שרשור עונה 6 פרק 4

shanytopper2

New member
../images/Emo58.gif דעות, תאוריות, ושאר ירקות

טוב, אחלה פרק מגלים המון דברים מעניינים כיף רציני הילד הוא ג'ייקוב? אם כן זה מחזק את התאוריה שג'ייקוב הוא לא בן אלמוות אלא פשוט מטייל בזמן ממש המון. סמוקי נראה כאילו הוא קצת פסיכופט חסר מוסר מצד אחד, אבל בהחלט כנה מצד שני. אפילו הוא לא מתבייש להגיד שיש דברים שהוא לא יודע, ואני חושב שאני מאמין לו. אנחנו מגלים עוד מידע לגבי המספרים, תמיד כיף. הפלאש הצידה לא כזה משמעותי, אבל נראה לאן זה יוביל. הקטע הגאוני ביותר בפרק: סמוקי צועק don't tell me what I can't do הקטע הגאוני מס' 2? ההספד של בן על לוק. העליבות היתה פשוט משעשעת (ולפי ההערה של פרנק זה לחלוטין בכוונה מבחינת הכותבים) חייבים פרק שיהיה ממוקד על ריצארד, שנבין אחת ולתמיד מה הוא יודע ומה לא

טיי 1

New member
../images/Emo58.gif ואם כבר הזכרת את ריצ'ארד אז-

מי לדעתנו צודק ? או מי לדעתנו מ"הטובים" ? באמת צריך להיזהר מסמוקי-לוק כי הוא מתכנן להרוג את כולם ? או שזו רק סברה מוטעית של ריצ'ארד ? האם לוק צריך עדיין את ג'יימס כדי לצאת מהאי - ואז יפגע בו ? (לא נראה שלוק המפלצת יש רגשות אשמה כלשהן), או שבאמת הוא רוצה לעזור לשניהם לצאת מהאי ולחיות את חייהם ? ועם כל הכבוד - אני יכול להתמודד עם תאוריות זמן שונות (קשה , אבל אפשרי) , אבל מוריד לי כל האפקט הטפשי של מפלצת העשן, ואנשים שעוברים טרנספורמציה ומלבישים על עצמם גוף אחר. ומה אלינה הזאת יודעת ? היה שם איזה משהו סתום שאי אמרה לחב'רה על החוף בקשר למקדש.. משהו שמראה שהיא יודעת פרטים נוספים. (לא מה שהיא אמרה על ג'ין. משהו אחר)

kslv

New member
לכל תומכי האי חשוב שכל הניצולים

לכל תומכי האי חשוב שהניצולים יהיו על האי ויחזרו אליו ויגיעו אליו אז זה שמיפלצת העשן רוצ להוציא אותם משם חלק מהקרב שלה מול ג'יקוב זה לא שהוא כזה כנה - הוא אומר לו אני רוצה לצאת איתך ביחד אני אוציא אותך מהאי אני כלוא כמוך זה כניראה נכון רק שהוא לא מסביר למה ומה המשמעות של זה אגב המחליפים מקבלים כוחות של רגישות וזה כניראה מה שמיתפתח אצלם בדיוק כמו שאצל סעיד מיתפתח עכשיו משהו הפוך הוא מאד היתפלא שסויר רואה את הילד וזה מזכיר קטעים פרק מעולה כבר השלישי היה טוב אבודים במייטבה

adi217

New member
צודק לגמרי, קצת סטו מהקו הראשוני של הסדרה

"אני יכול להתמודד עם תאוריות זמן שונות (קשה , אבל אפשרי) , אבל מוריד לי כל האפקט הטפשי של מפלצת העשן, ואנשים שעוברים טרנספורמציה ומלבישים על עצמם גוף אחר"

סיימתי לראות את הפרק../images/Emo58.gif

פרק טוב, בהשוואה לקודם. אני לא אוהב את הנטייה לחלק את העונה ל-2 עלילות - במקרה הזה - אחת במקדש, והשנייה של עשיו. בכל מקרה, הרבה פרטים באופן יחסי התגלו, והמון השערות שהיו עד עכשיו, עדיין נשארו בגדר השערות, אבל הרבה יותר הגיוניות ומבוססות וסביר שנכונות. בעצם 6 המספרים - הם 7 אנשים (ג'ין וסאן יחד?) הם משוואת המספרים שמנבאת את סוף העולם. הם האנשים שג'ייקוב בא איתם במגע בשלב זה או אחר בחיים, והביא אותם כדי "לרשת" אותו, בשמירה על האי. לדעתי הוא ידע שיש סיכוי שעשיו יביס אותו והוא צריך "מועמדים" להחליף אותו. האם באמת אין ממה להגן על האי? לא! צריך להגן על האי מעשיו. מה כבר עשיו עלול לעשות? חוץ מלהרוג את כולם באי, שזה מספיק גרוע, אולי להביא לסוף העולם? כתבתי לאחר פרק 2 שלדעתי אותה שישיה, שהיתה בפתק שבתוך קייס הגיטרה של הארלי, הופכת אותם לאחרים, ואמנם האחרים הגינו עליהם.מתוכם כרגע עושה רושם שנשארו 4 - לוק כבר מת, סעיד כבר כנראה לא מועמד כי הוא "נדבק". התיאוריה המרכזית שלי כרגע - היא שעשיו יעשה הכל כדי להרוג כל אחד מהשביעיה האלה. הוא מתחיל כרגע עם סוייר (הילד הבלונדיני ביער אמר לו שלפי החוקים אסור לו להרוג אותו - מדוע?). זאת הסיבה שהאחרים עושים הכל כדי להגן על השישיה, כי כל אחד מהם מועמד. ברגע שכולם ימותו, לא ישארו מועמדים, ועשיו ישיג את מטרתו. מעניין שלוק היה הראשון ברשימה, והוא הראשון למות. האם זה מעיד על ההמשך? האם רק אחד ישרוד מתוכם כדי להציל את העולם?

galv22

New member
יש לי תיאוריה

שקוואן זה רק ג'ין, ולכן הוא גם עבר בזמן ל1974. או לחילופין שסאן היא לא רק מועמדת אלא גם הנבחרת ולכן היא לא נסעה בזמן ל1974.

zzzor

New member
פרק מעולה! כמה תהיות והרהורים ../images/Emo58.gif

אז כמובן, כמו כולם, שאלתי את עצמי ישר למה קייט לא מופיעה ברשימה, היא היחידה, אם אני לא טועה, שבאה במגע עם ג'ייקוב לפני ההגעה לאי, שלא מופיעה ברשימה. שאר הדמויות הראשיות או המשניות - אין תיעוד של הופעת ג'ייקוב בחייהם (אם זכרוני אינו מטעני... צריך לראות שוב את הפרק עליו). עכשיו, הסיבה היחידה שעלתה לי בראש שקייט לא תופיע ברשימה של ג'ייקוב, זה שג'ייקוב מחפש מישהו שיהיה ג'ייקוב חדש - כלומר ממין זכר. מה שגם משכנע אותנו שמספר 42, הוא למעשה ג'ין קוואן... אבל כמובן יכול להיות שזאת רק עוד תאוריה מופרכת... בכל מקרה, הפרק הזה היה אחד הטובים, בעיקר מבחינת התסריט ומצאתי את עצמי צוחק, מופתע, מתוח, מרוגש בכל שלב בפרק (פלצני קצת, אני יודע, אבל תכלס אני מנסה להיות כנה). את הסיכומים אני אשאיר לאחרים, לי פשוט היתה התהייה לגבי כל העניין של הרשימות...

חשבתי על זה גם

אולי קייט היא 108? אולי לא הראו את כל השמות על המערה? ואם כן, למה השם של קייט כן היה בפתק שהיה בתוך אנח העץ שבקייס הגיטרה של הארלי...

../images/Emo58.gif לגבי.....

קייט: היא לא הופיעה ברשימה על הקיר, גם לא כאוסטין - עד כמה שהצלחתי לראות ועברתי פריים פריים כשהיו עוד מספרים בני שתי ספות ושלוש ספרות. לא כל הנבחרים הם מהתחום הנמוך של מתחת ל-50. "ליטלטון" לעומת זה כן מופיעה - והיא מחוקה. השאלות שלי הן:
האם קייט לא מופיע כי היא אישה או כי היא נפסלה ע"י ג'ייקוב למרות שהוא זימן אותה לאי?
האם ליטלטון מופיעה כי היא היתה מועמדת או שזה היה אהרון בעצם?

אבי1985

New member
ספויילר לפרק

אני דווקא חושב שזו סאן. וזו הסיבה שנתנו לקייט ולג'ין לעזוב את המקדש בלי יותר מדי בעיות

too addictive

New member
מה? ../images/Emo58.gif

אני לא מבינה מה כולם כל כך מתלהבים?! מה כבר גילינו? שהמספרים מחוברים לאנשים. נו ו...? למה דווקא המספרים האלה? למה דווקא האנשים האלה? ואיזה מין יכולות יש לג'יקוב, שכל מי שהוא נוגע בו "מכווין" את המחשבה ללהגיע לאי? כאילו...מה כבר גילינו? בחיי שאני לא מבינה... הפרק הקודם שכולם ירדו עליו, היה ניראה לי הרבה יותר מעניין והגיוני. וואלה זהו. אין לי מה להגיד עליו. די מזמן כבר התחלתי להאמין ש'יקוב הוא לא כזה טוב כמו שאנחנו חושבים ועכשיו האמונה הזאת רק מתחזקת. אני מאמינה לעשיו, וניראה לי שטעות שהוא עשה פעם מזמן מזמן עם ריצ'ארד גרמה לו לצאת ה"bad guy" וג'יקוב מעולם לא סלח לו. חוץ מזה, בתור עשן, הוא גם לא תמיד היה רע. הקיצר...לא יודעת מה גיליתם, אני לא מרגישה שגיליתי כלום.

maiodo

New member
אני לא מסכימה איתך

אני חושבת שהפרק קידם אותנו המוווון ממש ממש הרבה מהמצופה בעצם אני אם אני אצמצם את זה עכשיו השאלה העיקרית והחשובה היא מי צודק גייקוב או עישו האם צריך להגן על האי - ואם כן ממה קצת מבאס שזה הכול הצטמצם לזה אבל יש תשובות! סוף סוף הבנו איך יכול להיות שגיקוב פגש את כול האנשים ודווקא אלו הגיעו לאי

sohad84

New member
לא כזה מרהיב בכלל

אני גם מסיכמה עם too addictive לא מבינה מה כל ההתלהבות הזו מהפרק הזה, כולה גילינו שהמספרים קשורים לאנשים. ומה כל הקטע הזה שאומרים שג'ייקוב בחר השישייה ובגללו באו לאי,הרי הסיבה שהאבודים כולל השישייה נמצאים באי זה שדזמונד לא לחץ על הכפתור והמטוס התרסק אז איך בדיוק גייקוב קשור לזה ואיך זה שהוא הביא אותם לאי??????? . חוץ מזה באמת שלא בטוח שעשיו הוא הרע אני מנסה להיזכר אם בתור עשן הוא היה רע אבל לא, הדבר היחיד שעשה זה שהרג מר אקו ואוליי בכלל מגיע לו הוא היה פושע שהרג הרבה אנשים שאחרכך התחזה לכומר , העשן פעם התקרב לגולייט ולקייט צילם אותם ולא נגע בהם ובקשר לחברים של רוסו כנראה בגלל שהם חדרו לטירוטורייה שלו אז נלחץ והרג אותם שזה דבר שהאבודים שלנו מתחילת הסדרה עושים אותו על ימין ושמאל לאחרים ברגע שמפחדים נלחצים וישר יורים ולהפך פעם סמוקי עזר לבן להביס את קימי וחבריו לא?. בקיצר בשביל פרק רביעי בעונה האחרונה שרק בסוף הפרק חושפים אינפורמציה מעטה כזו על המספרים שלא כזו מסתדרת לי מוצאת את זה די מאכזב.

JohnLocke

New member
../images/Emo58.gif

הילד הקטן שסמוקי רואה הוא לדעתי ג'ייקוב. סמוקי נזכר ברגע משמעותי בעבר שלו, כשג'ייקוב היה ילד קטן לפני מאות או אלפי שנים. האירוע שהוא נזכר בו קשור לדם על הידיים של הילד הקטן (אולי שם סמוקי איבד מישהו שהוא אהב, כמו שהוא טען לסוייר). לדעתי בהמשך העונה נראה פלאשבק שמתאר בדיוק מה קרה. יכול להיות שסמוקי וג'ייקוב קיבלו את "החוקים" כשהם היו ילדים קטנים, ומאז הם משחקים ב"משחק" הזה, במשך כל כך הרבה זמן. ממי הם קיבלו את החוקים היא שאלה מאוד חשובה: האם זה "משחק" שהם קבעו את החוקים, או האם יש מישהו שמפקח עליהם. כשהילד אומר "אל תהרוג אותו", אני חושב שהוא מתייחס לסוייר - לפי החוקים אי אפשר להרוג מועמד. זה מסביר למה סמוקי לא הרג את לוק ולקח את דמותו כבר בעונה 1, למשל - הוא לא יכל. זה גורם לתכנית שלו להיראות עוד יותר מסובכת וגאונית ממה שחשבנו. דבר מעניין לגבי הילד הקטן - העובדה שסוייר ראה אותו מוכיחה שסמוקי הוא לא היחיד שגורם לאנשים לראות דברים. אולי זה ג'ייקוב שהביא את דמות הילד הקטן להופיע, ואולי נגלה שבכל זאת יש לאי איזשהו רצון עצמאי. לגבי המערה של ג'ייקוב, השמות על הקיר מוכיחים שג'ייקוב הביא כל אחד לאי, כולל דארמה (מופיע השם גודספיד) וכולל את צבא ארה"ב (מופיעים שמות כמו קאנינגהאם ומאטינגלי, שנתפרו על מדי הצבא שהאחרים גנבו והשתמשו בהם). סדר המספרים לא נראה כרונולוגי, מעניין איך ג'ייקוב קבע את הסדר. בקשר לכאלו שישאלו איך בן מורה להיסטוריה - כמו שאמרתי, לדעתי קו-הזמן השני מראה עולם שבו הלוסטיז לא עשו שום מסע בזמן והמון דברים השתנו. אין סיכוי שמדובר בעולם שבו הכל קרה כרגיל עד אותה נקודה שג'ולייט מכה באבן על הפצצה (תיאוריית החתול של שרודינגר) - כי אחרת בן היה מת, בגלל שהוא היה על האי ב1977, אחרי שסעיד ירה בו. מדובר בעולם שונה לחלוטין (עוד דוגמא: לוק לא נהיה נכה מאביו בכלל, כנראה). אין סיכוי שאני מאמין למה שסמוקי אומר לגבי זה שאין מה להגן על האי. לדעתי קו-הזמן השני מראה לנו מה בדיוק היה קורה בלי ההתערבות והמניפולציה של ג'ייקוב - האי נעלם, ולדעתי בעקבות כך המצב יביא בסופו של דבר גם לאפוקליפסה (הרי על זה משוואת ואלנזטי דיברה, ולדעתי יקשרו את זה לכך שהניצולים הספציפיים האלו צריכים להציל את העולם, ואם הם לא יגיעו אל האי אסון יקרה). קיבלנו בפרק הזה את הגירסא של סמוקי, אני מחכה לגירסא של ג'ייקוב.

JohnLocke

New member
../images/Emo58.gif עוד משהו

למי ששואל את עצמו למה סמוקי תקוע בגוף של לוק, כפי שאילנה אמרה הפרק, לדעתי התשובה ההגיונית היחידה היא בגלל שג'ייקוב מת. הרי ראינו אותו בגוף של אלכס ב512, ואולי כריסטיאן ב509, ומאז לרגע הנוכחי הדבר היחידי שהשתנה זה שג'ייקוב מת. לכן כנראה יש קשר בין שני הדברים. לדעתי, מעכשיו סמוקי יכול להופיע רק כלוק, או כעמוד עשן שחור. אולי ג'ייקוב היה זה שנתן לסמוקי את הכוח של לחקות אנשים מתים, ועכשיו כשמת הוא כבר לא יכול לעשות זאת. אם זה נכון, ריצ'רד אלפרט צריך לחשוש מהזדקנות.

The WizardMan

New member
אהבתי מאוד

בעיקר מה שאמרת לגבי קו הזמן השני והאפוקליפסה. נשמע סופר הגיוני.

shira234

New member
הממ...

אתה יכול אולי להזכיר מתי/איך בדיוק הוא היה בגוף של אלכס..? תודה אם תוכל....

JohnLocke

New member
../images/Emo58.gif

זוכרת שבן ו"לוק" הלכו למקום שמתחת למקדש, כדי שבן יישפט ע"י המפלצת? בן נפל, "לוק" הלך להביא חבל, ופתאום המפלצת הגיעה, הראתה לבן רגעים שונים מהחיים שלו, ושנייה אחרי זה אלכס הופיעה. היא אמרה לבן לעשות כל דבר שג'ון לוק אומר לו, או שהיא תהרוג אותו. כל זה היה מניפולציה אחת גדולה של המפלצת. הוא גם היה "לוק", גם היה העשן השחור, וגם היה אלכס. הכל כדי שכש"לוק" יגיד לבן להרוג את ג'ייקוב, בן יעשה את זה.

למעלה