הקבוצה השבועית

../images/Emo63.gifהקבוצה השבועית

כמו בכל השבועות האחרונים, אני מעלה פה את תכני הקבוצה השבועית שאני מעבירה. אני מקווה שזה יעזור לכם\ן עם הקבוצות שלכם\ן וגם שתשתפו גם אתם\ן בקבוצות שאתם\ן מעבירים\ות, לטובת כולנו. המידע על המפגשים הקודמים כיוון שעברו שבועיים מהמפגש האחרון והצטרף אלינו משתתף חדש, חזרנו שוב על מהי החלמה. המשתתפים כתבו בחוברת של "ניהול מחלה והחלמה" את ההגדרה האישית שלהם ל"החלמה" ושיתפו. לאחר מכן דיברנו על 4 מרכיבי מודל ההחלמה (דברים שחייבים להיות ע"מ לעלות על נתיב ההחלמה): 1. בניית זהות חיובית. 2. לקיחת אחריות על החיים. 3. תקווה. 4.מציאת משמעות. דיברנו על כל אחד מהמרכיבים, למה הוא חשוב ומה משמעותו. בנושא של זהות חיובית ביקשתי מהמשתתפים לעשות רשימה של התכונות החיוביות שלהם. לא סיימנו את המודל עד הסוף, אז אני מתכננת בשבוע הבא להמשיך איתו. איזה בוצות אתם\ן מעבירים\ות?

מפגש שישי../images/Emo39.gif

המשכנו לדבר על מרכיבי מודל ההחלמה: זהות חיובית- חשוב שנחשוב דברים טובים על עצמנו ובעיקר שמגיע לנו להיכנס לתהליך של החלמה ושאנחנו מסוגלים להיכנס לתהליך של החלמה. תקווה- שתהליך ההחלמה יעזור לנו לשפר את איכות חיינו. לקיחת אחריות- לקחת אחריות ולנהל את החיים ואת המחלה, לא לתת למחלה לנהל לנו את החיים, לא לתת את האחריות על חיינו לאנשים אחרים. מציאת משמעות- אם יש משהו שמשמעותי לנו, הוא נותן לנו כוחות, את הכוחות שאפשר להשקיע בתהליך ההחלמה. בהמשך, כל משתתף בחר, מתוך הכרטיסיות עם האסטרטגיות המעודדות החלמה, את האסטרטגיות שעוזרות לו. עשינו דיון על האסטרטגיות השונות, המשתתפים הסבירו את האסטרטגיות ומדוע הן חשובות. לאחר מכן כל אחד מילא בטבלה שבחוברת וציין לעצמו באילו אסטרטגיות הוא משתמש כיום ובאיזה היה רוצה להשתמש\ ללמוד להשתמש. האסטרטגיות המסייעות בתהליך ההחלמה: מודעות לזכויות החוקיות, מעורבות בתוכניות לעזרה עצמית, להישאר פעיל, לפתח מערכות תמיכה, שמירה על בריאות פיזית, מודעות לסביבה ולהשפעותיה עליך, קביעת זמן לפעילות פנאי ולבילוי, הבעת יצירתיות, רוחניות והתמדה בדרכים הטיפוליות שכל אדם בוחר לעצמו.

למעלה