות טובות בבדיקת מי שפיר. גם עם חלבון עוברי שנחשב גרוע, עדיין ברוב המקרים רוב הסיכויים הם שהעובר בסדר. אני לא מנסה להגיד בזה שלא צריך לעשות בדיקת מי שפיר בעקבות תוצאות כאלה. מה שאני מנסה להגיד זה שיש מקום לחשיבה חיובית. אני לא יודעת מה הייתה התוצאה הסטטיסטית שלך, אבל אם היא פחות גרועה מ-1:1, זה אומר שבעצם רוב הסיכויים הם שבדיקת מי השפיר תצא בסדר.

בטח חמודה, בכל שלושת ההריונות שלי

החלבון העוברי היה על הפנים ומי השפיר יצאו תקינים לחלוטין
(ובהריון הראשון הייתי רק בת 26). שתי הבנות הגדולות שלי מקסימות ובריאות!

א פ ר ת1

New member
עו 2 סיפורים

חברה שלי וגם שכנתי , שניהן - חלבון עוברי לא טוב. במי שפיר - הכל תקין. החברה כבר ילדה לפני חודשיים - תינוקת מקסימונת ובריאה לחלוטין.

כבר הרבה יותר מעודדת - עכשיו שאלות:

האם מנוחה אחרי מי שפיר היא בשכיבה מוחלטת? אני חושבת לדחות את הבדיקה בכמה ימים בגלל לחץ היסטרי של עבודה בתחילת השבוע. האם יש משמעות שהרופא שאעשה אצלו נוסע לחו"ל מיד אחרי הבדיקה? חוץ מזה, האם מישהי פה עשתה מי שפיר אצל אוסלנדר? האם הוא עושה רק פרטי? תודה!

תשובות..

לגבי המנוחה: רצוי לפחות ב24 שעות ראשונות לשכב ולקום רק לשירותים ולארוחות. אבל אפשר לשכב גם על הספה מול הטלוויזיה..
ביום השני, את יכולה להסתובב בבית, לשבת על המחשב וכד' אבל לא לעשות כלום! הרופא נוסע - לא נורא, לכל רופא יש מחליף והוא אמור לתת לך פרטים למי את אמורה לפנות. ובלי קשר אליו את אמורה ללכת לרופא שלך לצורך מעקב בתוך שבוע מהבדיקה כדי לשמוע דופק ולוודא שהכל תקין. את אוסלנדר אני לא מכירה...sorry.

טלי241

New member
../images/Emo24.gif אל תדאגי!

גם אני שמעתי על מקרים של חלבון עוברי דפוק ומי שפיר תקינים לחלוטין, אבל כבר הביאו לך מלא דוגמאות כאלה אז אני אסתפק ב-
גדול גדול ותתעודדי, בעז"ה יהיה בסדר, נחזיק לך אצבעות!

happy

New member
אין מה להלחץ מזה

לא חסרים סיפורים שהתוצאות של התבחין המשולש יצאו על הפנים והמי שפיר יצאו תקינים לחלוטין!!! לכי לעשות את הבדיקה אצל רופא שמתמחה בנושא ויהיה בסדר. בדיקת מי שפיר כל כך חשובה ונותנת תשובה של 100%!!!! בהצלחה בבדיקה

פצפוני

New member
יש לי מלא סיפורים בשבילך ../images/Emo24.gif

על מקרים כאלו שחלבון עוברי יצא בתוצאות מזוויעות ומי השפיר יצא בתוצאות מעולות. הבדיקה הזו היא "פאסה" עם מלא סטיות ותוצאות שגויות וכנראה תורד מסל הבריאות בזמן הקרוב - מה שאומר שאפילו משרד הבריאות לא מאמין בבדיקה הזו.

meravido

New member
גם לי וגם לאחותי יצא לא תקין

החלבון עוברי ואח"כ במי שפיר זה יצא תקין. לאחותי אמרו ש-60% מאלו שנשלחות לעשות מי שפיר כתוצאה מחלבון לא תקין, תוצאות המי שפיר תקינות. וזה עוד היה לפני למעלה מ-12 שנים.

למעלה