הוראות קשירה לתינוכיס

neta2

New member
קלנסואה? לא בשטחים?! לא מכירה

מיד לכשאגיע הביתה אציץ במפה. אבל זה נשמע רחוק. ומצד שני, בית פרטי במושב- אחחח קסום.

h i l a l

New member
מרב אחלה של מקום ועוד מושב../images/Emo45.gif

גם אנחנו עוברים בקרוב למושב קרוב אליכם......

ellieg

New member
הבעיה עם שהם

שהיא מאוד יקרה. מחירי המגרשים קפצו, ומי שלא קנה מזמן, יצתרך להשקיע המון כסף.

ellieg

New member
חוץ מזה נראה מקום נחמד

(שתושבי שהם לא יכעסו עלי). רופא ילדים של הבנות שם והוא מעולה, מרכז מסחרי קטן וקומפקטי שחוסך ריצות לת"א למתנות והתושבים נראים נחמדים. 20 דקות מת"א, 30 דקות מירושלים. לגבי חינוך לא יודעת (רק החל מיסודי הבנות ילמדו שם).

גוליגל

New member
תשובות חלקיות

והלוואי שכבר היו לי תשובות מנסיון על הכל
לגבי למה לשים לב כשקונים -
אם הקרקע של המנהל (ולא פרטית), בניה תהיה כרוכה בתשלום "דמי הסכמה" למנהל, או דמי היוון (אני לא בטוחה אם רק אחד מהם ואיך מחליטים), זה איזשהו סכום פר מ"ר בנוי - איפה שאנחנו בונים זה כמה מאות דולרים למטר ככה שזה ממש לא זניח.
יש המון דברים לשים לב כשקונים מגרש, חוץ מהאספקטים הכספיים שאותם ציינת. אני מניחה שאת לא שואלת על דברים כמו ייעוד הקרקעות שמסביב, תכניות הפיתוח והפרצלציה וכולי.
כן שווה לדעת מהן המגבלות לגבי בניה: קווי בניין, מגבלות כמו כמה קומות, כמה מ"ר, חד או דו משפחתי, חובות "עיצוביות" כמו גג רעפים וכו.
אנחנו עדיין לא בנינו - והמגרש שלנו כבר שנה וחצי כמעט... ככה שזה יכול לקחת ימבה זמן. אבל אנחנו מסובכים עם זה קצת מעל הממוצע
בהצלחה, מותק!

גוליגל

New member
והנה רשימה של דברים לקחת בחשבון

חלק מהם כתבת וחלק לא: - ריבית והצמדה על הלוואות - שכר דירה לתקופת הבניה - דמי תיווך - שכר עו"ד - אגרת טאבו - מס רכישה - אגרת בניה - אגרה לטופס 4 - אגרה לסלילת כביש או מדרכה - אגרת ביוב - חברת חשמל - בזק - חברת הגז - ועוד (לא כל הסעיפים באותו גודל בכלל בכלל)

לבנה123

New member
ווווו-וווההה... תודה...

תודה רבה רבה רבה. <ועוד לא הספקתי להתקשר לשמוע איך היה>

רחל5

New member
המלצה על ספר

"בניה ללא כאבים" של ורדינה קיש-רודי (מקווה שלא טעיתי בשם). קוראת אותו עכשיו ומתמוגגת. היא מתחילה משלב בחירת המגרש, האדריכל והמהנדס, ועד למפתח. זה ספר שמיועד למי שרוצה לבנות בלי קבלן ראשי, או שלוקח קבלן ראשי, אבל רוצה להיות בעניינים ושלא יעבדו עליו (עד כמה שניתן). מאז שהתחלתי לקרוא את הספר הזה התחלתי להעריץ פועלי בניין...

רחל5

New member
דרך אגב

היא טוענת בספר שבניה בלי קבלן ראשי יכולה להוזיל עלויות בכ- 30%, כיוון שזה בערך שכר הטירחה של הקבלן. מתברר שיש גם אפשרות לקחת מפקח בניה, אם אתם לא יכולים להיות שם כל יום, אבל עדיין, אתם בוחרים את קבלני המשנה, ולא משלמים אחוזים לקבלן ראשי.

מפקח בנייה זו בחירה טובה

ועוד משהו חשוב: יש חברה (ממוקמים נדמה לי בנווה ימין ע"י כ"ס) שאחרי שהתוכניות האדריכליות הושלמו, בונה דגם של הבית בגודל אמיתי בקלקר. למי שהראיה המרחבית שלו לא משהו, וקשה לו להסתכל על התוכניות ו'לראות בעיני רוחו' את הבית, יכול להסתובב בבית, לראות אם הקירות, הפתחים וכו' ממוקמים היכן שרצה, ובמקרה ומשהו לא מוצא חן - ניתן לשנות את התכניות. זה כמובן לא בחינם, אבל זה יותר זול מלהתחיל לשבור קירות.

מרב.

New member
יש גם תוכנה עבור זה, השתמשנו בה

עם התוכניותהקודמות של הבית שלנו, לפני 5 שנים.

גוליגל

New member
רשמתי לפניי

לבנה - תוסיפי לתקציב שלך גם ספרים
(אגב, שכחתי לציין שהרשימה ששפכתי שם היא מתוך ספר: "בונים על טיפים" של אבי סלע וצבי אברמוביץ)

ellieg

New member
אין לי שניה ספייר בעבודה היום

באתי מאוחר, ולחץ של תחילת חודש. בדיוק סיימנו לבנות, ואשלח לך מסר יותר מאוחר. ואם אשכח, תזכירי לי.

לבנה123

New member
תודה לכל מי שענה, ולכל אלה ששלחו

מסרים עם טיפים ואינפו'. נשקול, ונראה מה הלאה...

כמה עצות

מנסיון שלנו - לא יוצא פחות מ1000$ למ"ר, צריך לקחת בחשבון ממש את הכל - הוצאות פיתוח, אדריכל, מיסים לעיריה, טופס 4 וכד'. הכל זה כסף ואנשים פשוט שוכחים להכניס את הדברים שמסביב לחישוב. לקנות או לבנות? יותר זול בד"כ לקנות מוכן - מהסיבה הפשוטה שאת יודעת כמה זה עולה לך, בבניה זה לפעמים (כמעט תמיד) גולש מעבר לתכנון התקציב וזו לפעמים בעיה. אבל כמובן כשבונים לבד, בונים לפי הטעם שלך ולא מתפשרים על החלטות של אחרים. לגבי מגרש - אז קודם כל מיקום - ולברר בתכניות של העיריה מה מתוכנן בסביבה הקרובה, שלא יבנו פתאום לידך בניינים גבוהים או קניון או משהו כזה, גם לגבי כבישים - מה עובר ליד הבית. כמו כן לגבי הקרקע חייבים להזמין גם מודד וגם מישהו שמומחה לקרקע שיבדוק לגבי מי תהום סלעים וכד'. לפעמים רק כשחופרים יסודות פתאום מגלים שכבות שהן מים או גיר ואז צריך לעשות יסודות הרבה יותר עמוקים או אחרים וזה מייקר מאוד את הבניה. אז פשוט לדעת מראש. העיצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך אם אתם מחליטים לקנות קרקע ולבנות לבד - זה לפני הכל לקחת את הקורס של מרכז הבניה - הוא קורס מעולה וחובה לכל מי שמתכוון לבנות. יחסוך לכם הרבה כסף וכאב ראש. בהצלחה.

Gali1973

New member
מסכימה מאוד !

באמת שכחתי להגיד לך בבוקר. אנחנו לקחנו את הקורס של מרכז הבניה לפני השיפוץ המקיף שעשינו. היה מאוד מועיל, להבין את שפת אנשי המקצוע.

רלי123

New member
אנחנו בנינו עם קבלן

עד מפתח, יצא זול יותר אבל חשוב מאוד להכניס את כל הפסיקים הקטנים בחוזה איתו כדי שלא יהיו אקסטרות אני עשיתי עבודת הכנה טובה ולכן לא היו לנו כמעט אקסטרות. במידה ותרצי אעזור לך העלויות שלנו היו כ- 700-800$ למטר בניה באיכות גבוהה. יש לקחת בחשבון בתשלום גם היוון למנהל מקרקעי ישראל אם הקרקע היא שייכת למנהל וזו הוצאה לא קטנה. הוצאה נוספת (תלוי במועצה) היטל ביוב. מקוה שעזרתי רלי

../images/Emo32.gif מעבר גן באמצע שנה ../images/Emo53.gif

אם אני מעבירה את שי גן באמצע השנה (ינואר/פברואר) ובחוזה עם הגן לא מצויין כלום לגבי תשלומים החלים על העוזבים באמצע שנה, האם סביר מצידי להניח שמעבר לתשלום עבור התקופה בה עדיין תהיה בגן אני לא צריכה לשלם סכומים נוספים ? כלומר - לא יכולים לדרוש מאיתנו לשלם גם על אוגוסט מלא/חלקי או עבור חודש נוסף או משהו בדומה נכון ? כמובן שאני מתכוונת להודיע לגן על עזיבה לפחות חודש מראש.

למעלה