פינת הטיפ היומי

נועית10

New member
../images/Emo62.gifפינת הטיפ היומי

הפעם החלטנו להפתיע ואנחנו לא נבחר נושא מסויים אלא מי שיעלה כאן ראשון שאלה נתמקד בנושא שלו. כל יום חבר אחר מהפורום יעלה בקשה להתרכז בטיפים בנושא מסויים. אז קדימה יש לכם שאלות בנושא מסויים? מסקרן אתכם לקבל טיפים בנושא? הראשון שיבחר נושא לטיפים היום נתמקד בנושא שנבחר. לפני שמישהו מעלה שאלות לטיפים בנושא מסויים מומלץ לבדוק אם אין המלצות בנושא בקישורים בפורום. יום נפלא

malka3

New member
עונה על רגל אחת

מרגילים את בני הבית להחזיר דברים למקומם לאחר השימוש
פרטי לבוש או בסל כביסה או בארונות, לא להשאיר מפוזרים ברחבי הבית .
מסיימים לאכול - לשתוף כלים או להכניס למדיח, בדיוק 2 דקות
רוטינה שבועית קבועה: יום החלפת מצעים, יום קניות, יום אבק... וכו
מורידים כביסה- מקפלים מיד, או לא מפעילים מכונה עד שהקודמת לא התייבשה .. או קופלה... לבחירתך

I Was Hoping

New member
לסגל הרגלים

שלא זזים מהם. הם קטנים ובסיסיים, אך מאוד עוזרים לשמור על הבית נקי ומסודר. בכל ערב לפני השינה אנחנו מקדישים חצי שעה לבית. אני בדרך כלל מקפלת את המכונה של היום מהמייבש [תמיד עושים לפחות מכונה אחת ביום ולא מחכים שיצטבר, זה מתכון לאסון ובלגן], והוא רוחץ כלים. הוא מנקה שירותים, ואני עושה פיניש למטבח [מבריקה כיור ושיש, מעבירה סמרטוט על שולחן האוכל]. וויש על האמבטיה, על הכיור באמבטיה ותליית מעילים וז'קטים, וזהו. זה לא לוקח הרבה זמן גם אם עושים את זה לבד. בבוקר אני רק מפנה את הכלים ממתקן הייבוש, והבית מוכן לעוד יום כי בלילה כבר דאגנו להכל. אלה הרגלים, שאם מיישמים אותם - אין סיכוי שהבית "יקפוץ" עלייך.

בערב../images/Emo29.gifאכן ה../images/Emo82.gifנראה נקי ומסודר

הבעיה היא במשך היום ועד הערב. כלומר- מרגע שהילדודס מגיעים הביתה, והסדר הולך לו לעולמו...... או כשאין חשק לקפל כביסה, או להדיח כלים... ופתאום ה
נראה שוב
.... כמו שכתבתי- ברור שהתשובה היא בחינוך. אבל...

colibri

New member
בקטעים כמו כביסה וכלים

מנסיון שלי (גם לי רוב הפעמים ממש ממש אין חשק...
) - הכי טוב זה לטפל ב"מפגעים" האלה טיפול מונע, בעודם קטנים... מייד לקפל, מייד להדיח, ולא לתת להצטבר בכלל. פעם בפלייליידי או בעוד איזה מקום דומה מישהי כתבה, שהיא בכלל הפסיקה להתייחס לכיור המטבח שלה כאל "מקום איחסון כלים מלוכלכים". היא ניקתה אותו, הבריקה אותו, ומאז רואה בו משהו כמו - משפך דקורטיבי נוצץ. פשוט לא משהה בו אף כלי. וזהו. כשהייתי ילדה, היתה לי חברה שהבית שלה באמת התנהל כך. כל כוס קפה או צלוחית היתה מייד נשטפת, מנוגבת ומוחזרת למקום. יחד עם זה, כך היה עם כל דבר בבית שלהם. אם למשל הייתי קוראת איזה ספר שם ובטעות מניחה אותו פתוח על השולחן או על הספה - תוך שניה הוא היה נעלם. פשוט מוחזר למדף, מעשה הרגל. זה שיגע אותי. חשבתי שזה כפייתי לחלוטין. השאלה היא - איפה שביל הזהב?..... (נכון לעכשיו, אצלי בבית נוטה יותר לכיוון הכיור המלא...
)

לתת דוגמא אישית

לבקש עזרה, לתת תפקידים בהתאם ליכולת, להראות כמה התוצאה נעימה ומהנה.

למעלה