מהירויות זיכרון והארדיסק ,

wolfy1

New member
../images/Emo53.gifמהירויות זיכרון והארדיסק ,

היי האם אפשרית התקנה של 512MB DDR400 יחד עם 2 צי'פים של 512MB DDR333 ?ואם כן עד כמה זה באמת משפיע על 'זריזות' הזיכרון ? אני מתעתד לרכוש לוח אם עם סאטא2 שיחובר אליו קשיח חדש250MB 16M של WD. כרגע במחשב הנוכחי שלי קיימים שני קשיחים עם חיבור IDE ובאפר 8M שאלתי - האם שילוב שכזה יהווה צוואר בקבוק לביצועים ברמה כזו שכדאי לוותר על -שילוב רכיבים אלה במפרט החדש- עד כדי אי כדאיות מוחלטת ? המעבד יהיה אינטל ליבה כפולה 2.8 הרץ 775L שישב על אסוס P5RD1-VM ,הבחירה בלוח הנ'ל נעשתה אך ורק משום שהוא תומך בDDR1 ובכניסות IDE שחיוניות לי. הכרטיס מסך יהיה GF-6600DP 256MB שביקורת כלשהי עליו פשוט לא קיימת. כל החישוב הנו כלכלי גרידה. במחשב הנוכחי קיימים 2 קשיחים של 80 ג'יגה , ו512 RAM DDR בשני ציפי'ים,כך שחבל לי לאבד אותם סה'כ.. בתודה רוני

wolfy1

New member
מקפיץ...עזרה,,,מישהו משהו :-\

העניין דיי דחוף שכן מחר המחשב מוזמן.

ocean666

New member
../images/Emo26.gif

אפשרי אבל יוריד לך את הביצועים שכן המחשב תמיד עובד לפי הזכרון האיטי/חלש ביותר. לא ציינת מה הצרכים שלך לכן לא אוכל להגיד אם זה ישפיע עליך בצורה משמעותית או לא גם נורא קשה להמליץ על הלוח שבחרת שכן הוא תומך רק ב2GB זכרון כשכל הלוחות היום כבר תומכים ב4 וגם מכיל כרטיס מסך מובנה מה שמיותר לחלוטין עבורך חבל לקנות מעבד כמו שבחרת יחד עם לוח חלש ולא חסרים לוחות מצויינים שתומכים בDDR400 וגם בDDR2.. וכל לוח שתומך בSATA תומך גם בIDE הישן יותר לכן אין שום סיבה להגביל את עצמך בעניין

wolfy1

New member
הפתעת אותי אוש'ן...

"וכל לוח שתומך בSATA תומך גם בIDE הישן יותר" .אם כך הבחור שאני קונה ממנו אהבל מושלם, כי הוא התעקש שלא. המחשב מיועד למשחקים כבדים יחסית וגלישה\הורדה מהנט. לוח מצויין לדבריך, יכלול DDR2 או לא מחוייב המציאות? כי שוב, חבל לי על הזכרונות במחשב הנוכחי. לגבי הקשיחים, האם הם יאטו את המחשב גם כן בדומה לזכרונות? הכרטיס מסך הוא לא און בוארד, הוא שייך לסדרת הPCI-E החדשים עם ה16X .לפי הבנתי הוא בדרגה אחת פחות מה6600GT ,חבר שברשותו כרטיס דומה דיווח שהוא רץ דיי מהר במשחק =UberSoldie שמשתמש בתלת מימד מתקדם יחסית. זו האינדיקציה היחידה שלי לגביו בנתיים. אז לוותר על הרעיון עם הDDR1 ולפנות ללוח של DDR2 ? אשמח לעצתך הטובה.

ocean666

New member
../images/Emo26.gif

לא נתקלתי אפילו בלוח אחד שתומך בSATA ולא תומך בIDE.. תוכל לראות אפילו בעצמך במפרטים של לוחות כנראה זה שמוכר לך באמת לא מבין יותר מידיי בתחום אם המחשב מיועד למשחקים חדישים, אני אמליץ לא להשתמש בזכרונות הישנים שיש לך.. זה יגרום לך להאטה דיי רצינית הדיסקים הקשיחים לא יהוו שום בעיה עבורך ידוע לי שהכרטיס הוא לא מובנה בלוח, רק ציינתי שבלוח שבחרת יש גם כרטיס מובנה.. תוכל לראות במפרט שלו על הכרטיס שציינת לא שמעתי אז קשה לי להגיב בנושא וכמו שאמרתי, יש לוחות שתומכים גם בDDR1 וגם ב2 לכן לא תצטרך לוותר על אחד מהם למרות שכמו שהמלצתי בהתחלה, לא כדאי להשתמש בזכרונות הישנים יותר

wolfy1

New member
המון תודה...ועוד שאלה אחת ברשותך,

מהלוח והזכרונות ירדתי סופית אם כך פני הדברים. האם כדאי לוותר על הליבה הכפולה במעבד מה שמייקר את המערכת כמובן, ובתקציב שיתפנה להשקיע בכרטיס מסך איכותי יותר ? חשבתי על ה-Athlon™64 3000+ (S-754 שאיתו יבוא לוח איכותי יותר. לבסוף עד כמה המשחקים בעתיד הקרוב יושפעו אם בכלל לדעתך מהדור החדש של המעבדים הללו? שוב תודה:)

ocean666

New member
../images/Emo26.gif

תשמע, קודם כל בגדול מחשב מבוסס AMD יתאים לך הרבה יותר שכן הם מראים ביצועים הרבה יותר מרשימים עם משחקים היום גם אם מדובר בחדי ליבה וגם אם בכפולי ליבה (שהם מצויינים) בעניין ההתלבטות שלך, קשה מאוד להגיד עד כמה הכפולי ליבה ישפיעו בעתיד על המשחקים כרגע הם משפיעים בעיקר על ריבוי משימות מה שלא כלול במשחקים.. וסביר להניח שגם בעתיד (אולי לא כ"כ רחוק) זה ישאר ככה גם יש לקחת בחשבון שעדיין אין ישומים שיודעים לנצל את המעבדים האלה כמו שצריך אולי עוד שנה-שנתיים המצב יראה אחרת אם הבחירה היא כרגע בין כפול ליבה לכרטיס מסך חזק, ההמלצה שלי היא ללכת על כרטיס מסך (ולהגדיל את הזיכרון ל1GB) תוכל לקחת מעבד כמו הAMD ATHLON 3200 (את ה3000 לא מוכרים יותר) בSOCKET 939 (ה754 הוא המיושן יותר) לדעתי אתה תהנה ממנו

wolfy1

New member
יצאת פטיש ../images/Emo88.gif אוש'ן..

שיחקת אותה, בחצי שעה פתרת לי דילמה שעד עכשיו אני ועוד 4 חבר'ה במסנג'ר רבים עליה, עכשיו סופסוף אפשר לבעוט להם בראש :) המון תודה על העזרה המהירה.

למעלה