אולי זה לא המקום, אבל

op1977

New member
../images/Emo7.gifאולי זה לא המקום, אבל

מצטערת שזה ארוך, אודה לכל עצה. חודש הבא אהיה נשואה שלוש שנים. בהתחלה לא ניסינו כי רצינו קודם לקנות בית. אחרי שנה הפסקנו אם הגלולות, לא ישר קיבלתי מחזור ואז נתנו לי כדורים. שהמחזור הגיע, החלטתי שישר אני צריכה עזרה כי יש לי שחלות פוליצסטיות (רק שעירות יתר- מחזור כרגיל). התחלנו ישר עם איקוקלומין, אח"כ גם הזרעות ומשם לקפלן לזריקות של גונל f.אחרי חצי שנה או קצת יותר החלטתי שאני רוצה הפסקה ולנסות לבד, בלי לספור, להזריק, שבעלי ישפריץ לכוסות וההתרוצצויות המעצבנות. אני חצי שנה בלי טיפולים ועוד בלי הריון. אבל אני בבעיה, מצד אחד אני חושבת שאני רוצה ילד, מצד שני נוח לי גם בלי. אני לא תלויה באף אחד, לא מודאגת ועושה מה שאני רוצה. גיליתי את זה כי ראיתי שכשמתחילות ההפרשות הוורדרדות לפני המחזור אני נרגעת, כאילו, יופי גם החודש אני לא בהריון, החיים ממשיכים כסידרם. אני עוד שנה בת שלושים , הבעל נורא רוצה, המשפחה כל הזמן שואלת (למרות שבטח הם מבינים שיש איזו שהיא בעיה), ואני .... לא יודעת. מצד אחד מה רע לי עכשיו, זוגיות מדהימה, נוחות, בלי דאגות כלכליות, בלי הדאגה הגדולה שלי- אני אוהב את התינוק הזה. ומצד שני, אם כולם רוצים את זה ועושים ילדים, כנראה יש שם משהו מאוד מיוחד. יש לכן רעיון למי לפנות, מי יכול לעזור לי ? לדעתי אני לא מצליחה להשיג הריון, כי בתת מודע שלי אני פשוט פוחדת. אבל אני יודעת שאיפה שהוא שם עמוק אני מאוד רוצה ילדה קטנה ואפילו שם מוכן כבר יש לה. מה עושים ??

רוית ב

New member
אני חייבת להגיד לך משהו קטן אחד

תת מודע והשגת הריון - מצטערת אין קשר נקודה ואת יכולה לשאול את פרופסור שוהם - מכירה אותו נכון? יתכון שיש בעיה להשגרת הריון אני לא אומרת אבל נשים אחרי אונס נכנסו להריון נשים בשואה נכנסו להריון מתח ותת מודע הכל בול שיט אז לפחות תוציאי את השטויות האלו מהראש את בטוח לא פוגעת בעצמך בשום דרך או צורה אם יש לך מחשבות אלו או אחרות. הפחדים מאמהות הם טבעיים לגמרי ויש בשלות מסויימת לאמהות ולא תמיד היא מגיעה יחד עם הגיל הכרונולוגי מן הסתם הידיעה שמשהו אולי לא תקין גם מעצימה את הפחדים והמחשבות וגם את חוסר הרצון להתמודד עם זה - טיפולי פוריות הם לא כייף גדול... לפעמים עוצרים לוקחים נשימה עמוקה מרגיעים קצת את המהומה בלב ואחרי כמה חודשים מתחילים לעשות את הברורים וללכת בעדינות לאט בדרך שלך מותר לפחד מותר להרגיש כל דבר ומותר גם שלא יהיו לך ילדים אף אחד לא אמר שחייבים.. אם את רוצה אם את מרגישה אם את מוכנה לזה - לדרך הזו אולי היחידה שבה תוכלי להרות לכי עליה כל יום לגופו בלי לחץ בלי פחד רק עם החלטה כי מזריקה אחת ויחידה של התחלה בסוף אמור לצאת תינוק שלם ואוהב התינוק שלך. אז בגדול תקבלי את המחשבות שלך הם חלק ממך והן נורמאליות לגמרי זה מפחיד פתאום הכל יחד תינוק??? טיפולים????? רגע! לאט לאט תעשי סדר אפילו לפניות לחברה טובה או איש מקצוע לכמה שיחות לפעמים זה עוזר להשקיט פחדים כשתהיי מוכנה תדעי. ופחד זה חלק מהחיים את יכולה לחיות איתו אבל לעולם לא תוכלי לברוח ממנו לגמרי כולנו פוחדים כל הזמן אז שימי את הפחד בפינה קטנה משלו תינ לו לפעמים קצת ליטוף על הראש תני לו יד ולכי איתו לחדר לידה כשתהיי מוכנה.

op1977

New member
../images/Emo51.gifאלפי תודות

זה עושה קצת סדר בראש ואולי גם קצת מרגיע, ומי יודע אולי אחזור לשוהם החודש .... או בחודש הבא.

קנגרו12

New member
רוית- מזדהה עם כל מילה!../images/Emo24.gif

אני כן חושבת שיש קשר בין גוף ונפש......אבל להסביר את חוסר הפיריון רק דרך הצד הריגשי- זה כבר ממש מזוכיזם!! די כבר עם האשמה וההלקאה העצמית......תסתכלו סביבכם...כל הנשים שנכנסות להריון תוך מס' חודשים- אף אחת לא מפחדת? לכולן יש זוגיות ללא קונפליקטים? כולן בטוחות במאה אחוז שהן יהיו אימהות נפלאות וייעשו וויתורים בלי להניד עפעף?????....כמו שז'ז'ו אומר- מה זה החרטא הזה???? חשוב לדבר על הפחדים...הם תמיד יהיו שם...וכשהם יפתרו אז יגיעו חדשים.....וגם עליהם נדבר....ונלמד לחיות איתם בשלום......הם טיבעיים ומובנים.........ואפילו מבורכים במידה זו או אחרת כי הם גורמים לנו לקבל החלטות במודעות יותר גדולה.........מה שאגב- אין לרב הנשים שנכנסות להריון רק מלהגיד את המילה הריון(אגב- מחקרים הראו שנשים שנכנסו להריון לאחר טיפולים נוטות פחות לדכאון אחרי לידה...) אז פחדים לחוד......ובעיות פוריות לחוד... ו... המטפל הבא שאומר לי שיש לי חסימה ריגשית- יקבל ממני בוקס!

shiroosh2005

New member
שמעתי על טיפול שנקרא

rebirthing . טיפול אלטרנטיבי, שמטפל במיוחד בקטע הרגשי. נכון שמה שרוית אומרת זה נכון, וגם נשים שעברו התעללות נכנסות להריון, אבל זה כמו להגיד שיש כאלה שמעשנים כבדים ומתים בגיל 100 .עדיין יהיו הרבה אנשים שימותו מעישון. אני דווקא כן חושבת שחסימה רגשית יכולה להיות סיבה לכך שלא נכנסים להריון. אז אני ממליצה לך ללכת לדבר עם מישהו מקצועי, או לעשות טיפול אלטרנטיבי כזה או אחר עם התמקדות בקטע הרגשי.

ש ג ה

New member
אז ככה - את לא לבד

את מתארת מצב מאוד דומה למצב שהייתי בו בתחילת הדרך, רוצה ילד ומתה מפחד מסתכלת על החברות עם הילד שלהן וחושבת לעצמי למה אני צריכה את הנודניקים האלה ומצד שני אני כל כך אוהבת אותם אני רק רואה אותם אני ישר קופצת לחבק אותם והזמן עובר ואני עדין לא בהריון (כבר שנתיים שמנסים) וכל הזמן הזה אני מתה מפחד ומצד שני כל כך רוצה מלאך כזה דיברתי עם אחותי והחברות וכולן אומרות אותו הדבר את לא תאמיני כמה אהבה את לא תצליחי להבין איך הצלחת לחיות ככה כל כך הרבה שנים בלעדיהם החיים נראים אחרת כשהוא יבוא (או היא ) עכשיו אני בטיפול ראשון של IVF מזריקה לעצמי ועוברת טיפול לא ממש מהנה ואני עדין מפחדת ובכל זאת ממשיכה זה מין צו כזה של החיים להמשיך אותם זאת מין הרגשה פנימית שנמצאת בכל יצור חי (רק לנו יש את הראש והמחשבות שגורמות לנו לפקפק ולהסס) קרה לי עוד מקרה בדרך, באחד הניסיונות חשבתי שאני בהריון (הריון כימי או סתם בגלל התמיכה) וכל כך שמחתי הגשתי מלאה שלמה שלווה ואז פתאום אחרי שלושה ימים של שכרון חושים הבטא ירדה ובכיתי יום שלם ואז הבנתי שלמרות הפחד משהו בפנים ממש רוצה ילד וואו יצא ממש ארוך צ'טערת

ש ג ה

New member
אה ועוד דבר

לא חושבת שאנחנו חוסמות את ההריון בגלל התת מודע כנסי לפורום שאחרי ותראה שם הרבה בנות במצב דומה ויש עוד קומונה http://www.tapuz.co.il/Communa/usercommuna.asp?CommunaId=5678 שאולי יוכלו לעזור לך

eti22

New member
אני חושבת...

שאין מישהי שלא מפחדת בהתחלה להביא ילדים, בכל זאת זה אחד השינויים והאחריות הכי גדולה שאת לוקחת בחיים שלך. כן רוצה להביא ילדים, אבל פוחדת. רק מה? בדרך כלל ציק צק נכנסים להריון , ואז יש קצת זמן לפחד וזו עובדה שהולך להיות לך ילד ומתרגלים לזה ומתאהבים ברעיון. אלא שאצלנו, כל כישלון מעלה אחריו מליון תהיות של אולי אני לא מוכנה לזה, אולי אני לא מספיק רוצה ילד,אולי אני לא בן אדם מספיק טוב שלא מגיע לי ילדים, אולי ואולי ואולי.... ואז הפחדים הופכים להיות הרבה יותר ממשיים ומוחשים, כי יש כל כך הרבה זמן "להתקשקש" עם זה... אני יכולה לספר לך על עצמי, כשהתחלתי את הטיפולים, מאוד רציתי ילד וגם מאוד פחדתי שיהיה לי ילד, כל הזמן בדקתי אם אני מוכנה, אם ואם ואם... היום, אחרי כל כך הרבה זמן שעבר וילד שלא בא, אני יודעת שילד זה מה שאני הכי רוצה בחיים שלי, ושאני לא חסומה ולא בטיח,ואני כל כך כמהה לזה, וכשהילד שלי יבוא אני אהיה האמא הכי נפלאה בעולם. ועדיין זה לא עוזר לי להכנס להריון... אז די להאשים את עצמך, יש מספיק גורמים אחרים להאשים...

op1977

New member
אז החלטתי...

המון תודות לכולכן. מאוד עודדתן אותי ואני מבינה שאני לא לבד ואולי אפילו נורמלית. החלטתי חודש הבא לחזור לטיפולים ולקוות רק לטוב. מקווה שתוך זמן קצר אוכל להכריז שבבטני גודל/ת תינוק/ת קטנ/ה. בהצלחה לכולן ושוב המון תודה על התמיכה.

chompi1

New member
את באמת תהיי האמא הכי נפלאה בעולם

ואת בן אדם נפלא ומקסים. הילד שלך כל כך מיוחד ונפלא שלוקח לו יותר זמן להגיע.... אוהבתותך המון

לא מסכימה עם הקביעה הנחרצת

שכל ענייני השפעת הנפש על הגוף הם בולשיט! המטפלת שלי המליצה לי לקרוא את הספר "ריפוי קוונטי" של רופא בשם דיפאק צ'ופרה. זה ספר מעולה שכתב רופא קונבנציונלי לגמרי ושמסביר את הנושא באופן מיוחד ומדהים. אני ממליצה לכולכן לקרוא ורק אח"כ לצאת עם קביעות כאלה!

רוית ב

New member
רימונית דארלינג

עם כל הכבוד לד"ר דיפאק (איזה מן שם זה...) אני הוכחה חיה לכל זה שאין קשר בין גוף ונפש מבטיחה לך. חיה קיימת ונושמת מטורפת מתוחה אומללה וסובלת לא היתה ולא תהיה כמוני ואני אצא בקביעות נחרצות מעבר לזה שאני הוכחה חיה היות שאם תתסתכלי סביבך ותראי שלפחות רוב מטופלות הפוריות (אולי יש כאלו רגועות נינוחות ואצלהן הכל בסבבי - אני לא פגשתי כאלו) חרדות מתוחות וכואבות ובהחלט נמצאות במצוקה נפשית זו או אחרת ואת יודעת שפורום פוריות הוא לא משכן קבע כולן במוקדם (אמן) או במאוחר עוברות לדלתות משמאל בכל דרך שהיא ואיזה שם זה דיפאק......

יעללשם

New member
דיפאק צופרה ורוית המלכה

ד"ר דיפארק צופרה הוא רופא שעבר לעולם הדמדומים ומאמין שהמחשבות הן שיוצרות את המציאות,יש לו המון ספרים והוא שם עולם,אני הייתי אצלו בסדנא בחו"ל ןהוא מדהים,הוא חוקר את תורת הקוונטים שמאמינה שיש מציאות בתוך מציאות,מה שאני למדתי על הנושא שלגישה יש חלק בדרך אולי בתוצאות(לא מוכח) אבל רויתוש כשאנחנו פוגשות חרא רופא בגלל הגישה אנחנו מעיפות אותו(מי באומץ מי בפחד ומי אחרי תקופה יותר ממושכת) ואת עצמך הצעת לאחת מהפורום להעיף את הרופא בגלל גישתו הלוזרית, .אז דרלינג אני יודעת שאת רוצה להוכיח בפורום שגם עם גישה שלילית אפשר שזה יקרה(כבר קראתי הודעות כאלה) והלוואי שכך ולא משנה באיזה וורסיה,אבל נשמה גמרת לעצמך את העצבים הטוב לך שלך הוא משהו שאי אפשר להתווכח,הכוח שאת נותנת,התקוה,העצות ,ואני ההוכחה לכך ! כי גם אני מלכת אנרגיה חיובית היתה שבר כלי ובזכותך התרוממתי,(בעלי רצה לשלוח לך עוגת תות). אז נשמה תרחמי קצת על עצמך ,כי כל המשעמות של פסמיות היא עייפות לעצמך

רוית ב

New member
היי היי אני מתה על עוגות תות!!!

האמת אני במצב דיי רעוע לאחרונה אין ספק... עם כל הכבוד לצ'יפורה הזה... ויצאתי קצת חזק מידי אין ספק אולי עוגת תות ת'סדר לי ת'מוח

יעללשם

New member
מלכה

את ההוכחה לכך שבנשים יש אין סוף חוכמה,אומץ,פיקוחות וטוב לב! ועם אנרגיה חיובית או אנרגיה שלילית ראס בן עינו יהיה הריון!!!\ ומעכשיו זה שייך למשפטים שמשמחים אותי(ד"א לפי דיפארק צופרה למלים יש משמעות)סופי!!!!

יעללשם

New member
../images/Emo68.gif נשים למען הצלחת נשים

כל אחת ודעתה,אבל מאמי יש בנות עם ימים יותר קשים ולכן ובפורום מכובד זה עם מלכות מכבדות שכמותכן, עלינו להבין ולכבד גם מישהו שטיפה פסימי ,ורק באהבה נביא אהבה .אל לנו להיות שפוטיות.ואכן את צודקת ספר מדהים איש מדהים וכנראה המטפלת שלך מדהימה (ובטוח שגם את כי דומה מושך דומה)אז קצת חמלה,אמפטיה ובעיקר סבלנות לזה שלא בדרך שאנחנו חושבות

אני מוכנה לשיא האמפטיה אבל זה מקומם

שדווקא אחת משלנו פוסלת בכזו נחרצות קשר (שאגב הוכח מדעית) בין המחשבה והרוח לגוף ובכך פוסלת מגזר טיפולי שלם... אולי זה דווקא קמצוץ התקווה שאחרות נאחזות בו. צריך לחשוב על כל הצדדים ולמתן ואם זה באמת משהו סתמי וזמני (ואני מקווה שבשיל רווית זה באמת העניין)- אז אחלה ושיהיה ערב מהמם ובשורות טובות בקרוב... ואגב- איך הגעת אליו לסדנא?? אני רוצה גם!

למעלה