אני כל כך כואבת ועצובה....

../images/Emo7.gif אני כל כך כואבת ועצובה....

אילו רק יכולתי לכאוב במקומה. האושר שלי ילדה בת 16 בלבד חווה עכשיו את כאב האהבה ילדה מיוחדת ביופיה וחוכמתה נצבת מול אחד השיעורים הקשים בחיים. "זה אני לא את",אהבה ראשונה חזקה וכואבת והיא נשארת ללא מילים ויכולת להגיב.צריכה להשלים לקבל ולהבין את הצד השני. והילדה שלי כל כך מרוכזת בעצמה והקושי שלה הופך לכפול. ואני כל כך רוצה לגונן עליה מפני כאבי הנפש החזקים
איך להתמודד איתה,רק להקשיב?לגרום לה להבין איפה היא טעתה ודרך הביקורת שלי היא תלמד? הצילו אני טובעת בים של רגשות מעורבים.

תני לה לשחות בים האהבה הזה

גם אם כואב, יכאב עוד הרבה זמן. אבל זה עוד שלב שהיא צריכה לעבור לקראת הבגרות הנפשית שלה. תני לה לכאוב, בסופו של דבר זה כאב מתוק שימצא את המקום המכובד שלו בתוך הלב שלה. זאת החוויה שלה,תני לה להתמודד ואת תהיי שם כדי לספוג את הדמעות
ליפה שלך ו-
לך

Rinattt

New member
../images/Emo24.gif

לא ממש יודעת, כרגע זה רחוק ממני, אבל מאמינה שמתישהו זה יגיע גם אליי... חושבת רק שאת צריכה לתמוך, לחבק ולאהוב כרגע. ולא לומר לך היכן טעתה! לזה חכי כשהיא תצא קצת מהכאב והבכי. ורק תביעי דיעה. תני לה לטעות... מטעויות לומדים... לאט, היא תלמד, רומא לא נבנתה ביום אחד, למדי אותה אחרי שתצא מהכאב לחזור אחורה, לדשדש ביחסים שלהם, לראות איפה טעתה ואיפה לא! (אל תבואי ממקום של ביקורת, ילדים לא מתים על זה, ממקום של הבנה ולגרום לה להבין איפה הטעות-בעקיפין אחותי) שהיא תלמד להבא, לא לחזור על אותה טעות, שתקח איתה המון תובנות למערכת היחסים הבאה. ואיפה שלא טעתה תלמד שלא בכל מחיר... ויש דברים שאסור לה להתפשר עליהם. מה שלא הורג רק מחשל... אל תשכחי... זה יעבור לה... ועם היופי שלה, והחוכמה שלה... היא תצליח...
(ועם אמא כזו תומכת... אז בכלל...)

Netta79

New member
../images/Emo24.gif חזק...

ילדה יפה ... חכמה ... נהדרת ... ונשבר לה הלב... זה עצוב, מדכא , כואב וכולנו עברנו את זה .... כשהיתה תינוקת ונפלה או בכתה ... גם אז היה עצוב וקשה כל גיל והקשיים שלו - גיל 16 ? שברון לב ... תהיי לצידה , תראי לה שזה לא סוף העולם , תביני אותה והכי חשוב , תסבירי לה , שהיא עוד תשבור לבבות , ועוד ישברו את ליבה בשנית - אלה החיים היום בוכים - מחר שוכחים , אל תתני לה לשקוע ! אחד התסמינים של גיל ההתבגרות זה ראיה של שחור/ לבן תעודדי אותה לצאת ולהכיר ... אף אחד לא שווה את דמעותיה ועצבונה של ביתך ! ובמהרה תמצא את אהבתה הבאה - כמו בת 16
היי אופטימית והקריני זאת על ביתך ! המון הצלחה ואהבה לשתיכן
~נטע

אלה החיים - אומרים הצרפתים ../images/Emo14.gif

סה לה וי... אלה החיים, אומרים הצרפתים, וכמו נפילת שן החלב הראשונה, כמו הנפילה הראשונה מהנדנדה.. כמו הכניסה לכיתה א', כמו קבלת המחזור הראשון.. וכמו הרבה דברים ראשוניים ולעיתים כואבים, הקורים לנו... כך גם האהבה הראשונה.. והאכזבה הראשונה.. לכן אמא'לה דאגנית.. דברי על ליבה הרגיעי, המתיקי, רככי את הכאב.. אך זכרי - זו דרך החיים.. וסבתא שלי היתה אומרת:.." למה זה יותר קשה לך כשזה קורה לילדה שלך, מאשר לעצמך?"..

כואב כואב זה בטוח

במיוחד שאנחנו יודעים ומחוינו את כאבם על בשרנו. אבל זאת זכותה והיא צריכה לכאוב רק בדרך הזאת לומדים..החיים עוד לא פניה. שאלתי את הבן שלי מה קורה עם החברה שאהב בשנה הקודמת ? הוא ענה לי שהוא כבר לא יכל להמשיך לאהוב אותה כי נמאס לו שהיא לא רואה אותו ממטר
. מקוה בשבילו שתמיד יקח בקלות סרובים וידע לקבל אותם. בחיים מסתבר לא קל להגיע אל המקום הנעים הזה שקוראים לו אהבה. אהבה אמיתית כזאת שלא פוגעת לא לוקחת לא עוקצת ומכאיבה בכל מקום שמרגיש. אבל בדרך בחיפוש צריך לקחת את האהבות ואת הרגעים כי תמיד יש כאלה שגם את זה לא חוו..גם אם כואב זה מרגיש וזה מה שחשוב.

אביב,קחי ../images/Emo24.gif ועכשיו..

כשנפרדה ממני,וזה היה מזמן מזמן כנראה שהייתי מאוד מאוד קטן חברה שאהבתי.. אמא שלי אמרה "תראה,כל פרידה היא לטובה וכל סיום זה התחלה חדשה,כ"כ הרבה בנים ובנות יש בעולם שיצא לך מהאף.." והיא צדקה. ועוד משהו "עכשיו כשאתה צעיר זה הכי כיף ,להתאהב,להפרד,להתאהב שוב,ושוב להפרד..זה נקרא לחיות..לעבור הרפתקאות..להכיר אנשים..להמשיך ולהכיר אחרים..כך תלמד מה טוב בשבילך ומי טובה בשבילך". אז נכון,גם אחרי שמתחתנים לא בטוח שזה הכי מתאים..אבל נפרדים וממשיכים הלאה..לחפש מה טוב עבורנו.. ולסיום..האושר שלך..בת 16 ..חיה 16 שנה בלעדיו {עד שהכירה אותו} והיא תמשיך לחיות בלעדיו,גם אחרי שילך. ומה שגילתה על עצמה-היא יכולה ומסוגלת לאהוב והיא חוותה אהבה והיא תחווה שוב..ושוב..ושוב..עד שיגיע הנבחר. ישנם אנשים שלא חווים אהבה כל חייהם. והכי חשוב בעולם-האהבה שלך..כי.... אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא לילה קסום לך..אישה מקסימה

רק להיות שם עבורה,זה הכל!

האהבה הראשונה זכורה לכל אחד מאיתנו, ולא לגרום לה להבין היכן טעתה כי הדבר האחרון שהיא זקוקה לו היא "ביקורת", ספרי לה על עצמך בגילה,תזדהי עם הרגשות שלה(אמפטיה)וכל השאר אם תחליט יבוא ממנה, הכאב שלה ,ההתנסות שלה!

את...../images/Emo24.gif ..

אחת הנשים החכמות פה.. יפה אמרת..היא ניצבת מול אחד השיעורים בחיים.. תעזרי לה להפיק מהשיעור הזה את הלקחים והמסקנות הנכונות.. אני בטוח שתעשי הכי נכון עבורה.

רחלי228

New member
הנסיכה שלי חוותה זאת לא מזמן

ואני עסקתי בלחזק אותה ולספר לה איזו אישיות מדהימה היא וכמה הוא הפסיד חברה נהדרת. שענו רשימה של התכונות החיוביות שלה (וגם השליליות). בדקנו איפה היא טעתה ומה ניתן לתקן. והכי חשוב - דאגתי שהיא תהיה עסוקה בהרבה "מסביב" וכך תשומת הלב שלה לא תהיה נתונה לאירוע שלה.

למעלה