שבוע 41+4 ותור לקיסרי

talilu

New member
../images/Emo7.gif שבוע 41+4 ותור לקיסרי

שבוע 41+4 אחרי ניתוח קיסרי אחד לפני שלוש שנים ועם סכרת הריון מאוזנת, עובר במשקל תקין. כל יומיים שלושה אני באה לביה"ח לעשות מוניטור. היום עשיתי עוד אחד - המוניטור תקין, כמות המים תקינה הכל בסדר. אבל.... מבחינת הרופאים אני כבר מגיעה לשלב "מסוכן" (אתן בטח מכירות את הטיעונים) והם ממליצים על ניתוח בעוד יומיים. הסכמתי היום לעבור בדיקה פנימית ואפילו סטריפינג אבל הרופא לא הצליח - צוואר הרחם סגור לגמרי. בקיצור - אמרו לי להגיע ביום חמישי בצום. עשיתי עיסוי פטמות, שאבתי, אנחנו עושים סקס, רפלקסולוגיה ואקופונטורה. מחד, ברור לי שזו החלטה שלי בלבד ואני לא חייבת לשכב על שולחן הניתוחים. מאידך - עד מתי סביר (בנסיבות העניין) להמשיך ולחכות?

Cal Gal

New member
אני רק כדי לעודד

שחברה במצב דומה פיתחה בלילה לפני התור לקיסרי צירים, ולמחרת בבוקר ילדה לנל"ק בבי"ח. הלידה הבאה כבר היתה בבית בהצלחה

גם רוצה לעודד אותך!

לא יודע מה להמליץ, אבל אל תתיאשי! מחזיקה לך אצבעות שתתחיל הלידה ותעבור כמו שאת רוצה!

רננית ב

New member
עד מתי שהכל בסדר.

כלומר: אם אין אינדיקציה לזרוז, פג תוקף לא נשמע לי סיבה מספיק טובה. כמות מים, תנועות עובר וכו'- הם האינדיקציה לאיך התינוק מרגיש ואם הוא מרגיש טוב, אפשר לחכות עוד קצת.

יוקטנה

New member
חשוב לי קצת לזרז - במקר של סכרת הריון

סטטיסטית, יש יותר מקרים של מוות תוך רחמי לא מוסבר שמקרים של סכרת הריון. אינסולין הוא הורמון גדילה, שכיום לא מבינים ולא יודעים את כל ההשפעות שלו על גופנו. אחת ההשפעות היא אמנם "גדילה" רגילה, ואכן רואים תינוקות גדולים יחסית (עם כתפיים רחבות יחסית), אבל ההורמון הזה משפיע בדרכים רבות נוספות על הגוף - את חלק מהדרכים מכירים, וחלק לא. כנראה שהחלק שלו, שייך גם לאותם מקרים של מוות תוך רחמי לא מוסבר, לא עלינו. על כן הייתי מאוד נזהרת במתן המלצות להריוניות עם סכרת הריון. עד כמה הסכרת "קשה"? האם היא גבולית, או שהאמא מזריקה כל יום? בנוסף, חשוב מאוד שאמא כזו תיקח אחריות על ההריון והלידה שלה, ורק כך היא תוכל לחוש (אולי) עד כמה היא יכולה להרשות לעצמה לחכות, ולקחת אחריות על החלטה כזו או אחרת. אנחנו לא מרגישים את ההריון, לא מרגישים את העובר, לא מכירים אותו כמוה. גם לא כל אמא מסוגלת להכיר ולהתחבר ברמה מספיק גבוהה, בימינו, על מנת לקבל החלטה עצמאית (ואני אומרת את זה במלוא הצער).

../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif זה ממש קרוב

כמו שרננית כתבה אם כל הבדיקות מעידות כי העובר מרגיש טוב אפשר לחכות אם זה מה שאת רוצה. אני ממליצה על אמבטיה חמימה ונעימה ושחרר את הציפיה להיפרד מההריון ולהזמין את העובר להתחיל את מסע למידתו. יקרה עם כל זאת תמרי על גמישות וכל מה שיקרה יהיה לטובה. אשמח לעמוד לרשותך מאחלת ומברכת אותך בלידה טובה

talilu

New member
אחרי 24 שעות של שילושלים והקאות

עלי להודות בצער שגם השמן קיק לא ממש עזר. מחר אני 42+2 - מה אפשר עוד לעשות????????????

אם הכל בסדר

ז"א מוניטור תקין, פרופיל ביופיזיקלי, ל"ד, שתן, תנועות- למה לא לחכות? אני מניחה שהרופא שלך לחוץ קצת (מהכירי אותו
) אבל באמת שאולי שמן הקיק יעבוד רק עוד יומיים בדיליי? ועוד משהו - יש לך משאבת חלב? אם כן נסי לשאוב קצת אפילו על ריק- יש המון נשים שזה עוזר להן ויש אפילו בתי חולים שמעודדים זאת כחלק מהשראת לידה

מן הסתם כל זמן שהכל בסדר הכל בסדר לא?

וגם ניתוח זה מסוכן-את זה הם תמיד שוכחים, אז למה להכנס למצב מסוכן בשביל שאולי מצב שהוא בסדר לא יהפך למסוכן? אף פעם לא הצלחתי להבין את המתמטיקה הזו.

למעלה