לצלמים ולמצלמים שלום

dudiku

New member
../images/Emo53.gif לצלמים ולמצלמים שלום

התחלתי לפני משבועיים (בערך) לצלם עם פלאש. הבנתי כבר שנוצרת בעייה "של נקודות" (תוצאה של החזרים וכו') מתי שהפלאש מכוון במקביל עם כיוון הצילום, כיוונתי אחרת ומתחיל להפתר. בעיה נוספת שאני לא מבין זה היווצרות Hot Spots בזמן הצילום, גם מתי שהוא יחסית קרוב ... מלבד המרחק, יכול להיות שיש איזה פרמטר שפלאש שאני לא מכייל נכון, יש לי את הפלאש של Sea & Sea , YS 25 - Auto יש לו בורר אחד להתאמה למפתח צמצם (מקווה שאני לא מבלבל מושגים, כרגיל) ובורר שני לעוצמות, אני משחק לרב רק עם בורר מפתח הצמצם ואת העוצמה על 1 (יש 1 או 2). כשנסיתי לצלם עם 2 קבלתי רוויה. תודה וסליחה על אורך השאלה ... (אני יותר מידי זמן מחוץ למים).

נפטון 100

New member
תשובות

בעית הנקודות של ההחזרים: הפתרון הוא להביא את הפלאש מעל האובייקט או בצד ולא באופן ישיר לעדשה ככה ההחזרים יהיו לכיוון אחר... לפלאש יש זרוע שהיא נועדה לכיוון הפלאש למקום האידאלי. לגבי המצבים 1,2 מצב אחד זה לגבי הפלאש של המצלמה ללא PRE-FLASH ומצב 2 זה עם Pre-Flash. כדי לדעת מה טוב לך תצלם מראה ותראה מתי הפלאש מסונכרן עם המצלמה. אמיר

Alto

New member
נפטון כבא ענה לך על חלק מהבעיות

תעלה הנה צילום של ההוט-ספוט, קשה להאמין שהפלש יוצר אותם, יותר סביר שזה נוצר מפנס. לפי התיאור שלך נראה שבחלק מהמצבים צילמת כשהפלש לא מכוון נכון ונותן הבזק לא בזמן המתאים כך שבעצם צילמת בלעי האור שלו, כשהעברת למצב 2 הפלש האיר בזמן אבל נתן לך יותר מידי אול לגודל צמצם שהמצלמה הייתה מכוונת ולכן התמונה באובר. זה כמובן הכול השארות, ממליץ להשתמש בשיטה שנפטון אמר מול המראה לראות שהפלש אכן מבזיק בזמן הנכון. ארנון

למעלה