לוג אימונים

../images/Emo63.gif לוג אימונים ../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

אתן מנהלות רישום של האימונים שלכן? איך, איפה, מה אתן כוללות, מתי אתן משתמשות בו, ולצורך מה? כבר כמה חודשים אני כותבת על לוח השנה שעל הקיר מה עשיתי בכל יום: ריצה/רכיבה/אופניים, אם אופניים - האם שטח או כביש, מישור או עליות. מוסיפה נתוני דופק (ממוצע ומקסימלי), מרחק, מהירות (אם אופניים - ממוצעת ומקסימלית). כמה קלוריות, ופעם-פעמיים בשבוע - משקל (כל עוד היה לי משקל דיגיטלי שמדד בדיוק של מאה גרם... לאחר ששבק חיים עם החלפת הסוללה הראשונה, עברתי למשקל אנלוגי - ואגב, הוא מיד הוסיף לי עוד 3 ק"ג ]-: ). אני מסתכלת במרחק של חודש על נתוני הדופק, בתקווה שלא התממשה עדיין, שיתחיל לרדת. החלטתי לנסות ממשק אינטרנטי, כי אני רוצה להוסיף עוד נתונים וגם קצת מחשבות, והמקום כבר לא מספיק. חשבתי על יומן-תאריכון, אבל אני אשמח גם לפונקציה שתסכם את הקילומטרים לשבוע/חודש ואולי עוד דברים. בחרתי אקראית באתר הזה, אם למישהי יש המלצות אחרות, אשמח לשמוע. ובכלל חוויות לוגים
 
בימים האחרונים התחלתי לרשום

בלוח שנה, מה עשיתי וכמה זמן לקח, כדי שאוכל לראות את ההתקדמות (שאין. כלום. אוף). המשקל הדיגיטלי יותר מדוייק. בהגדרה. ככה זה.
 
סבלנות, רק התחלת לרשום

בעוד חודש כבר תראי את ההתקדמות, אני בטוחה. ותודה על ההרגעה בעניין המשקל.
|אנחת רווחה|
 

ofec bar

New member
לוח מחיק ומחברת

יש לי לוח מחיק ענק שעליו כתוב ה-כל פר שבוע. בכל יום כתוב גם מה יכלול האימון היומי. ככה מאוד קל להגיע הביתה בסוף האימון ועוד לפני מקלחת לכתוב את כל הנתונים ישר ליד "מה היה אמור להעשות", להשוות וכו'. בסוף השבוע מעבירה למחברת ביחד עם כל התוספות הרלוונטיות, כולל חשבון נפש (והלקאה עצמית, כי מוכרחים).
 

ofec bar

New member
מוסיפה - למה לא מחשב

האמת שרוב תכניות האימונים שלי היו (ועדיין) ממוחשבות, ובמשך תקופה אכן נצמדתי לעדכון אונליין/ וורד תלוי איך המאמן שלח. בשנתיים האחרונות גיליתי שלנבור בתכנית השמורה באינטרנט זה ממש לא נוח בגלל ממשק האתר (אתר הקבוצה שלי, שמאפשר לראות כל פעם תכנית לשבוע/ חודש) כנ"ל לפתוח מליון קבצי וורד בשביל למצוא את השבוע הנכון שזכור לי כשבוע חשוב, אבל אני לא בטוחה בתאריך/ מספר שלו. עם מחברת יותר קל לדפדף. בנוסף, כתבתי את זה פעם נראה לי, אבל התוספת ה"רגשית" בעיני חשובה, לפחות בשבילינו המחבקות. לפעמים כמה מילים של הרגשה אומרות הרבה יותר מנתונים. לפני המרתון השני למשל, היה לי חשוב לקרוא מה כתבתי לפני הראשון. רציתי להיזכר במצב המנטלי שבו הייתי שרוייה לפי המרתון הראשון, ולהיזכר איך התמודדתי אז עם הלחץ. כנ"ל המילים הראשונות שכתבתי אחרי המרתון.
 

אגשית

New member
אמאל'ה

אני שונאת תיעודים! כל הרישומים האלו מוציאים לי את הכיף אבל גם בחיים אני כזאת שלא מתעדת כמעט כלום. למזלי, יש לי קובץ אקסל אותו שולח המאמן בתחילת כל שבוע ושם אני מעדכנת מרחקים ו/או קצבים ו/או זמן. בבית יש לי בן זוג שמתעסק ברישומים ולעבודה יש לי רו"ח נאמן...
 

tamark4

New member
אני איתך

גם אותי הרישומים האלו מעצבנים. זה עושה לי הרגשה של שיעורי בית... לעיתים רחוקות אני רושמת את התכנית של אימון שהיה מוצלח במיוחד (עפ"ר רמת המורכבות היא כזו שאני זוכרת בלי לרשום) .
 
רשמתי בעבר

לא הרבה, תאריך, מס' ק"מ וזמן, יש לי טבלת אקסל שחישבה מזה ק"מ שבועיים וחודשיים ושרטטה גרף של הנ"ל (ק"מ לאימון, שבועי וחודשי). עוד לא חזרתי לרשום מאז שחזרתי לרוץ אחרי הלידה. חוצמזה, השתמשתי גם ב garmin connect, שמאפשרת להוריד את הריצות מהגרמין למחשב, ושם הוא מראה גרפים של מהירות, טופוגרפיה, דופק (אם יש) ומסלול.
 

מור שלז

New member
יומן אימונים

האמת שהשאלה עלתה בעבר כאן, שווה לך לקרוא פה בשאלות הנפוצות: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Faq/Question.aspx?ForumId=2139&qId=23273 וגם בשרשור המקורי שממנו הגיעה התשובה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=2139&MessageId=139897465 אני באופן אישי, כבר שנים, מתעדת הכל ביומן האימונים שלי. אני חושבת שזה אחלה כלי למעקב, הרבה פעמים בשלבים דומים בעונה אני נכנסת ובודקת איך היה לי לפני שנה, או לפני שנתיים. במקרה של פציעה, אני נכנסת ובודקת בפציעה קודמת: מה עשיתי, כמה זמן לקח להחלמה, מה עשיתי לפני שהוביל לפציעה, כדי שאני אלמד להמנע להבא, ועוד ועוד. הפורמט של יומן האימונים שלי משתנה לפי המאמן. אני לא מאמינה ביומן אימונים כיישות נפרדת, אלא מול תכנית. וחשוב לי גם לתעד למול התכנית, מה עשיתי, מתי חרגתי, מתי דילגתי וכו' (מה גם שכשמופיע האימון הספציפי בתכנית – אז אני לא צריכה לחזור עליו ברישום ביומן). ולכן לרוב המאמן שולח לי תכנית בפורמט החביב עליו, ואני מרחיבה אותה כדי להוסיף מקום לרשומות היומן שלי. לכן אני גם פחות אוהבת יומן באינטרנט (למרות שפעם ניהלתי את יומן האימונים שלי באינטרנט, אבל כאמור הפריעה לי העובדה שהוא לא היה צמוד לתכנית)
 

omaopa

New member
אישית במשך שנים לא רשמתי

היום הוכרחתי להתחיל לבצע רישום ואני ממושמעת אז אני מנהלת רישום אבל האמת, לא מסתכלת על זה בכלל אז אני אישית לא מפיקה מזה נתונים. המאמן שלי כן מפיק מזה מידע אז אני מרשה לעצמי לא להתעסק עם זה בכלל ולהשאיר לו את עניין הלמידה. כמו שמישהי אמרה אם יש גארמין יש לו יומן אימונים מצוין שאפשר להוריד מהאינטרנט. אני מנהלת את היומן בלוג אינטרנטי כי זה נוח לי ככה יותר. הדבר היחיד שאני מסתכלת עליו הוא תיארוך הנעליים שזה חשוב לי.
 
אני זוכרת מתי קניתי את הנעליים לפי מירוצים :-

ואני לא רושמת/עוקבת אחרי האימונים שלי אם כי יש תיעוד של חלק מהם באתר של גרמין
 

efratramati

New member
תוכנות לטלפונים חכמים...

נוקיה: sports tracker אנדרואיד, נוקיה: edomondo שני האתרים האלו מוסיפים נתוני גי פי אס שהם חביבים מאוד.
 
איך לא חשבתי על זה!

אפליקציית אייפון, כמובן. אני אחפש. אם כי זה לא עונה הצורך שלי לכתוב, ורצוי בעברית... אז אולי בכל זאת קובץ אקסל. או גם וגם
תודה לכולן על ההצעות והשיתוף.
 

efratramati

New member
אגב גם לסונטו שלי יש אפליקצית רשת

וגם אפליקציה על המחשב אבל אני אוהבת את הטלפון שיש לו גי פי אס... בכל מקרה כותבת עברית באתר או בכל מקום שהוא...
 

tom696

New member
קובץ אקסל

הפורמט שאני כותבת בו, די נאיבי כנראה אבל מספק את הצרכים שלי בשביל ריצה.
 

adidi42

New member
לא כותבת כלווווווום

לא סובלת את ההתעסקות. יש לי תכנית, ויש לי קצבים בראש ובלב (בשביל ההלקאה העצמית), ו-חוץ מזה, נגד עין הרע אני לא מגלה לעצמי לאן הגעתי. שעצמי לא תבהל והרגליים לא ישמעו.. פעם רשמתי, והקפדתי, ו - נפצעתי. היום אני עובדת לפי ההרגשה. איך שמרגישים בבוקר ככה עובדים. איכשהו נראה לי יותר בריא גם נפשית ובעיקר פיזית. אבל אני כזאת. בן הזוג שלי, אם לא רשום לו כל פרט כולל כמה אבנים הוא עבר בדרך, לא נרגע. כל אחד ודרכו. ואת הנעליים גם אני זוכרת לפי מרוצים..
 
למעלה