פיפי........ולישון....

../images/Emo65.gif פיפי........ולישון....../images/Emo1.gif

באזה שעה הילדים שלכם הולכים לישון, והאם יש לכם טקסי שינה מיוחדים. סקר שינה קצר:- 1. באזה שעה מתחילים את ארוחת הערב? 2. אמבטיה לפני או אחרי האוכל? 3. באזה שעה נכנסים למיטה? 4. האם יש הרגלי הרדמות מיוחדים ? ( סיפור/עם אמאבא במיטה/טלויזיה,וכו') 5. מרגע הכניסה למיטה כמה פעמים הם קוראים לכם לבוא "לרגע" ? 6. מרגע הכניסה למיטה אחרי כמה זמן הם נרדמים? יום טוב לכולם גלי

נושא כאוב, כאוב העלית על הבוקר

יערה יכולה להיות קשת הירדמות. אני ממש ממהרת עכשיו לאלה אבל אענה אחר כך... טוב?

ממש טלפתיה...

בדיוק אתמול חשבתי לרשום סקר שינה. אפשר להוסיף שאלה שביעית: כמה פעמים אתם קמים בלילה אליהם ? כשליאל היתה קטנה (מלידה על 7 חודשים) היתה נרדמת ללא בעיה, כמה פעמים בלילה היתה בוכה כי נפל לה המוצץ
אך נרדמת מיד. מגיל 8 חודשים היה איזה חודשיים קשים כי היא למדה לעמוד ואז היתה נעמדת במיטה ובוכה עד שנבוא וגם באמצע הלילה היתה נעמדת ובוכה
. (היה גם שלב שהיתה נרדמת בידיים של אבא או בעגלה) כיום בגיל 13 חודש (10 וחצי מתוקן) היא די חזרה לעצמה ... ועכשיו לסקר: 1. ארוחת ערב בשעה 8:30
2. אמבטיה תמיד לפני אוכל (זה לא טוב על בטן מלאה) בשעה 19:30 3. למיטה בשעה 9:30 -9:00 (לפעמים מושכת עד 10:00) 4. היא עדיין קטנה לסיפור אז יש טכס של אמירת "לילה טוב" לדובי שעל הארון, לחמור שעל החלון, לקנגרו שעל הקיר, לגמדים שבמובייל ובסוף לבובה ציפי שיושנת איתה. אם היא קצת מתלוננת אז אומרים לה "תני לבובה ציפי מוצץ" (יש לה שני מוצצים, אחד בפה ואחד ביד). 5. היא עדיין לא מדברת , לפעמים היא קצת מתלוננת וזורקת מוצץ על הרצפה ואז צריך לבוא, להרים ולהשכיב שוב... 6. תלוי בעייפות. יש ימים שנרדמת תוך שנייה, יש ימים ששוכבת במיטה ומקשקשת עד שנרדמת ויש ימים שהיא נודניקית ובוכה ולוקח זמן שנרדמת. 7. יש לילות שישנה רצוף ויש לילות שקמים אליה לפעמים 2-3 פעמים...

אצלנו ההרדמות היא טקס ארוך מ א ו ד

אומנם עילי רק בן 7 וחצי חודשים לא לוקח מוצץ וכל פעם שהוא עייף זה מתבטא בבכי וצריך לנדנד אותו על הידיים וכמובן בעמידה. ושלא נדבר על השעות לפני 23:00 - 00:00 אין על מה לדבר !!! אין על מה לדבר על להרדם לבד, גם לא עם המוביל במיטה שמרתק אותו. כנראה שאני מגדלת ציפור לילה... כולי תקווה שמתישהו הוא ילך לישון בשעות נורמליות.

../images/Emo65.gif התשובות שלי......../images/Emo13.gif (ארוך)

1. ארוחת הערב אצלנו מתחילה בערך בשעה 18:30 ( כי היא נמשכת הרבה זמןעם מאור - ביסים של ציפור ) טוסט או חביתה +כריך עם גבינה, ואח"כ מעדן אם קרה נס והוא מסיים לאכול מהר , הוא יכול לנשנש עד השינה עוד חטיף או משהו כזה. אופק כמובן נדחף לכל ארוחה
, ומקבל גם הוא מקושקשת או כריך. 2. אמבטיה לא קבוע , בגלל שהאוכל מתחיל מוקדם אז פעם לפני האוכל פעם אחרי. 3. בשעה 20:00 הבית נעמד דום, כל אחד נכנס למיטה שלו. בעיקרון הם ישנים באותו החדר אבל אם הם נכנסים יחד לחדר כל אחד למיטתו הוא, חבל לי על הזמן יש דיבורים וצחוקים בחדר עד 22:00 לפחות
, אז מכיוון שכך , אופק במיטתו עם בקבוק דייסה נרדם תוך דקה וחצי ( בד"כ ) ומאור למיטתנו רואה סרטים מצויירים בטלויזיה ( אין אצלהם בחדר) ונרדם אחרי שעה בערך 4. אם בעלי בבית שמאור נכנס למיטה חבל"ז......אבא בוא תישן איתי, אבא בוא תישן איתי, אבא בוא תישןאיתי...עד שאבא נכנע והולך לישון איתו - תרתי משמע ( נרד יותר מהר ממאור
) 5. מליוןןןןןןןןןןןןןןןןן פעמים 6. אופק דק וחצי ביום טוב, ביום פחות טוב הוא מדבר עם הבובות בחדר גם שעה. ומאור................. לילה טוב ושינה ערבה לכוווווווולם

התשובות ../images/Emo29.gif

ארוחת ערב בין 7.5-6.5, ביום שישי (עכשיו שעון קיץ, אצל הורי בנזוגי בשעה 20.30.
אמבטיה אחרי האוכל - חובה!! גם למטבח!!! עופרי מלכלך מאוד.
עכשיו בשעון קיץ 20.30-19.30.
אמא או אבא צריכים לשכב לידו - בדרך כלל אמא, עם בקבוק, ואני גם צריכה לזייף לו (ואני זייפנית איומה - תאמינו לי..) את "הבובה זהבה" ועוד כמה שירים.
למזלי הוא עוד לא יודע לקרוא לנו.. אבל עכשיו הוא למד לרדת מהמיטה שלנו ולבוא אלינו לסלון...
זמן הירדמות - בין דקה וחצי לחצי שעה.
השאלה של נילי - הוא יכול להתעורר גם 7 פעמים בלילה.. בלילות כאלה הוא פשוט ישן איתנו במיטה ואז רק צריךלחבק והוא נרדם מחדש. לילה טוב
אמא של עופרי

hagit2000

New member
ואצלנו...

2 + 1. בארוחת ערב שני אוכלת רק דיסה (מבקבוק). היא מתחילה לאכול לפני האמבטיה בשש וחצי בערך, ומסיימת במיטה. 3. למיטה נכנסים מיד אחרי האמבטיה, דהיינו בסביבות שבע. 4. שני רגילה להרדם לצלילי מוסיקה (בייבי מוצארט, נעימות לילה טוב וכדו'. בלי סיפור (סיפורים מספרים לה במהלך היום), בלי אבא, בלי אמא. היא יודעת שמהרגע שהיא נכנסת למיטה (אחרי המקלחת), והמוסיקה ברקע - היא לבד. 5. קוראת לנו אם היא רוצה עוד אוכל, אם נגמרה המוסיקה. לעיתים רחוקות ללא סיבה אמיתית. 6. לעיתים היא נרדמת מיד ולעיתים היא לא כל כך עייפה, ואז זמו ההירדמות יכול להמשך אפילו שעה. אבל בד"כ היא מעסיקה את עצמה, כך שלא ממש מפריע לי מתי היא נרדמת. 7.
- היא לא מתעוררת המהלך הלילה.

התשובות שלנו

ארוחת ערב מתחילים לא לפני 21 ורק אחרי אמבטיה. אנחנו מניחים את הגר במיטה לאחר שסיימה לאכול (לא לפני 22) ואז מתחילה מלחמת השינה. גם אם בארוחה (מבקבוק) היא מעולפת כאשר מניחים אותה בעדינות במיטה היא מתעוררת ומתחילה לקשקש לצעוק ולבכות. אנחנו רוצים שהיא תלמד להרדם בעצמה ומחשיכים את החדר ולא עוזר שום דבר לא מוזיקה ברקע ולא בטיח. אחרי חצי שעה בערך (שרוב הזמן אנחנו עומדים לצידה )היא מתעייפת ונרדמת (וגם אנחנו). אבל היא ישנה מעולה עד 8 בבוקר. הבעלול שלי יצא לכמה ימים מחוץ לעיר מטעם העבודה- ויש לי חששות לגבי איך הגר תתנהג בלילה..

אנחנו לא קונוונציונלים ביכלל

עמרי הולך לישון מאוד מאוחר תמיד לפני שהיה בגן זה הגיע ל- 3 לפנות בוקר ..עכשיו שיש השנה גן הוא נירדם צהרים אחרי הגן רק ב-15 ואז שנת הלילה ב-חצות .ארוחת צוהרים הוא אוכל למעשה כמעט רק בבית (בגן לא נוגע בכלום ) אז ב-19 . ועד חצות נישנושים שונים .. הוא ישן במיטתנו כבר שנתיים נירדם בקלות ( מכור לבקבוק סמילאק בכל הנוגע לשינה ) ולא מתעורר בלילה אם הוא בריא ( יש יתרונות לשינה המשותפת ) .. אבל הוא חולה - המון המון מאז התחיל הגן )

למעלה