לא יכול להיות שאף אחד לא מוצא

../images/Emo7.gif לא יכול להיות שאף אחד לא מוצא

פיתרון לבעיה!!!!!!!!!!! חוץ מ-ADHA או ידח עם זה לבני יש התפרצויות זעם-דוגמא: איזה ילדה עיצבנה אותו בקייטנה ולכן הוא זרק לריצפה כוס מפלסטיק (שזה בכלל לא מעושדד כי זה יכול היה להיות מזכוכית) והיא נשברה (תארו לעצמכם את העוצמה), קשה לו לשלוט בעצמו כשהוא כועס, הפסיכולוגית אומרת שהוא יצטרך בסוף אישפוז, אני מיואשת!!!!!!!!!!!!!!!!!! איך יכול להיות שאף אחד לא יכול לעזור??? הוא מקבל קונצרטה, ריטאלין, נאוליפטיל והתחלתי אומגה 3.

05 מיכל

New member
ספרי קצת יותר:

מי אבחן אותו? מה אומר הפסיכיאטר, לא רק הפסיכולוגית? האם הפסיכולוגית עובדת בגישה התנהגותית? האם אתם מקבלים הדרכת הורים? בן כמה הילד? האם ההתפרצויות שלו כוללות גם אלימות כלפי בני אדם או רק כלפי חפצים? הרי יש גם ילדים שאם ילדה מעצבנת אותם הם מרביצים לה, לא שוברים כוס.

פירוט קצר

בן 10, אובחן ADHD, בדגש על H, כבר מגיל 6. לוקח ריטאלין מההתחלה, שודרגנו לקונצרטה 18 + ריטאלין 10, טיפות נאולפטיל (בגלל העצבים שלו), זה בדיוק מה שאמר הפסיכיאטר, צריך להוסיף לו נאולפטיל, מקבל טיפה בבוקר וטיפה בערב, עכשיו התחלתי גם אומגה 3, ננסה!. בדר"כ אין הוא עלים כלפי ילדים, וגם לא כל הזמן אלים, אולם יש לו המון בעיות חברתיות, קשה לו להסתדר, כל דבר מפריע לו, כולם "צוחקים" עליו,כולם עושים לו דווקא וכו'..... כשהוא כבר לא יכול להתאפק זה מגיע לשליחת חפצים (לכשעצמו גם מאוד מסוכן), מכות רק אם מתחילים איתו אם לא אז לא. היא לא עובדת בגישה התנהגותית עד כמה שאני יודעת, היו לבני כ"כ הרבה בעיות להתמודד שעד עכשיו הטיפול הפסיכולוגי התמקד בהתמודדותו מול אביו, מקווה שהשנה היא תתחיל בטיפול התנהגותי. מקווה שנתתי מספיק אינפורמציה בכדי לקבל יעוץ או עזרה

05 מיכל

New member
התמונה מתבהרת מעט

תראי, הטיפול הפסיכולוגי המומלץ לילדים עם הפרעות קשב הוא התנהגותי. חשוב מאוד ללעבור לטיפול כזה, וחשוב שהמטפל יהיה מישהו שמנוסה עם ילדים עם הפרעות קשב. ההתבטאות של הפסיכולוגית על אשפוז נשמעת לי תמוהה מאוד, בעיקר לאור העובדה שהיא אינה עובדת איתו בגישה התנהגותית, שהיא הגישה הדרושה לילד עם הפרעות קשב. האם את בטוחה שאת בוטחת בה? חוץ מזה, יש סדנאות לילדים לפיתוח מיומנויות חברתיות. נראה לי שסדנה כזו יכולה לתת המון לילד שלך. אני רוצה לחזור ולהדגיש: יש לך ילד מאוד טוב. ילד שהתפרצויות הזעם שלו אינן מופנות אל אחרים פיזית, גם כשהוא ממש סובל מהתנהגותם, הוא ילד שמחזיק את עצמו! ולילד שלך זה בהחלט עולה במאמצים רבים! אנא, הכירי בכך, פתחי את התודעה הזאת בתוכך, ואחר כך אמרי לו את זה. אינני מתכוונת שתגידי לו כמה זה יפה שהוא לא מכה, אלא שתגידי לו כמה את מודעת למאמצים שלו לשלוט בעצמו, ומעריכה אותם, גם כשלא תמיד מצליח לו. זה חשוב מאוד, ועשוי לחזק אותו. וכדאי מאוד שתקבלו הנחיית הורים.

מה לגבי חוות דעת רפואית נוספת?

האם הרופא שלכם הינו מומחה לילדים ונוער בתחום הADHD? כאם לנער שהתנהגותו הזכירה בזמנו את מה שתיארת לגבי בנך, אני יכולה להבין מאוד ולהתחבר למצב בו אתם נמצאים כעת. יכולה לשתף אותך ולספר לך כי שנים חווינו קשיים רבים עקב התפרצויות הזעם. בעיקר הילד חווה אותם. מה ששידרג את חייו היה התחלת טיפול בריספרדל במקביל ובנוסף לריטלין. ביחד עם הטיפול התרופתי מפגשים עם פסיכולוגית קוגניטיבית והשיפור היה מיידי ומשמעותי. אבחון וטיפול מדוייקים ומתאימים הם הכרחיים. אם יש לכם תחושה שהרופא ו/או הפסיכולוגית שניהם או אחד מהם-אינם קולעים בדיוק לצורך שלכם, הייתי ממליצה לקבל חוות דעת נוספת.

דדנשל

New member
תתיעץ עם רופא לגבי השילוב של ריטלין

עם אומגה 3... אם אני לא טועה השילוב עלול להיות בעייתי.

b a r b a i m a

New member
אין שום בעיה ליטול אומגה 3 עם ריטלין

דדנשל - אני מבקשת לא להכניס בהלה מיותרת אם לא יודעים בודאות !!!!! האומגה 3 עשוי משמן דגין והוא טבעי לחלוטין ועל כן הוא בטוח לשימוש ואפילו לא מצריך מרשם והמלצה מרופא! אני נותנת לבן שלי אומגה 3 ואנחנו כן קיבלנו המלצה חמה + חפיסה ראשונה במתנה מהנוירולוג שלנו. ואם הוא נתן לנו באופן אישי את האומגה - אז האמיני לי שאין שום בעיה , להפך האומגה 3 מומלץ מאד כל המחקרים מצביעים על החיובי שבאומגה 3 ולא על השלילי את מומזנת להריץ חיפוש בפורום ורק ב-2 הדפים האחרונים תראי אילו מחקרים חיוביים הביאה לנו חגית 35.

zivadina

New member
אומגה3 לא כדאי ביחד עם מדללי דם

ולכן אם מישהו לוקח אספירין או מדלל דם אחר, לא מומלץ בכלל על אומגה3.

יש לך מזל נראה שאתם מטופלים

מעולה, אני עכשיו התקשרתי לפסיכיאטר של בני ומה הוא אמר לי? "אין בעיה", שאלתי אם הוא יודע משהו על זה או כמה לוקחים והוא ענה לי שאין לו מושג הוא לא נותן אז הוא לא יודע על זה כלום, ניראה לי שהילד שלי בידיים ממש לא טובות אני חייבת למצא מישהו אחר הבעיה היא שאני לא יודעת לאן לפנות ולמי

b a r b a i m a

New member
צצפה מאד1 אני לא יודעת למה

את חושבת שאתם לא בידיים טובות - אבל אם יש לך ספק, לכי לקבל חוות דעת נוספת. לגבי האומגה - הפסיכיאטר באמת לא יודע... זה לא מתפקידו לתת מינונים על אומגה שהוא תוסף טבעי ולא תרופה פסיכיאטרית
אני התיעצתי בפורום לגבי מינון והתיעצתי בבית המרקחת - עם רוקח שאני מכירה וסומכת עליו כבר שנים!!!! (בנושא מינונים אני אפילו יותר סומכת עליו מאשר הנוירולוג שנתן לנו את האומגה) לעומת זאת יש עוד נוירולוג שהיינו מטופלים שלו שאמר לי לגבי האומגה - האומגה זה מצויין - לכיס של הרוקח!! אז... זה שיקול שלך אם כן/לא לתת אומגה. אני באופן אישי - כאמא לאמא - ממליצה. בכל מקרה - אסור שיהיה לך ספק לגבי המטפל שלכם - אם היה לי ספק בהחלט הייתי מחליפה אותו. בהצלחה

אז איך באמת אני יודעת מה המינון?

של האומגה? דבר שני, למי אני פונה בכדי לשנות פסיכיאטר ופסיכולוג? אני ממש לא מרגישה בטוחה כשאני הולכת לפסיכיאטר, אולי אני לא מבינה בזה, אבל אנחנו יושבים אצלו, באים עם בעיה, אין לו מה להגיד ובסוף נותן לי להחליט לבד מה צריך, שלא לדבר שהפגישה היא 2 דקות

b a r b a i m a

New member
באופן אישי אני לא יודעת לענות

לך על מינון נכון לאומגה - ולכן התיעצתי עם zivadina ועם הרוקח שלי אם תריצי חיפוש בפורום - תכתבי אומגה 3 תקבלי על כך הרבה תשובות. לגבי הפסיכיאטר - האם אתם הולכים באופן פרטי? אם כן - אין בעיה להחליף וללכת למי שאתם רוצים. אם זה דרך קופת החולים - פשוט לגשת למשרד ולבקש להחליף רופא. והכי טוב - לדעתי, לקרוא בפורום, לשמוע המלצות מחברי הפורום. אני באופן אישי מטופלת עם הבן שלי בשניידר אצל ד"ר תמר שטיינברג - ומאד מרוצה.

בן ברית

New member
אומגה 3 עוד בלון שהתפוצץ

אומגה 3 עוד בלון שהתפוצץ,,,,,,,,,,, פשוט להקפיד לאכול נכון....דגים בשר ירקות וקיטניות. לאכול בזמן לישון בזמן להתנהג נכון ונבון עם הגוף שלנו והוא יחזיר לנו טוב ובגדול תאמינו לי רוב הבעיות יפתרו (כולל מצב הרוח) http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3231992,00.html

zivadina

New member
מחקר לא רציני

נראה לי לא רציני לחקור מחלות כאלה רק במשך חצי שנה. אם הדרך לגילוי האומגה3 עברה דרך מחקרים באנשים שחיו שנים ארוכות מן הממוצע, הייתי מצפה למחקר בן מספר שנים לפני שחורצים משפט על התוסף הזה.

ronenscha

New member
עצבנות

סליחה, אז מה אם הוא זרק לרצפה כוס מפלסטיק? הוא לא פגע באף אחד ולא גרם נזק אז ממה החשש? זאת לדעתי יופי של תגובה לכעסים הפנימיים שלו. הלוואי עלי שהייתי מסוגל לעשות זאת לפעמים במקום לכלוא את הכעסים שלי ואכול את עצמי... רונן

למעלה