אז מה קוראים בשבת?

Ayelet S

New member
"הר אדוני" נובלה רגישה על התבגרותו

של נער בעיר נאפולי, על אהבתו הראשונה הנוגה לילדה בת-גילו. ספר כובש העדינותו ובמלאכת הכתיבה הנוגעת ושופעת אנושיות של דה-לוקה. לרוץ לקרוא!

אני עם "סיפור על אהבה וחושך"

...אבל בגלל סופ"ש מלא פעילות (שתי הופעות - אחת הייתה היום ושנייה מחר) - קשה לי להאמין שאני אצליח להתקדם הרבה...

perhay

New member
יש לך משהו לקרוא?

ביקורות ומאמרים על ספרים וסופרים מאת דורון ב.כהן. זהו קובץ של מאמרים שהופיעו בעיקר במוסף "ספרים" של עיתון "הארץ". הקובץ מאיר עיינים על הרבה תחומים הקשורים לתחומי הספרות כגון מהות הבקורת הספרותית, תרגום (בין היתר הוא מעלה את השאלה מהו הקריטריון המנחה את הוצאות הספרים בהחלטה אילו ספרים לתרגם וגם עוסק הרבה בסוגיה של תרגום מכלי שני), השפעה של ספרויות זרות על הספרות העברית, כתיבה פוסטמודרניסטית וכו'. חלק נכבד מהספר מוקדש לספרות היפנית. יש לציין שדורון ב. כהן הוא המתרגם של הספר "יער נוברגי" ולכל אוהבי המחבר היפני הרוקי מורקמי הוא מביא ראיון שערך עמו הכולל גם שאלות על כתיבתו וגם שאלות אישיות. לדעתי מדובר בספר מאלף עם הרבה מידע, שבהחלט מגרה לקריאת הספרים המבוקרים ונדמה לי שהיה כדאי לארח את מחבר הספר בפורום.

shellyland

New member
זה ספר? הוא נמצא בחנויות?

נשמע כמו משהו שלקוח הישר מהסימטה שלי... את ממליצה?

perhay

New member
תשובות

כן. בוודאי זה ספר. שמו המלא הוא: יש לך משהו לקרוא? : ביקורות ומאמרים על ספרים וסופרים. הוא יצא לאור בהוצאת כרמל בירושלים בשנת 2003. לספרייה שבה אני עובדת הוא הגיע דרך הסוכן שמספק את הספרים אז אין לי תשובה אם הוא נמצא בחנויות אבל אני משערת שכן. כרגע בדקתי במיתוס והוא קיים שם עם פירוט מלא על תוכן הספר. אני מניחה שהוא קיים גם באתרי ספרים אחרים ובחנויות ספרים קונבנציונליות. אני עוד לא עברתי על כל פרקי הספר אבל מעיון בחלק המרכזי שבו, החלק שנוגע לספרות היפנית אני מתרשמת שהמחבר שולט בחומר ומעביר אותו בצורה מעניינת ומעמיקה. מבחינה זו אני בהחלט ממליצה. למה התכוונת במשפט "נשמע כמו משהו שלקוח הישר מהסימטה שלי"?

Fell

New member
לא הלך לי עם אדונית התבלינים.

אני כמעט אף פעם לא מפסיקה לקרוא ספרים באמצע, אבל הספיקו לי מאה עמודים להבין שזה ספר די מיותר בשבילי, ואני לא הולכת להתחבר אליו, אז חבל לי על הזמן (פעם אחרונה זה קרה לי 'אלוהים יודע' של ג'וזף הלר שהחלטתי שזהו בסביבות הפעם העשירית שהוא תיאר את חמוקיה העסיסיים של אבישג השונמית (ולא, זה לא קשור לכל דיוני הסקס בספרות שהולכים פה, זה פשוט היה משעמם). אז עכשיו אני קוראת פעם שניה את חצוצרה בואדי ומאוד נהנית. זה כיף לקרוא ספרים שאוהבים עוד פעם. כמו לשוב הביתה. פל.

royasoolin

New member
התחלתי את "המלט".

בינתיים נחמד. למרות שיש לי להתכונן למבחן בספרות ליום שני. :|

אני סיימתי את "התיקונים" כמובן

כתבתי לכם עליו לפני כשבוע. מקסים בעיניי אבל גם גדוש בפרטים שלפעמים גורמים לכאב בטן, פיזי ונפשי. אין ספק, המחבר גאון. בהחלט. רכשתי את "לחיות כדי לספר" של מארקס ומתעתדת להתחיל השבוע, כשאפטר מהפרויקטים החשובים בעבודה.

LIRY1

New member
כביסה/ סוזן אדם

אני התחלתי וסיימתי בשבת את "כביסה". האמת היא שתכננתי לכתוב עליו בהרחבה, אבל ראיתי כבר שריוונדל כתבה עליו במאמרים... אז רק אכתוב שאהבתי את הספר מאד. אהבתי את התיאורים ובכך שהדמויות היו מאד אמינות. הספר מאד קריא וזורם בצורה כזו שממש לא רציתי להניח את הספר ורציתי לדעת מה יהיה בהמשך... זה נראה היה כל כך אמיתי שבסוף הספר הצטערתי שאני לא מכירה את הגיבורה... יכול להיות שכל כך נהנתי גם בגלל העובדה שפשוט לא יצא לי לקרוא ספר נורמלי כבר יותר מידי זמן (ספרי ביוכימיה לא נחשבים, נכון?!
) שבוע טוב לכולם!!

למעלה