בעלי נסיון עם חתולים עיוורים

cowgirl Ms

New member
../images/Emo53.gifבעלי נסיון עם חתולים עיוורים../images/Emo70.gif../images/Emo53.gif

לפני מס' ימים פגשתי גורה בת כחודשיים שנמצאת כרגע בבית אומנה, מקסימה בצורה לא הגיונית - עיוורת בשתי העיניים [סגורות למחצה כזה]. אני חושבת ברצינות לאמץ אותה... יש לי המון שאלות של מה מי מו, אשמח אם בעלי נסיון עם מצב כזה יעזרו.. אז קודם כל- כרגע יש לי בבית שני חתולים: לואי שלי, בת 5, לא אוהבת אף אחד, לא בני אדם לא חתולים. משה של חבר שלי, בן 11 ואין לו בעיה עם בני אדם, אבל טריטוריאלי מאוד [כל חיו חי כחתול בודד]. אני וחבר שלי עברנו לגור יחד לפני כ- 8 חודשים וכל אחד הביא את החתול שלו. עד היום הם הולכים מכות כמעט בכל הזדמנות, ואם לא מכות אז צרחות / התנפחויות / התנשפויות ומה לא... איך לכל זה אני מכניסה גורה עיוורת, חברותית להחריד, שרגילה לבני אדם וחתולים? חוץ מהבעיה של יחס חתולי הבית כלפיה [יש לי משום מה הרגשה שלואי סוג של תאמץ אותה בשלב מסויים, אולי בגלל שהיא נקבה, אולי בגלל שהיא עיוורת..], איך.. מה... איך מכינים את הבית לכזה דבר? היא תלמד בשלב מסויים את חדרי הבית ותוכל להסתובב בהם בעצמה? נגיד לעלות ולרדת מהמיטה לבד? חוץ מזה, אני רוצה שהיא תחלוק את הקופסאת חול עם לואי [קופסאת חול שלישית זה לא הגיוני בדירה בת שני חדרים], אז איך להרגיל את לואי שיש משתמש נוסף? כמובן לא על ההתחלה, אני אעשה הפרדה בינהם באופן כללי לכמה השבועות הראשונים.. וגם- אם לחתול עיוור שמחוסר עיניים לחלוטין, העפעפיים קצת פעורות [רואים קצת את ארובת העין], זה בסדר לקחת לווטרינר שיתפור אותם לחלוטין? יותר אסטטי ונראה לי גם יותר הגיוני - הן לא יזדהמו.. בקיצור אני מבולבלת.
האירו את עיניי בנושא...

enat06

New member
בתור התחלה לתחום אותה בחדר אחר לשבוע

או משהו כזה.. כדי שהחתולים האחרים יתרגלו וגם היא תתרגל, זה טוב בכל מקרה גם להיכרות עם האחרים, את יכולה לפתוח את הדלת מעט ולתת להם לרחרח ותתקדמי לפי התחושה של איך שהם מקבלים אותה, את עושה מצווה ללא ספק! לי יש חתול עיוור בבית שלמד להשתלב עם חתולים אחרים (הם כבר היו שם לפניו) הוא היה סגור בכל מקרה בהתחלה כי היה לפני הניתוח לתפירת העיניים.. הם מסתדרים יפה מאוד בבית ולא צריך לדאוג, אולי רק לסגור דברים שבירים או להעלות למקום גבוה, היא תתרגל והם יתרגלו ויהיה לכם מאוד נחמד! בהצלחה!

liorge2

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

פסחזון קבל ממני מתקן גירוד בגובה של 120 ס"מ בכלל לא היה לי מושג שהוא עוור יש לי עוד כמה תמונות של חתולים עוורים משתוללים על מתקני גירוד גבוהים אני נדהם כל פעם מחדש

enat06

New member
שלי מטפס על דלתות..

לפעמים אני תולה שמיכות ליבוש על דלת המרפסת הוא נתפס בהן מטפס למעלה למעלה עד שהוא עומד על הדלת מלמעלה.. פושטק..

yomtov9

New member
לנו יש חתולה עיוורת

והיא מסתדרת מצויין, מידי פעם היא ניתקעת בקירות, אבל חוץ מזה היא מנווטת בבית במיקצועיות, משחקת עם כדורים, יושבת על עדן החלון, "מסתכלת החוצה" יש כאן חוץ ממנה עוד שני חתולים וכלב וההתאקלמות נראת לי תלויה לגמרי באופי החתול, אצלנו לדוגמא היא פושטקית לא קטנה ועושה פה לכולם בית ספר. כדאי כשמוסיפים חתול חדש לעשות את המפגש בהדרגה וגם אז לצערי זה לא תמד עובד. יש לי ניסיון מר בעיניין. את מכירה את החתולים שלך הכי טוב, את צריכה לבחון האם זה אפשרי בלי קשר אם מדובר בחתול עיוור או רואה 6/6.

Yarden spca

New member
אין על חתולים עיוורים../images/Emo99.gif

ריי שלי הגיע לעמותה בה אני עובדת עם עיניים במצב מזעזע כשהוא היה בן 3 חודשים, כבר לא היה הרבה מה לעשות כדי להציל אותן ולכן הוא נותח ותפרו לו את העפעפיים. הוא למד להסתדר בבית בקלי קלות, עולה ויורד ממיטות וספות בלי בעיה, משחק ובאופן כללי הוא פשוט חתול מתוק ושמח. מנסיוני עם חתולים עיוורים, רובם המוחלט מסתגל הרבה יותר טוב לשינויים מאלה שכן רואים
לדוגמא, עברנו דירה לפני כחודשיים, היינו מאוד בלחץ וחששנו שריי יתקשה להתרגל לדירה החדשה, אבל מה שקרה היה ההפך המוחלט... העברנו את החתולים (שניים במספר) לפני שהעברנו את הכלבים כדי לתת להם זמן לרחרח בשקט. ריי יצא מהתא שלו, עשה סיבוב בככככככל הדירה בלי להתקל בכלום, עלה למיטה ונרדם. החתול השני לעומתו (רואה בעין אחת) בילה את השבוע הראשון בדירה כשהוא מתחבא מתחת לספה
לגבי אם לסגור את העין או לא - אני בעד לסגור. בהרבה מקרים נותרים חלקים מהעין, כולל שק הדמעות, מה שגורם לדלקות שחוזרות כל הזמן. כך היה עם כל החתולים העיוורים שהכרתי (לפחות 10 במספר) ותמיד העדפנו לסגור. דברים חשובים שיש לשים לב אליהם בניתוח - לבקש יפה מהוטרינר שינסה לגלח כמה שפחות מהשפם והריסים! אחרת היא תסבול מחוסר התמצאות שיגרום לה להיות מבולבלת ולהתקע בדברים. לוודא גם (בלי להעליב את הוט' כמובן) שהוא מוציא את כל הבפנוכו ושהוא תופר את העפעפיים לאחר שעשה חתך מסביבם (אם תופרים עפעף אחד לשני בלי לחתוך העין לא תסגר כמו שצריך וגם אז יש סיכון לדלקות חוזרות). שיהיה המון בהצלחה
לא הייתי מהססת לאמץ חתול עיוור, הם יכולים ללמד את כולנו דבר או שניים על הסתגלות וגבורה.

GeJuFan

New member
היא הייתה אצל ד"ר חווי צרפתי?

לפעמים יש מה להציל, ויש המון וטרינרים רגילים שפשוט מחוסר ידע בתחום העיניים ישר רצים להוציא הכל.

cowgirl Ms

New member
לאלא, היא עיוורת בוודאות..

היא טופלה ע"י ווטרינר, האמת שלא יודעת איזה, אבל אין מה להציל שם..

למעלה