יכולת של דמבלדור

pelegtz

New member
../images/Emo58.gif יכולת של דמבלדור

האם דמבלדור לחששן? תהיתי; כיצד הוא הבין בזכרונות ההגיגית שהוא הראה להארי את חילופי המילים בין מורפין לאודגן, בין מורפין וואנדרולו, ובין טום ומורפין? לא מתועד בספר שמישהו "תרגם" לו, אך האם יכול להיות שהוא לחששן מלידה, או שלחששנות זו שפה שיכולה להיות נרכשת, כמו היכולת של דמבלדור לדבר מימית (שפת בני הים)? או האם הוא מסוגל לקרוא ולהבין שפת גוף, והשיג מסקנות לגבי תוכן הדברים שנאמרו בלחששנות?

אז זהו, שאל אמרו שהוא הבין..

את מה שקראת "בשפה הרגילה" שהם אמרו זה היה מה שהארי הבין.. אני אשמח אם תביא לי ציטוט שמראה שדמבלדור הבין...

pelegtz

New member
אני אחפש, אולי אמצא רמז

אך מה שמוביל אותי לרעיון הזה הוא שלדעתי דמבלדור מרגיש נינוח למדי בעת שהוא שואל את הארי "אבל אתה מבין, נכון הארי?" בזיכרון של אוגדן, בתגובה לליחשושיו של מורפין ובילבולו של אוגדן. האם אין סקרנות טבעית לדעת מה נאמר כאשר מדברים לידך בשפה זרה? האם לא עולה חשד, אפילו מהזעירים, שנושא השיחה קשור אליך באופן כלשהו? הרי ידוע שדמבלדור "יודע-כל כתמיד", בחלק הארי של הזיכרון בו טום פוגש את מורפין בבקתה, יש שימוש ב"שפה" ולפי דעתי, דמבלדור היה בודק את תוכן השיחה, לפני שהיה חושף את הארי אליה, ביודעו שהארי דובר השפה ועוד נקודה, כיצד מצליח דמבלדור לשכנע את מורפין לתרום לו את הזיכרון? אני זוכר במעורפל מקום בו דמבלדור אמר צירוף מילים כגון "למשוך אותם בלשונם" כאשר דיבר על מאמציו להשגת מידע על ההורק'

אני תמיד חשבתי שאיכשהו ביאור הכרה

עזר לו, אוי על הארי, אולי על מורפין...

magic wand

New member
אולי כי הוא יודע לקרוא מחשבות

(לא זוכרת איך קוראים לזה בעברית). כלומר ידוע שהוא וולדמורט הכי טובים בלעקוף הלטות הכרה ולדעת מה האדם שמולך חושב, וככה הוא יודע בעצם גם בלי להבין את השפה הספציפית

Gummy Bears

New member
לחשננות זה לא דבר נרכש, אאל"ט.

הרי מי שרוצה ללמוד את שפת בני הים, או רוסית, או כל שפה אחרת, יושב ולומד אותה. ועם לחשננית נולדים, ואם נולדים עם זה, אתה מבין כל מילה. הארי לא ישב ולמד את זה, אבל הוא מבין כי הוא נולד עם היכולת הזו. דמבלדור בהחלט מסוגל להרבה דברים שאחרים לא, אבל אני בספק אם הוא יכול לשנות תכונות מולדות. שאלה מעניינת העלת פה. אני חושבת שהוא לא יודע לחשננית, אלא מבין משפת הגוף שלהם, מהמבט, מטון הדיבור, בדיוק כמו שאמרת. יש את הסיכוי הפעוט שמישהו תרגם לו את הזכרון, אבל אני לא חושבת שדמבלדור יראה את זה למישהו חוץ מהארי, והארי בטח לא יתרגם לו.

Gummy Bears

New member
../images/Emo45.gif

יש מצב שוולדי נתן לו, ויש מצב שהיה לו את זה עוד מהלידה.

Gummy Bears

New member
הבינותי.

סליחה, טעיתי. אני מאמינה, אין צורך בציטוט. פשוט פרח לי מהמוח לשנייה.

בד"כ כשדמבי

משער משהו זה 99% פסיק 9 שזה נכון, אבל בשבילך הנה הציטוט: "אתה לחשנן, הארי," אמר דמבלדור בשלווה, "כיוון שהלורד וולדמורט - שהוא אחרון צאצאיו של סלזאר סלית'רין - הוא לחשנן. אם אינני טועה מאד, הוא העביר אליך חלק מכוחות הקסם שלו בלילה שבו טבע בך את הצלקת הזאת. לא משהו שהוא עשה בכוונה, אני בטוח..." וגם אם דמבי טעה בעניין, מה שאני מאד מטיל ספק בכך, זה אומר שיש מקרים מסוימיים ויוצאי-דופן שבהם כישרון מסויים ובמקרה שלנו הלחשננות, היא גם נרכשת ולא דווקא מולדת.

מצטער אם נשמעתי

תקיף, זו לא הייתה כוונתי, לכן אין צורך בסליחה, אני הוא זה שצריך להתנצל מצורת הביטוי שלי. סולחת?

Gummy Bears

New member
אני? ../images/Emo12.gif

הו, בטח.
אני סולחת לך ואתה סולח לי, ויבוא ציון גואל.D:

למעלה