בקשר לשיניים נופלות

../images/Emo53.gif בקשר לשיניים נופלות ../images/Emo24.gif

ספיר כבר בת 5 ושמנו לה שהשן למטה מתנדנדת. אין כאבים או דם אבל זה כבר התחיל.... והשאלות שלי (ומתנצלת מראש על האורך): 1. האם גיל 5 זה גיל שמתחילים אם זה? 2. כמה זמן לוקח בד"כ לשן ליפול? 3. מה עושים ברגע שזה נופל??? 4. האם גם אתם סיפרתם על פיית השיניים ונתתם מתנה? אם כן, ספרו חוויות תודה מראש

מרגוש

New member
יש ילדים שנופלות להם השינים מוקדם

יותר ויש שנופלות מאוחר יותר. אם עדין אין מתחת שן חדשה שיצאה כבר אז לא עושים כלום עד שהשן נופלת לבד. אנחנו אוספים את השינים שנופלים ושמים בקופסא. פית השינים ביקרה אצלנו רק בשן הראשונה, היא עסוקה מידי בשביל לבוא לכול השינים של כול הילדים...

האוהבות

New member
אצלנו השיניים הראשונות נפלו קצת

אחרי גיל 5, בהפרש של שעה! נפלו שתי השיניים התחתונות וחודש אחרי נפלו השתיים העליונות. לא עשינו שום דבר לזרז את נפילת השיניים, המשכנו לצחצח את במקום בעדינות גם בזמן התנדנדות השיניים וגם אחרי הנפילה. פיית השיניים ביקרה אצלנו כבר 4 פעמים , בפעם הראשונה עם מתנה גדולה יותר ואח"כ רק מתנות סימליות.

גילור

New member
יוווו את מזכירה לי את "פיית השיניים

שלי"
אצלנו עוד מוקדם מדי כדי שיפלו שיניים אבל את מזכירה לי את הרומן שלי עם פיית השיניים. אמא שלי היתה מחביאה לי מתנות ומספרת לי שזו פיית השיניים. אם עד היום (25 שנים אחרי בערך) אני זוכרת את זה בכזו חיבה וכיף - זה שווה
כל פעם שנפלה שן, הייתי מוצאת למחרת ליד הכרית שלי בבוקר כשהתעוררתי מתנה קטנה. והכי אני זוכרת איך שפעם אחת אמא שלי כנראה לא הספיקה לקנות ובבוקר היא אמרה לי שפיית השיניים פשוט לא הספיקה כי להמון ילדים נפלו השיניים היום ולכן היא תביא לי מחר את ההפתעה

אימם

New member
פיית השיניים

אצלנו פיית השיניים מבקרת בכל שן שנופלת... למתן נפלו כבר שתי שיניים. זה התחיל עם נדנוד ותוך מספר ימים זה נפל את השן הוא שם בתוך שקית עם מכתב לפיית השיניים בו רשם איזה מתנה ירצה ובבוקר מצא את ההפתעה. אנחנו לא שומרים את השיניים.

mom at work

New member
בעניין פיית השיניים

גם לנו מתנדנדת עכשיו שן ראשונה (בגיל חמש וחצי) - ההתרגשות בעיצומה, וכך גם הפנטזיות על פיית השיניים. "אני אבקש ממנה כתר מזהב אמיתי ויהלומים". כשהבעתי ספק שפיית השיניים יכולה להביא משהו כל כך יקר נעניתי ב"בטח שהיא יכולה! היא פייה!".לטיעון הרציונלי של "זה גדול מדי, לא יכנס מתחת לכרית" היתה הצלחה גדולה יותר - עכשיו היא תסתפק בטבעת יהלום.... האם אצלכם מבקשים בקשות מתנות מפיית השיניים, או שהיא בוחרת מתנה בעצמה?

לספיר אין דרישות גבוהות באשר

למתנה שהיא רוצה העיקר שניתן לה משהו אגב, השן מתנדנדת כבר מעל לשבוע - ולא נראה שזה ייפול בהקדם מוזר לא???

אימם

New member
אל דאגה היא תיפול בימים הקרובים

אולי היא תיפול כשספיר תנגוס בתפוח או משהו קשה אחר...

אפרופו תפוח

הדרך שבה היא אוכלת בזהירות כל דבר מצחיק אותנו מחדש. השן מתנדנדת חלש יחסית כבר איזה שבוע ומחכים בכל יום שתיפול

להוד נפלו שתי שיניים בגיל 7

והן התנדנדו המון זמן בסוף שיני הבשר צמחו מאחור ונאלצנו לעקור את השיניים המתנדנדות הוא קיבל מתנה על השן הראשונה

קרוב לגיל 7

הוא כבר היה מבואס מזה שלכולם כבר התחלפו והוא כלום אבל הוא גם הוציא שיניים מאוחר אז אמרו לי שזה קשור - מחזור החיים של השן

nubi

New member
אז מה?

כל ילד והגיל שלו להחליף שיניים. לא להילחץ.

מזכיר לי שאני ואחי היינו קושרים חוט

תפירה והוא היה מושךךךךךךךךךךךךךךךךך חחחח
אבל ככה זה כשיש אח גדול בשש שנים

גם אצלנו נהוג לתת משהו קטן על כל שן

שנופלת. אני מדברת על צבעים, בלונים, מחזיק מפתחות וכד'. לא דברים שעולים הון. אני קניתי לכל אחת מהבנות (לרועי אני אקנה כשיתחילו להתנדנד) מן קופסה חמודה, בצורה של שן, עם מכסה ואקום, ששומר על השיניים שנפלו.

תשובות

1. כל ילד והגיל שלו. 2. לא שמתי לב כמה זמן לקח מרגע התנדנדות ועד נפילה סופית. האמת פעם אחת הבת כן סיפרה לי בערך שבוע. 3. ברגע שזה נופל אם מדובר בשן ראשונה אני שומרת בשקית עם פתק וכותבת את התאריך ושם הילד ואח"כ מכניסים לו לאלבום במקום המתאים. אם לא שן ראשונה לפח וזהו. 4. פיית השיניים אכן ביקרה פה כבר פעמיים. פעם אחת לכל ילדה ועכשיו נראה מתי היא תבוא בפעם השלישית. 5. ברגע שנפלה שן ראשונה גם לקחתי לרופאת השיניים שתראה שהכל בסדר ותקין.

למעלה