שרשור תכניות לידה

לאחר שבירת ראש מרובה - הנה התכנית

שלי כפי שתוגש אחר כבוד מחר לחדר לידה בקפלן. ישלי שם פגישה מחר בבוקר עם האחראית על הנושא שם (סגנית המיילדת הראשית) - אדווח לכן מה היתה התגובה לכתנית לאחר הפגישה. בנתיים אשמח לשמוע את דעותיכן והארותיכן.

L o l a123

New member
איזו תכנית לידה מרשימה

לאחר קריאה מעמיקה, אני חייבת לציין שאת גיבורה אמיתית. מעריצה אותך ומקווה שגם לי יהיו כוחות לרצות לידה כזו.. מאחלת לך שהרצונות שלך יתמלאו במקסימום האפשרי.

אמיקה

New member
תכנית לטעמי ../images/Emo45.gif

התכנית שלך מאוד לטעמי ובכיוון "שלי" אז אני מוסיפה רק הערה אחת - מה לגבי חיתוך חבל הטבור? אתם רוצים לחכות או "בנוהל"?

../images/Emo124.gif../images/Emo124.gif רוצות לשמוע מה אמרו

בקפלן על התכנית??? אז קודם כל לגבי תכנית הלידה עצמה - אין שום בעיה עם הבקשות שלי. הכל עבר חלק. קיבלתי דף עם הסבר על הלידות הטבעיות בקפלן.
דבק שקדים תשמעי את זה:מותר לאכול ושתות וזה אפילו מומלץ לאכול קל בשלב הלטנטי של הלידה. בשלב האקטיבי מומלץ רק לשתות, ולא מוגז. מותר להכניס שני מלווים ללידה (בלידה האפידורלית שלי היה מותר רק אחד - לפני שלוש שנים). בסה"כ יצאתי מאוווווד מרוצה ורגועה. א-ב-ל.... לגבי הנספח של הטיפול בתינוקת והבקשות שלי להיות עם הילדה בלי הפרדה מרגע הלידה ועד רגע השחרור יש קצת בעיות
. אחרי שנפגשתי עם המיילדת בחדר הלידה הלכתי לתינוקיה: הם מציעים אמנם ביות מלא 24 שעות בבית החולים אבל את יכולה לקבל אותו בפועל רק אם יש לך חדר לבד או אם חברתך לחדר מאשרת לך (וגם זה רק ביולדות א', ביולדות ב' בכלל לא מאשרים אם את לא בחדר לבד). מה שמחייב להפעיל פרוטקציה או לסמוך על המזל שבדיוק יתפנה חדר (דבר שאני לא מתכוונת לעשות
). לגבי בדיקות אחרי הלידה - את *חייבת* להביא את הילדה לפה (=תינוקיה) ופה היא תחכה לבדיקת רופא - דבר שיכול לקחת גם ארבע שעות, אם ילדת לפנות בוקר, למשל. כששאלתי למה היא לא יכולה להיות איתי בארבע השעות האלו וכשיגיע (הוד רוממותו) הרופא אני אביא אותה התשובה היתה מאוד מגומגמת. בקיצור - אני לא מתכוונת לשאול אף אחד!!! הילדה תהיה איתי ממילא אחר יהלידה ואני פשוט מאוד לא אמסור אותה לאף אחד עד שישחררו אותי מהתאוששות. ורק אז אני אביא אותה לתינוקיה, ארחץ אותה, ואחכה לבדיקת רופא, לזריקה וכו'. גם לגבי הענין הזה של נוכחות ההורים בזמן בדיקות רופא הם קצת מעקמים פרצוף ואומרים שזה תלוי ברופא ובאחות בתינוקיה כי יש כאלו שלא שהאמא תהיה נוכחת בזמן בדיקה. זה מלחיץ אותם ויש אמהות נודניקיות שמתערבות להם... גיחי גיחי.... אני לא מתכוונת להיות קרציה אבל אני גם בהחלט לא מתכוונת להשאיר אותה שם וללכת בניגוד לרצוני. מה הם יעשו? יקראו לבטחון לזרוק אותי מהתינוקיה אם אני אעמוד ליד הילדה שלי??? לגבי הנקה בזמן זריקות ובדיקות דם - יש שתיים כאלו - זריקה איך שמביאים את התינוקת לתינוקיה מחדר לידה ובדיקת דם לפני השחרור. אני סומכת על עצמי שכבר אסתדר איתם ואתעקש בזמן אמת כי לריב איתם עכשיו על זה היה נראה ממש חסר טעם. לסיכום האחות בתינוקיה (סגנית האחראית) אמרה לי מין כזה "תבואי אליי או אל האחות האחראית יהיה בסדר, אנחנו לא מהלחוצות". נראה מה יהיה... אם יעשו לי קטעים לא במקום אני הולכת הביתה בלי שום בעיה.

סחטיין על הקרביות מקווה שיהיה לי את

הכוח לעמוד מולם...ולהרבה אמהות הפעם אני הולכת על זה בגדול.

י ע ל י ם

New member
יקירתי

תוכנית מצויינת וזהה לזו שלי (אני מעתיקה את שלך). אני מוסיפה בקשה לעזרה בשמירה על פרטיות מירבית במהלך הלידה, להמנע מכניסת אנשי צוות מיותרים לחדר הלידה. כמו כן אני מבקשת להמנע מבדיקות פנימיות עד כמה שאפשר. הרי הרבה ממהלך הלידה אפשר ללמוד מהיולדת עצמה ואין צורך בבדיקות חודרניות רבות כמו שהן עושות. בהצלחה!

שפופרת קטנה שנקראת מיקרולט שאת

"משפריצה" לעצמך (שליחה על תיאורים הגרפים
) וכך מתרוקנת לפני הכניסה לחדר לידה. בעיני זה מאוד מקל לדעת שאני מפחיתה כך את הסיכוי ליציאה בלתי נשלטת במהלך הלידה.

cookie1

New member
אני ממש ממליצה על נרות גליצרין

אפשר לקנות בבית המרקחת, ועוד בבית להשתמש בהם. כך מגיעים לביה"ח מרוקנים ועליזים

ןאם כבר נרות גליצרין

גם אחרי הלידה. לפעמים כואב נורא באיזור החיץ ויש חשש לעשות צרכים בגלל הכאב. שימוש בנר גליצרין עוזר "להחליק" את הדברים ומקל על הפעם הראשונה אחרי הלידה. אח"כ כבר מתרגלים

POOH*

New member
יש גם טבליות של פירות יבשים...

שנראה לי שהן יותר ידידותיות לגוף מנרות. ועושות את אותה פעילה... POOH

אמא נחה

New member
אוכל....

היי פו! האם תוכלי להסביר לי למה פירות יבשים זה טוב לסיטואציה הזו? ומאלו מאכלים דווקא כדאי להמנע?? תודה - אמא נחה

POOH*

New member
יכולה לנסות...

אני יכולה לנסות להסביר - רק רוצה להתריע מראש שאני ממש לא אשת מקצוע ולכן התשובה היא על סמך הבנתי ולא על סמך ידע מקצועי כלשהו.. רוצה רק להסביר שאחרי הלידה כשכל האיזור כואב ורגיש מתפרים או סתם מהלידה לפעמים פשוט מפחיד לעשות קקי כי מפחיד שזה יכאב. וגם לפעמים כתוצאה מהלחץ באזור במהלך הלידה יוצאים טחורים [לא תמיד - לי לא היו.. אבל לפעמים יוצאים גם אם לא היו במהלך ההריון] לי חברה נתנה את הטבליות האלה - זה טבליות שלועסים שמורכבות מפירות יבשים. ועוזרות ליציאות להיות רכות יותר. להימנע כדאי מכל מה שגורם לעצירות.. אחרי יציאה אחת כבר תדעי כמה זה כואב לך ואם יש צורך להמשיך לשמור או לא.. בכל אופן אחרי פעם אחת זה כבר פחות מפחיד... ולאט לאט האזור חוזר לעצמו.. מקווה שההסבר מדוייק ושעניתי על השאלה.. POOH

אמא נחה

New member
../images/Emo42.gif בוקר טוב פו....

תודה על התשובה! @ הדברים היחידים שאני יודעת שיכולים לגרום לעצירות זה אורז ובננה, מה לגבי לחם? האם להעדיף לבן או מלא? (הכוונה שלי היא לשאול האם לחם מלא מכביד יותר על הקיבה או דווקא להיפך?) @ איך קוראים לטבליות האלו? תודה!!! אמא נחה

lavendula

New member
סליחה שאני נדחפת: לחם מלא כמובן

ותמיד תסתכלי על ההרכב התזונתי. ככל שהוא מכיל יותר סיבים תזונתיים, העיכול יותר טוב. ההמלצה שלי: לחם עינן.

אמא נחה

New member
את מוזמנת להידחף חופשי ../images/Emo8.gif

תודה על התשובה! למרות שאני יודעת שמוצרים מקמח מלא הרבה יותר בריאים מאשר מקמח לבן עדיין אני לא סגורה האם לקיבה קשה יותר או קל יותר לעכל אותם.... אז לפי תשובתך אני מבינה שיותר קל לקיבה לעכל אותם וזה גם עוזר לזה שהיציאות יהיו יותר "קלות"? הבנתי נכון? מה לגבי אורז מלא? כי הרי אורז עושה עצירות...

למעלה