שרשור פרק 21

Y. Welis

New member
לפי הרקורד עד עתה - סבירות נמוכה

הכל ישאף ל-showdown בין ג'ק ללוגאן, ואולי גם פילר, שיתגלה כלוחם משובח (מארינס כבר נאמר, אולי גם איזו סוכנות). יהיה סוג של סרט 'ואם דאם' כמו שמישהו הזכיר לעיל. אם יוכנס מישהו חדש, הרי שזה יהיה טוויסט קלוש ביותר, כי בכל עונה שהיתה עד כה, לא היו חדשים בפרקים האחרונים - רק *גילויים* חדשים על הקיימים. אני גם לא חושב שיהיה משהו שיסכם את 8 העונות - לרוע המזל העונה הזו לא תוכננה כסופית, וההחלטה באה אחרי שהושלמה. כך שאם יהיה משהו, זה רק lead לסרט.

poland1

New member
רק בגלל זה צריכים לעשות עונה 9 שידעו

שהיא האחרונה.. וככה אפשר לעשות אחלה עונת סיום! אבל הסוף כאן לא מתוכנן להיות, לדעתי, כמו כל עונה.. אחרת מה עשו בזה?

poland1

New member
ודווקא אני חושב שהיוצרים ידעו מההתחלה שזו

תהיה העונה האחרונה.. ההחלטה הסופית, סופית התקבלה בסוף חודש מרץ... ולכו תדעו.. אולי הם חושבים לעשות עוד עונה.. ומה שהם אמרו הייתה סתם הטעיה, כדי שנחשוב שג'ק יכול למות או משהו... לכו תדעו.

poland1

New member
עונה מסתורית כזאת שבה כל הפינות מכל העונות

נסגרות כמה שאפשר בדרכים יצירתיות ומפתיעות.. ובסוף הפתעה גדולה כשמגלים את הסוד הגדול שהסתירו כל העונה... משהו שסוגר מעגל. אני באמת, באמת מוכן לעוד 5-7 עונות בשקט.. מאוד קשה לי לחשוב על היום שאחרי הסדרה. דרך אגב, עלה לי בעבר רעיון לחפרפרת מיוחדת שאפשר לשים ב-CTU ובכל זאת להפתיע משמעותית (או אפילו לשים חפרפרת ליד הנשיאה בבית הלבן)- חפרפרת גדולה מהעבר, אבל שתהיה מחופשת למשהו אחר.. שונה לגמרי עם זהות שונה.. ופתאום כשהיא יוצאת מה-CTU מראים אותה נפגשת עם מישהו ומורידה את "המסכות" ואז מגלים במפתיע שזוהי איזה חפרפרת מעונה קודמת. היו גם צריכים בכמה עונות לבנות איזשהו סיפור מסתורי שיתגלה רק בסוף.. משהו שכל הזמן הראו במוסתר.. בלי לגלות יותר מדי פרטים עד סוף הסדרה.

Y. Welis

New member
עונה שמחזירה את כל מי שעוד חי

וגם את מי שלא, בהסוואה קלה... עם הרבה פרודיה עצמית ועלילה מופרכת - על סף ההגזמה ובכל זאת מעניינת, ובעיקר קלילה - משהו שלא מקובל בסידרה. ובעיקר הרבה קריצות לטריוויונרים - מכשירים, משפטים חוזרים (damm it!) ועוד. מותר לפנטז...

דנה1982

New member
לדעתי עונה 8 תוכננה כאחרונה

לא זוכרת איפה קראתי על זה, אבל עוד במהלך (ואולי לפני) עונה 7 דובר על זה שהסדרה תסתיים אחרי 8 עונות. זה שהוחלט "סופית" על סגירת השאלטר רק לפני חודשיים? אז מה. אני חושבת שהעונה תוכננה מראש כאחרונה וגם נבנתה ככזאת. יכול להיות שתגובות או ביקורות (חיוביות) העלו הצעה להמשיך לעוד עונה 2 ולכן אולי היה צורך בהכרזה הרשמית (שוב) שלא תהיה עונה 9. ולמה זאת נראית כמו עונה שתוכננה להיות אחרונה? כי היא עונה יותר קיצונית. היא הולכת רחוק יותר. אנחנו אולי רואים "מיחזור" של דברים שראינו, אבל בגרסת הארד-קור. תמיד ה"רעים" היו רוסים/ערבים/בריטים וכו', אבל תמיד קבוצות מאורגנות קטנות. בפעמים היחידות שדיברו על תמיכה של מדינה זרה או שהמציאו מדינות או שהתייחסו ל"מדינה במזרח התיכון". פה יש מתקפה ישירה על הממשל הרוסי. שר רוסי מעורב בקנוניה. ואם חשבנו שראינו את העינויים הקשים ביותר מצד ג'ק, אז מה שהוא עשה לפאבל היה כמה צעדים קדימה. ואם חשבנו שאנחנו כבר מזהים חפרפרות ואי אפשר להפתיע אותנו - קיבלנו דמות מורכבת ועמוקה כמו דנה וולש (שהפכה לדמות מדהימה רק אחרי שגילינו שהיא חפרפרת). ואם חשבנו שג'ק הוא גיבור לוחם צדק, הפכו אותו למכונת נקמה קרה שמוציאה להורג בלי רחמים. כל דבר שכבר עשו - עושים אותו שוב, אבל פי כמה רמות מעבר למה שקיבלנו ב-7 העונות הראשונות. גם סיפור הנקמה של טוני בעונה 7 מופיע כאן שוב בצורה קיצונית וקשה הרבה יותר (ג'ק נוקם בשם רנה). לא צריך עוד עונת סיום. אני לא יכולה לחשוב על הרגע הראשון אפילו אחרי שהשעון יתקתק בפעם האחרונה, אבל עונה 9 עשויה לפגוע. לסיים עם עונה חזקה כמו זו שיש לנו עכשיו זה לגמרי לפרוש בשיא. לא ליצור עונות משמימות כמו עונה 3 בזמנו או כמו העונה הנוכחית של "אבודים". סדרות צריכות לרדת בזמן. כשיש עדיין תחושת "וואו" ולא "ברוך שפטרנו".

Y. Welis

New member
זו על הסף. עדיף היה לסיים עם 7 לדעתי

היא סגרה יפה את המעגל של ג'ק וטוני שהיה אחד העיקריים בסידרה (אם לא העיקרי), וכן עם הבת שלו שהוחזרה סופית. בהתחלה דובר על כך ש-8 תמשיך את אירועי 7 ('48 שעות' כמו שקיפר אמר בראיון לפני שנה), אבל ברגע שזה שונה, הצידוק כבר חסר, והתוצאה היתה חלשה. אבל טוב שסיימו עכשיו. היו סדרות שמשכו עוד 2 ויותר עונות אחרי שהיו צריכות להסתיים.

poland1

New member
אוי אתה כל כך טועה, ידידי.

עונה אחרונה צריכה לשבור את כל הכלים, להיות מפתיעה.. שבסוף יהיה פיצוץ. ולא כמו הסוף של עונה 7. העונה הזו, לטעמי.. יותר טובה מהעונה השביעית, החל מפרק 12 לפחות.

poland1

New member
תסכים איתי שכעת זו עונה הרבה יותר טובה

מעונה 7. תראה מה מביאים לנו כאן.. תראה כמה אקשן ואפקטים (שהיו דיי חסרים בעונה ה-7.. וכולם דיברו על כך).. תראה איזו דמות מעניינת החזירו לנו (לוגן). הפרק האחרון (22) היה הפרק הטוב ביותר בתולדות הסדרה, ללא ספק.. איזה פרק כזה היה בעונה ה-7? עונה 8 נכנסת לרשימת אחת העונות הטובות של הסדרה.. וטוב שכך היא מסתיימת! עם עונה חזקה כזו.

Y. Welis

New member
מצטער, לא רואה יתרון כאן

מה לא היה בעונה 7 - פיצוץ בסיס טילים; השתלטות על ספינה; קרב בבית הלבן (וזאפטה לנשיאה); בעלה של הנשיאה מתאושש מחיסול כמעט ודאי; השתלטות על בית עם מכשירים קטנים עם אורות ירוקים; בולדוזר הורס מגורון; ג'ק מנטרל מיכלית מלאה גז קטלני ועוד. ב-8 יש אקשן, אבל הוא לא מחובר לדרמה כמו שצריך, ולכן מבחינתי תלוש. קל מדי לנחש מה יקרה. הטוב ביותר? חכה לסרט...

poland1

New member
אתה רוצה להגיד לי שכמעט כל מה שהיה עד כה

בעונה הזו היה צפוי? טוב,בסדר. לא ראיתי אותך מנחש כל דבר.. קדימה.. תנסה לנחש מה יהיה סוף הסדרה, נראה אותך. תוכיח כמה גאוניות יש בך :)

The Human

New member
../images/Emo58.gif

מר poland, אני ממליץ שתרד מתאוות הרצח והדם שלך. לא כל מי שלא חושב כמוך הוא בגדר "יפה נפש". את הדיכוטומיה המטופשת הזו נשאיר לאנשים כמוך שכל מה שמעניין אותם זה כאב, דם, מוות ונקמה, לא משנה במי פוגעים או את מי רוצחים בדרך. אם מבחינתך תמיד כל האמצעים כשרים, אז יש אצלך בעיה חביבי. לעניינו של ג'ק, אני לא אומר שלא ניתן להבין מאיפה זה מגיע, אלא רק שאי אפשר להצדיק את זה. היא לא הורתה להרוג את רנה וגם לא ידעה על ההוראה לעשות זאת, אך הגיע לה לשבת בכלא במאסר עולם על המעורבות שלה ברצח חסן ובהרג השומרים בנסיון שלה לצאת מסי טי יו.. מקסימום היא היתה מוצאת להורג לאחר משפט(שכן בכל זאת עניין הריגתה הוא עניין גבולי ששייך לתחום שיפוט גבוה יותר שמחמיר עם פשע הבגידה במדינה), אבל ג'ק החליט שהוא השופט והתליין בפועל באופן שמוריד מערכו המוסרי שלאורך התוכנית נשאר שלם(גם כשהרג את הנדרסון ונינה שהיו למעשה רוצחים בפועל, מתוך תכנון ובדם קר, שלא כמו דנה שאמנם סייעה לרצח חסן[שאותו גם ניסתה למנוע בסופו של דבר], ורצחה אחרים כשגבה היה אל הקיר). היא נכנעה מולו בתקוה למצוא איזשהו שביב של אנושיות שיתן לה לחיות ובאוור איבד את צלם האנוש שלו ככל הנראה כשרנה נרצחה ומכאן היותו הגיבור הטראגי האולטימטיבי(לזכור גם שהיא בעצמה מהווה עדות וראייה במשפט נגד הרוסים). אני מבין למה זה קרה, אבל עדיין אי אפשר להצדיק את זה. תזכרו גם שקים עדיין בחיים, ויש לו גם נכדה, מה שהופך את ההחלטה שלו לצאת למסע נקמה באובדן עשתונות לעוד יותר מזעזעת. לגבי הפרק, אחד הדברים שממש הפריעו לי, שגם סוכם היטב על ידי דנה1982, הוא שהנייד של לוגן היה ניתן לאיתור. נשיא לשעבר שהיה מעורב בקנוניות ודאג דאז לשמור על הזהות שלו בסוד באופן די הדוק פתאום חושף את עצמו ככה ועוד לרוסים שיכולים באותה קלות לאיים על חייו ולסלק אותו כדי להגשים את שאיפותיהם במזרח התיכון? פרק אקשן ועינויים סביר. זה לא משהו שלא רואים בסרטי קולנוע, אך זה בהחלט מזעזע ויחד עם זאת מרתק בהקשר לדמות שלמדנו להכיר ולהזדהות עימה לאורך זמן, שכן דרגת הכאב והעינויים הגיעה לשיא חדש שלא היה כמותו עד כה. הפתרון שנראה לסיטואציה שנוצרה הינו שג'ק למעשה מונע תקרית דיפלומטית חמורה מאוד ביצירת תקרית דיפלומטית חמורה פחות אע"פ שאינו מתכוון לכך. הוא רוצח את המעורבים בקנוניה והופך את עצמו לאויב אינדיבידואלי של הרוסים - מצב שבכל זאת מאפשר לממשל הרוסי לחתום על הסכם, אחרי שבאוור יסיים את מלאכת הטיהור שלו וייתפס\ייהרג.

poland1

New member
../images/Emo58.gif

זה שאתה לא אוהב את דעתי זו בעיה שלך. אני יוצא מנקודת הנחה שזו רק סדרה, ובסדרה זה מתבקש לראות גם דברים כאלה! במיוחד ב-24... זה כמו שאני אוהב סרטי אימה לפעמים.. אז יש לי בעיה? נו באמת. אז כן.. אתה בין יפי הנפש, אבל מה לעשות.. עם כל הזעזוע מהסצינה, בסופו של דבר ממש לא כאב לי מה שקרה לרוסי הנוראי הזה.. מצידי שהיה מתעלל בו עוד שעה.. אני הייתי שמח ומסופק שהרוסי שלקח מאיתנו את רנה (וכמעט גם את ג'ק) ואפילו בעקיפין גם את חסן מקבל את ההתעללות של חייו... אני אוהב 24 ואני תומך אך ורק בג'ק, כל עוד הוא תופס את הרעים ועושה בלאגן! זה הג'ק שאני אוהב...!!! אם הוא היה מתעלל במישהו חף מפשע אז הייתי זועם, אבל הוא התעלל בחלאה שלקחה לו ולנו דבר יקר. כל עוד הרעים אוכלים חרא (ולא משנה איזה חרא) אני שמח.. ואם ג'ק נותן להם את החרא אני כבר מאושר++. זכותי? זכותי. אתה יכול לקרוא לי איך שבא לך, אבל אני גם אקרא לך איך שבא לי.. אהמ אהמ.. יפה נפש.

למעלה