מפורום שכן - על סף יאוש משאיבה

שירה332

New member
../images/Emo53.gif מפורום שכן - על סף יאוש משאיבה

שלום לכן/ם. אני חברה מפורום שכן - ילדתי לפני שבועיים את בני הבכור אחרי IVF. מקווה שתרשו לי להיעזר בניסיונכם לא בנושא של פגות אלא של שאיבת חלב לתינוק שלא יונק. אני בטוחה שבפורום הזה קיים ניסיון עצום בתחום. התינוק שלי מרגע שנולד מתקשה לתפוס את הפטמה ולכן ניזון מבקבוק. מאז שהתאוששתי מהניתוח אני מתאמצת להגיע לאספקת חלב טובה כדי שאוכל להזין אותו בחלב שאוב אבל עד עכשיו התוצאות די דלות: בשש-שבע שאיבות ביום (משאבת לקטינה מדלה) אני מצליחה לשאוב במצטבר כ- 100 CC חלב בלבד. אני על סף יאוש במיוחד לנוכח האנשים הרבים (כולל אחות טיפת חלב) שמסבירים לי שקשה עד בלתי אפשרי להגיע לאספקת חלב טובה באמצעות שאיבה בלבד, ללא יניקה של התינוק. האם מניסיונכן עם ילדיכן זה אפשרי? האם למישהי יש ניסיון עם תוסף של חילבה שאמור לסייע או אם מוטיליום הניתן לפעמים לאמהות לפגים כדי להגביר חלב? אודה על כל עזרה. אני ממש לפני הרמת ידיים. תודה ומאחלת לכולכם מכל הלב להיות בקרוב מאד בבית עם ילדים בריאים ומאושרים.
.

דבר ראשון תרגעי

ראשית יש בנות שמגיעות לכמות נכבדה מאות משאיבה ויש כאלו שלא כל אחת שונה. לגבי כל התוספים אכן אומרים שחילבה ומוטיליום עוזרים מאוד אבל שוב גם זה משתנה מאשה לאשה. אני ילדתי את בני גם אחרי קיסרי והוא גם היה קטן ולא הצליח לינוק ואחרי תקופה יחסית קצרה של שאיבה התייאשתי כי לא היה לי נעים וממש הרגשתי חרא עם השאיבה ולמרות שאפילו היתה אצלי יועצת הנקה התייאשתי והגעתי למסקנה שהאימהות שלי לא תלויה ביכולת או אי היכולת שלי להניק או לשאוב והפסקתי עם שניהם. כשהקטן שלי הגיע לגיל חודש הוא פתאום התחבר לי לציצי ולא עזב, הציצי היה כמעט מרוקן לגמרי אבל הוא החליט שהוא רוצה לינוק ואני בשמחה נותנת לו לינוק ביחד עם תחליף חלב ושנינו מאושרים. המלצה שלי - הנקה או שאיבה לא בכל מחיר.

דבר ראשון תרגעי

ראשית יש בנות שמגיעות לכמות נכבדה מאות משאיבה ויש כאלו שלא כל אחת שונה. לגבי כל התוספים אכן אומרים שחילבה ומוטיליום עוזרים מאוד אבל שוב גם זה משתנה מאשה לאשה. אני ילדתי את בני גם אחרי קיסרי והוא גם היה קטן ולא הצליח לינוק ואחרי תקופה יחסית קצרה של שאיבה התייאשתי כי לא היה לי נעים וממש הרגשתי חרא עם השאיבה ולמרות שאפילו היתה אצלי יועצת הנקה התייאשתי והגעתי למסקנה שהאימהות שלי לא תלויה ביכולת או אי היכולת שלי להניק או לשאוב והפסקתי עם שניהם. כשהקטן שלי הגיע לגיל חודש הוא פתאום התחבר לי לציצי ולא עזב, הציצי היה כמעט מרוקן לגמרי אבל הוא החליט שהוא רוצה לינוק ואני בשמחה נותנת לו לינוק ביחד עם תחליף חלב ושנינו מאושרים. המלצה שלי - הנקה או שאיבה לא בכל מחיר.

עדידושש

New member
הי שירה

אני כבר שואבת 5 חודשים לקטנה שלי, שלא מתחברת טוב לציצי. האם פנית ליועצת הנקה מקצועית להדרכה? אם לא- זה בדיוק הזמן לזה. בפורום הנקה יוכלו להפנות אותך לרשימה מומלצת לפי איזור מגורייך. עקרונית ההנחיות שאני קיבלתי- לשאוב כל 3 שעות במהלך היום, ל-15 עד 20 דקות. במהלך הלילה אפשר לפתוח גג פער של 5 שעות. כמו כן, לנסות לתת לתינוק לינוק, גם אם הוא לא עושה את זה בהצלחה, זה מעודד את הפקת החלב של הגוף (וכמובן לא להשאיר את הילד רעב, אלא לתת לו אח"כ בקבוק). יכול להיות שבהתחלה תצטרכי להוסיף פורמולה, אבל ברגע שהפקת החלב תתאזן, אין סיבה שלא יהיה לך מספיק חלב. אצלי בהתחלה יצא מעט מאוד, היום אני שואבת בפעם אחת בסביבות 120CC. אבל הכי חשוב- לפנות ליועצת הנקה. המון בהצלחה.

שלום שירה ומזל טוב../images/Emo39.gif

אם יש לך כח,ויש מי שעוזר לך בטיפול באפרוח,אני אתן את המלצותי ואת יכולה לבחור אם יש לך את הכח או לא. דבר ראשון-יומיים מטורפים של שאיבות אינסופיות,שידמו קפיצת גדילה. ז"א שאיבה כל שעה,שעה וחצי,שעתיים,גם בלילה (אולי הנחה של שלוש שעות בלילה). אחרי היומיים האלה,תישארי על שמונה (כן,שמונה) שאיבות ליום,ושוב-גם בלילה,לפחות פעם אחת. בשמונה שאיבות אפשר להשאר תקופה של,נניח חודש,ואז,אם מרגישים שהכנויות מיוצבות,אפשר לנות בהדרגה להוריד שאיבות. בהצלחה!

שאיבה, מוטיליום ויועצת הנקה

כתבו לך כבר השתיים לפני ואני רוצה להוסיף מנסיוני - כשהכרובית היתה בפגיה שאבתי לה חלב. בשאיבה הכמויות היו תמיד גבוליות - רק מעט יותר ממה שקיבלה לאכול. ביום שיצאנו הביתה נפגשתי עם יועצת הנקה שהראתה לי איך להניק באמצעות פטמת סיליקון בגלל שהכרובית לא הצליחה לינוק ישירות. קיבלתי מוטיליום למשך זמן קצר (זו תרופה במרשם) ולקחתי חילבה משך כמה חודשים. לא היתה לי הרבה הזדמנות לבדוק את ההשפעה על הכמויות מפני שתוך כמה ימים מהחזרה הביתה עברנו להנקה מלאה ותוך שבועיים, כשהיא התחזקה וגדלה קצת - ויתרנו גם על פטמת הסיליקון. לדעתי ההשפעה של המוטיליום והחילבה עלי היתה גם פיזית אבל גם פסיכוסומטית...
כתבת שהרבה אנשים מנסים לרפות את ידייך. כדאי מאד מאד למצוא יועצת הנקה מוסמכת ולהיפגש איתה. אחיות טיפת חלב, גם אם מלאות כוונות טובות, לא תמיד יודעות מספיק. רשימה של יועצות הנקה - כאן. אפשר לנסות סוגים שונים של משאבות (לשכור ולבדוק התאמה) - לפעמים יש הבדלים בתוצאות. אין ספק ששאיבה בלעדית היא קשה מאד. כל מ"ל חלב אם שיש לך לתת לבנך שווה את משקלו בזהב.
יכול להיות שתמשיכי בשאיבה והכמויות יגדלו, יכול להיות שתשלבי חלב אם ותמ"ל, יכול להיות שתצליחו לעבור ליניקה ישירה. כל אפשרות צריך (לדעתי) לשקול גם בקשר למה המשמעות שלה לגבייך כאדם וכאם טרייה. תמיכה והצעות נוספות אפשר לקבל בפורומים של יעוץ ותמיכה בהנקה בכל מקרה - מזל טוב ובהצלחה

June96

New member
לאחר הלידה בתי שהתה כשבוע בתינוקיה, ולכן

הייתי שואבת במהלך היום חלב (גם ע"י הלקטינה) ונוסעת לביה"ח על מנת להאכיל אותה. לשמחתי, כמות החלב עלתה בהדרגה, ועל אף שהיה מדובר בשאיבה בלבד ללא הנקה, הצלחתי לשאוב כ-80-170 CC בשאיבה אחת. לכן, לדעתי כמות החלב אינה תלויה בהנקה, אלא בתדירות השאיבות ו/או בפרקי הזמן שבין הנקה להנקה. לגבי הגברת והמרצת החלב - גם היום, כאשר אני מרגישה ירידה בכמות החלב, אני שותה מספר כוסות של בירה שחורה במהלך היום, ומיד מבחינה בשיפור. תנסי, זה אפילו טעים...

אני שאבתי כ9 שבועות

מהשבוע 4-5 כמעט ולא הצלחתי לשאוב (שילוב של לחץ נפשי, עייפות..) החלב חזר רק כשהתחלתי להניק (אני עדיין מניקה בת שנה וחצי)..כך שאני לא דוגמא טובה, אבל יכולה להמליץ לך לנסות לפגוש יועצת הנקה ולנסות להניק (אולי פיטמת סיליקון, אולי תלמדו תנוחות שונות). עוד משהו שלקחתי בזמנו היתה תערובת שנקראת "קרעפט" היא נמכרת בירושלים, אני הכנתי לבד (אם תרצי פרטים אקליד לך), היא עזרה לי לתקופה מסויימת, לא פלאים, אבל יש כאלו שממליצות. בהצלחה ומזל טוב.

שלום לך,

שלום לך יקירתי, גם אני לאחר הריון IVF וילדתי לפני חודשיים וחצי שני נסיכים מדהימים בשבוע 32.... מאז ועד היום הם ניזונים מחלב שאוב בלבד- מלבד שתי ארוחות בכל התקופה הזו בה לא היה לי מספיק חלב. קודם כל, ניתן אך בעבודה קשה להתבסס רק על שאיבה ולנסות לשמר את ייצור החלב. גם אני הייתי פעמיים על סף ייאוש עם דמעות בעיינים אך לא הייתי מוכנה לוותר..... כמה דברים שלי עוזרים: לשתות המון- 3-4 ליטר ביום. לשאוב לפחות 8 פעמים ביום ואפילו בימים קשים להגביר את מס' השאיבות, זאת אומרתף אפילו כל שעתיים לשאוב. כדורי ליבה מאוד עוזרים - את לא תאמיני עד כמה..... הם קצת משאירים ריח אך יש גם בלי ריח יותר יקרים. לי אמרו גם לנסות להניק אך נסיכיי לא כל כך בעניין ואני מנסה כל הזמן רק בשביל הכיף כי עם שנייםן לי זה נראה קשה טכנית, אבל תנסי את ותתעקשי כל הזמן- תציעכי ציצי ואז א\ת הבקבוק השאוב. מקווה שעזרתי, המון הצמלחה ובריאות ולא להתייאש....

רק אל תתיאשי

חוזרת על ההמלצה לשאוב לפחות 8 פעמים ביום עד שהשאיבה מתייצבת. אני שאבתי לביתי שנולדה במשקל 1380 גרם במשך החודש ששהתה בפגיה. אחר כך המשכתי לשאוב בבית ובמקביל היא התחילה לינוק. בגיל חודשיים היא הגיעה להנקה כמעט מלאה.

CalGirl

New member
מנסיוני

נעזרתי במוטיליום, הורו לי לשאוב לפחות 8 פעמים ביום, כולל בלילה, והצלחתי להאכיל את שני הבנים שלי רק משאיבה במשך כ-9 שבועות, אבל עם משאבה טובה. עכשיו משלבת ומורידה בהדרגה את השאיבה. זה קשה, אבל אפשרי! בהצלחה (אבל לא בכל מחיר)!

anguly

New member
זה אפשרי

זה קשה ומתיש.... אני שואבת לתאומות. עד גיל 4 וחצי חודשים שאבתי להן מלא כ1.4 ליטר ביום (ממש פס ייצור). בערך בשלב הזה חזר לי המחזור החלב לא תמיד טעים להן אז הורדתי בהדרגה שאיבות ואני משלבת תמ"ל. חייבת לציין שאני לא מהשופעות - כלל וכלל. בימים הראשונים שאבתי טיפות כל לשאיבה ואחר כך זה עלה ל10 CC ואחר כך ל20 כל יומיים שלושה זה עלה בקצת - ואני הרגשתי כמו רודפת אחרי רכבת דוהרת במיוחד כי מדובר בשתיים שהכמויות שדרשו היו גדולות. כמו שכתבו לך חשוב לשאוב 8 פעמים ביום. לעניין צורת השאיבה - יש שיטות שונות להגברת השאיבה: שיטה אחת אומרת 5 דקות בכל צד ואחר כך 3 דקות בכל צד ואחר כך דקה בכל צד. שיטה שנייה (ככה אני נהגתי) - שואבים בצד אחד עד שהזרימה מפסיקה וממשיכים ככה לעוד דקה על ריק ואז עוברים לצד שני - ושוב חוזרים לצד הראשון - יש לבקר כל צד 3 פעמים. כרגע אני שואבת דו צדדית - כך שזה לא מיושם - אבל אני שואבת באופן ממושך בכל שאיבה - וממשיכה כמה דקות גם כשלא יוצא כלום - זה מעודד הגברת ייצור של חלב. בהצלחה

אני שאבתי ארבעה חודשים

אבל נתתי לה לנסות כל הזמן וגם זה מעורר את ייצור החלב. חילבה זה מעולה וגם "חלברב" מאוד עזר לי אבל הכי חשוב להזמין יועצת הנקה מוסמכת שתעזור לך.

Lihi79

New member
אל תאמרי נואש !

הי שירה, קודם כל אל תאמרי נואש כי זה פשוט קורה די בפתאומיות. התינוק שלי נולד בשבוע 33 ובמשך שבועיים וחצי הראשונים כל מה שעשיתי היה לשאוב לשאוב לשאוב בב"ח וגם בבית ואכן זה עורר אצלי תנובה נכבדה מאוד, כך שמשאיבות אפשר להגיע לכמויות טובות ויפות. כשרפלקס המציצה של הקטנצ'יק טיפה השתפר, נעזרתי בפטמת סיליקון שהקלה עליו מאוד את מלאכת תפיסת הפטמה ומשם הדרך הייתה קצרה ליניקה טבעית,ללא עזרים. וכפי שאמרתי, זה פשוט קורה.אם את תתעקשי ותשקיעי בזה מאמץ (כי וואלה לפעמים לוקח לי 20 דקות ואף יותר להסתנכרן איתו) את תשיגי את מבוקשך. פיטמת הסיליקון זה לא הדבר הכי נוח בעולם, קצת מחליק, קצת מוזר בתחושה, אבל מאוד יעיל. דברים שלי אישית עוזרים בהגברת תפוקת החלב: שאיבות-גם אחרי ההנקה כדי לרוקן את השד לגמרי. שאיבות כל 3 שעות. מנוחה-מילת הקסם על אף הקושי הברור בעניין. שתייה מרובה-מים, בירה שחורה,תה עם חלב. אכילת שקדים לא קלויים ומשמשים מיובשים. בהצלחה ! ליהי

הי יקירתי

מודה שחטפתי שוק כשראיתי את הניק שלך מתנוסס בראש שרשור בפורום הזה. טוב שאנחנו יכולים להועיל גם לאמהות ללא-פגים... מעבר לכל העצות החכמות שכבר נכתבו לך כאן, אני רוצה רק לומר שממש לא נכון שבשאיבה בלבד אי אפשר להגיע לתפוקה יפה. היו איתי בפגייה הרבה מאוד בנות שבשאיבה בלבד הצליחו לגשר על פני פער זמן לא מבוטל שבו הילד לא יכול היה לינוק, וחלקן עברו אחר כך להנקה מלאה. אצלי זה לא עבד (התפוקה לא הייתה מזהירה), אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. מה שכן, ככל שעובר הזמן, הסיכוי שיהיה שיפור דרמטי - קטן, ולכן אני בהחלט בעד פתרון דרסטי כמו מרתון שאיבות, נטילת מוטיליום וחילבה (אני לקחתי, זה באמת עובד). בנוסף, האם יועצת ההנקה לא הזכירה איזשהו פתרון לעניין הפטמות השטוחות? האם פטמת סיליקון יכולה לעזור? (מצטערת אם זה לא בכיוון, אני לא כל כך יודעת מה זה פטמות שטוחות אז אני בעיקר מנחשת). בכל אופן, במקרה שלא הולך, אני רוצה להגיד לך שאמנם כל CC של חלב אם הוא נפלא ובעל ערך עצום, ולכן נהדר שאת מתעקשת לשאוב אותם עבור בנך, אבל גם אם תפסיקי - זה לא יפחית מערכך כאמא ומאהבתך. הילד שלך צריך אמא בריאה ומאושרת ולא כזו שמרוטה מרוב רגשות אשם מיותרים. מבטיחה לי לזכר את זה? חוצמזה, מנסה לשלוח לך מסר אבל המערכת עושה לי בעיות. אז בינתיים מוסרת
כאן. עתליה

למעלה