ערב טוב. שמות של בע"ח

7Leonora

New member
../images/Emo53.gifערב טוב. שמות של בע"ח

אני מכינה כתוביות לתכנית טלוויזיה: הנושא: האי בורנאו. האם תוכלו לעזור במציאת שמותיהם של בע"ח האלה - אני לא הצלחתי. 1. Flying gecko -ptychozoon khuli Gecko gonydactilus pubisulcus .2 Bent toed forest gecko -gonydactilus consobrinus .3 Hammered flat worm - bipalium .4 Cave cricket - ensifera .5 Cave racer snake - elaphe taeniura .6 Giant Uranid Moth Lyssa zampa .7 תודה רבה רבה לעוזרים

לא ממש תשובות...

אין לבעלי החיים האלו שמות בעברית לראשון אפשר לקרוא שממית דואה. לא הצלחתי למצוא את המין הזה את סוג השממיות השני אני לא מוצאת בכלל כנראה שיש טעות בשם נחש מספר חמש הוא סוג של כרכן זה כל מה שאני יכולה לעזור לך את מתרגמת עצמאית? איך את פותרת את הבעיות האלו בדרך כלל? אני בעיקרון מתפרנסת (גם) מייעוץ למתרגמי כתוביות...

7Leonora

New member
ובכן כך,

בינתיים ובתקווה שהפורום יוכל לעזור, אכן כתבתי "שממית דואה" ו"כרכן מערות". לשאלך: אם מתמזל מזלי והטקסט באנגלית כולל את השם המדעי של החיה, על פי רוב אני מוצאת את המקביל בעברית בוויקיפדיה . גם נעזרת בגוגל החביב. עד עתה לא קרה שלגמרי לא הצלחתי למצוא זכר כלשהו לשם בעברית - זה המקרה של העש הרעיל URANIIDAE דרך אגב, אין טעות בשמות. כולם מופיעים בגוגל באנגלית ו / או בוויקיפדיה באנגלית. יש לך עוד רעיונות? בכל מקרה, תודה רבה.

ספר

לקסיקון דביר לזואולוגיה ספר ישן (1987) בהוצאת דביר שני כרכים נכתב על ידי דר' מנחם דור טוב, זה די מוזר מה שאת כותבת כי מספר המינים שיש להם שמות בעברית הוא קטן יחסית

7Leonora

New member
אני מניחה שהספר בידייך

ולא מצאת בו את מה שאני מחפשת. אחרת מחר בבוקר ארוץ לספרייה. וכן, עד כה מצאתי את הרוב בעזרת שתי הוויקיפדיות.

7Leonora

New member
תודה. החל ממחר אני עוברת לתכנית

אחרת : החי והצומח בגויאנה. ראיתי שלטקסט מצורפת רשימה ארוכה של שמות בע"ח. למרות שטרם התעמקתי בה אני כבר

למעלה