חלב אם מחברה

שירה332

New member
../images/Emo53.gif חלב אם מחברה

זקוקה מאד לעצה ממומחיות ההנקה. אני אמא לתינוק בן חודשיים. למרות כל המאמצים לא הצלחתי להרגיל אותו להנקה, חודש בערך התמדתי בשאיבות עד שנשברתי - (מאתיים שאיבות ביום, כמויות מזעריות של חלב, תסכול הולך וגובר של כל הצדדים). צריך לציין שהתינוק שלי ניזון ממטרנה, עולה יפה במשקל (קצת יפה מדי
) ונראה טפו טפו בריא ומאושר. אני (איך לא) עדיין עם רגשות אשמה על ההנקה שלא הצלחתי בה. לא מצליחה להשתחרר מזה. במקביל חברה קרובה מאד, שאני סומכת עלי במאת האחוזים, ילדה תינוק חודשיים לפניי. היא מניקה אותו בלעדית, שואבת בנוסף לזה, ועם כמויות חלב אם מיותרות בפריזר. היא מציעה בנדיבות רבה להעביר אלינו את העודפים המוקפאים שלה כי כואב הלב לזרוק. חשוב להדגיש שוב שאני סומכת עליה לגמרי: היא בריאה, מניקה את תינוקה לנגד עיניי, מקפידה על תזונה, ומאחסנת את החלב בדייקנות של בית מרקחת (שקיות סטריליות, תאריך מדויק). מה דעתכן? יש בעיה לשלב מזון אם בתזונה של תינוק שכבר "רגיל" לתחליף? זה יכול חלילה לעשות לו נזק? יש בעיות עם העברת חלב אם מאישה לאישה? ההצעה שלה היא כמובן נדיבה ביותר אבל בכל זאת יש איזה קושי רגשי בלתת לתינוק שלך חלב של אישה אחרת. מה אתן אומרות?

nubi

New member
אני הייתי מבקשת ממנה

בדיקות דם לצהבת B, CMV, איידס. אין מאימינה וסומכת-את צריכה את זה כתוב. אם הכל בסדר-בתיאבון
(זה עדיף מתמ"ל).

nubi

New member
למה? מה זה קשור?

התורמת צריכה להבדק כדי לבדוק שאין כרגע זיהום ב-CMV (ואם הבדיקות מההריון תקינות אז כמובן שאין צורך לחזור עליהן).

S2Bmom

New member
../images/Emo207.gif CMV

בשיחתי האחרונה עם רופא הנשים שלי הוא הסביר לי שברגע שהתינוק נולד האיום מCMV כבר לא תקף. הסיכון לילד הוא כמו בכל מחלה וירלית. אז מלבד מחלת חום מה כבר יכול להיות אם למניקה יש נוגדנים פעילים של המחלה

nubi

New member
לא מדויק

CMV ביילודים (תינוקות שזה עתה נולדו) יכול להיות מסוכן ולהסתבך לפגיעות בכבד. בגלל זה בודקים. נכון שזה לא פוגע בשמיעה ועוד כל מיני זוועות שזה עושה בהריון, אבל עדיין. אני אישית למדתי בבי"ס לרפואה שלאמהות עם CMV פעיל ממליצים לא להניק. אני יודעת שהיום זה שונה.

S2Bmom

New member
טוב לדעת../images/Emo70.gif כי לי הוא המליץ לרוץ ולהידבק

בידיעה כמובן שאני מניקה מלא. מזל שהאינסטינקטים האימהיים שלי הפעילו את האזעקה.

בלינקה

New member
סליחה, סליחה

במסמך שצירפתי אין התייחסות להנקה עם CMV פעיל. לא יודעת אם אפשר להסיק מזה משהו, כי זה לא מופיע גם בהתוויות הנגד.

nubi

New member
אמרתי שהיום שינו את ההמלצות

בזמנו, כשאני למדתי CMV פעיל היה התווית נגד להנקה. היום לא.

אמממאאא

New member
כי חלב "נגוע" בcmv אינו בעיתי

לתינוק שנולד במועד. מסוכן להניק/לתת שאוב נגוע רק לפג.

הילהל

New member
זה מה שזיהומולוג ילדים אמר לי

כאשר חליתי ב CMV 3 שבועות לאחר שיונתן נולד. לדבריו - התינוק יידבק ממילא, כי המחלה סופר מדבקת וסביר שתעבור אליו בהזעה (החום היה גבוה והזעתי מאוד) או בחלב שינק לפני שגיליתי את דבר המחלה. ושאין עם זה בעיה, המחלה א-סימפטומתית בגיל הזה. מדובר בזיהומולוג ילדים בכיר ב"סורוקה" (שם הייתי מאושפזת) ואם יש צורך אוכל לתת את שמו במסר.

S2Bmom

New member
מתוך סקרנות...

הילד ביטא את המחלה באיזשהו אופן? כי זה באמת די וודאי שהוא נדבק.

הילהל

New member
לא

כמו שאמרו לי זה א-סימפטומטי בגיל הזה. הוא נדבק, הוא מחוסן עכשיו, אבל הוא לא היה חולה.

27חומד

New member
../images/Emo41.gifCMV ותרומת חלב אם

כאשר לאם יש נוגדנים ל-CMV העובר מקבל אותם ומתחסן בעודו ברחם דרך השליה. כאשר תינוק לאם שאינה מחוסנת ל-CMV ולכן לא קיבל נוגדנים דרך השליה, יקבל חלב אם שאוב מאם עם CMV אז ישנה סכנה של הדבקות. מצב זה מסוכן במקרים של פגים או תינוקות עם מע' חיסונית חלשה או פגועה. ניתן להתגבר גם על מכשול זה בעזרת פיסטור חלב אם ע"י הרתחהלמשך 8 דק' בטמפ' 62 מעלות והריסת הנגיף. כמובן שתהליך זה משמיד גם מרכיבים חיוביים בחלב אבל הוא מגן על התינוק המקבל את התרומה מהדבקה וזהו גם הסטנדרט בבנק חלבאם. עכשיו נותר רק לקוות שהשרשור יקפוץ

sposa

New member
דעה קצת שונה

ואני מקווה לא להקים נגדי את חברות הפורום. אני חושבת שעדיף לתת תמ"ל על פני חלב של אשה אחרת. חלב אם הוא נוזל גוף וכמו כל נוזלי הגוף יכול להעביר מגוון מחלות כמו איידס, הפטיטיס B ו- C, וכו'. נכון שחלב אם הוא התזונה הכי טובה ובריאה לתינוק, אך בין הסיכון לחשוף את התינוק למחלות לבין המגרעות של תמ"ל - אם לא הייתי מצליחה להניק, הייתי בוחרת בתמ"ל. תרומה של חלב אם היא כמו תרומת דם מבחינה הסיכון. אפילו אם האשה התורמת נבדקה - באיידס למשל יש חלון זמנים של 3 חודשים בו בדיקת הדם תהיה תקינה למרות השנבדק נשא ויכול להדביק. ממתן מנת דם משתדלים להמנע ככל הניתן בגלל הסיכון שלמרות הבדיקות עדיין קיים, ולכן אין הצדקה בעיני לתת חלב אם כשיש תמ"ל, שבסופו של דבר הוא לא רעל!

למעלה