פיזיקה

Uni©orn

New member
שאלה נוספת ../images/Emo9.gif

אני ממש מצטערת על ההטרדה אבל הפסדתי שיעור ואני דיי תקועה

Uni©orn

New member
שכחתי לכתוב את השאלה ../images/Emo163.gif

אבן נזרקת אפקית מראש מגדל שגובהו 150M במהירות 25M\SEC. א.ערוך טבלה ובה המהירות האופקית Vx, המהירות האנכית Vy, המהירות השקולה V וזווית התנועה a, בתחילת התנועה ולאחר כל אחת מחמש השניות הראשונות של התנועה. ב.שרטט כל אחת מהמהירויות בעזרת חיצים המתאימים לגודלה, בנקודות המתאימות לאורך מסלול האבן. (העזר בגרף ששורטט בשאלה 8) שוב תודה...

Uni©orn

New member
תודה רבה../images/Emo39.gif../images/Emo9.gif

אבל לא הבנתי את החלק האחרון עם הוקטור הכולל, איך אתה יודע איך לסמן את הקו האדום?

Uni©orn

New member
משהו שלא הבנתי בסעיף א'

מה זאת בעצם מהירות שקולה, והאם אתה יכול להסביר לי את הנוסחה?

Mapisto

New member
מהירות שקולה

המהירות היא הרי וקטור ולכל וקטור ב2 רכיבים יש את השקול: השקול הוא האלכסון במקבילית הוקטורים בקיצור לחישוב האלכסון מחשבים אותו כשורש סכום ריבועהם של הרכיבים בצירים את הזוית מחשבים בטנגס.

Arie18

New member
הסבר שלי ../images/Emo9.gif

למרות שמשהו כאן כבר הסביר (למי שהסביר - אני ממליץ שאתה או משהו אחר כותב הסבר קצת להרחיב כי ב 2 3 משפטים אנשים לא ממש מבינים את הרעיון
) תראי, את יודעת מה זה משולש ישר זווית, נכון? אם את רוצה למצוא את אורך היתר של המשולש ישר זווית מה את עושה? משתמשת במשפט פיתגורס, נכון
זו בעצם הנוסחה
המהירות השקולה = היתר המהירות בציר X = הבסיס האופקי המשולש המהירות בציר Y = הבסיס האנכי של המשולש את יכולה להסתכל בקובץ שצרפתי ולראות כיצד גם שלבתי בזה את הרעיון של מערכת צירים. לגבי הקו האדום - זה ממש כמו היתר. ע"פ הנתונים של אורך הבסיס האופקי ואורך הבסיס האנכי (תחשבי כאילו זה משולש ישר זווית) - היתר זה הקו האדום תסתכלי בקובץ שצרפתי בהצלחה
נ.ב. סליחה על האיחור בתשובה

Uni©orn

New member
תודה!../images/Emo39.gif../images/Emo20.gif../images/Emo141.gif../images/Emo42.gif../images/Emo140.gif

skip to my lou

New member
קבלו שאלה בקינמטיקה

שוטר בניידת משטרה עומדת מנסה לתפוס מכונית החולפת על פניו במהירות קבוה של 140 קמ"ש (38.8 מ' לש'). זמן התגובה שח השוטר הוא 2 שניות. תאוצת הניידת היא 2 מטר לשניה, ומהירותה המקסימלית היא 180 קמש (50 מ' לש') באיזה מרחק ממקום חניית הניידת יתפוס השוטר את הנהג העבריין?

טוב.

מהירות הניידת במ/שנ היא 50 מ/שנ. הניידת תאיץ ב- 2 מ/שנ² עד שתגיע למהירות הזאת ואחר כך תמשיך במהירות קבועה. אז קודם כל צריכים לבדוק אם היא תשיג את העבריין בשלב של ההאצה או בשלב של המהירות הקבועה. נסמן את הזמן ב T. בזמן T העבריין יגיע למרחק 38.8T. לניידת יש 2 שניות פחות (זמן התגובה) לכן עומדים לרשותה T-2. הזמן שייקח לניידת להגיע למהירות הקבועה: 50 = 0 + 2*T T = 25 sec מעבר לזמן זה הניידת תנוע במהירות קבועה. אבל עקב זמן התגובה של השוטר, הזמן שיחלוף מרגע מעבר העבריין יהיה 27 שניות. בזמן זה הניידת תספיק: x=0*T + 0.5*2*25² = 625 m המרחק שבו יימצא העבריין כעבור 27 שניות (הוספנו את זמן התגובה של השוטר): x = 38.8*27 = 1047.6 m כלומר כאשר הניידת מגיעה למהירות הקבועה שלה, המרחק ביניהם הוא 625 - 1047.6= 422.6 עכשיו שניהם נעים במהירות הקבועה של כל אחד מהם, כאשר לעבריין יש "פור" של 422.6 מטר. הזמן עד למפגש יהיה: (שימי לב שזהו T חדש, לא ה T הקודם) 422.6 + 50t = 38.8t T= 37.73 sec המרחק שתעבור הניידת בזמן זה יהיה 37.73*50 = 1886.6 m מרחק זה מתווסף למרחק שהניידת עברה בהאצה s = 625+1886.6 = 2511.6 m זאת הגישה. מקווה שאין לי טעויות.

IM11

New member
חשמל

כשמקרבים גוף טעון לגוף לא טעון - האם הם יכולים למשוך זה את זה?

למעלה