בחיבור נכון של TV, ממיר ו- DVD משולב

• פותח הנושא vk3
  • פורסם בתאריך

vk3

New member
../images/Emo53.gif בחיבור נכון של TV, ממיר ו- DVD משולב

שלום ! יש לי טלוויזיה טושיבה עם כניסות S-VIDEO, קומפוזיט וסאונד. בנוסף יש לה כניסה כחולה ואדומה שכמו שהבנתי נקראת קומפוננט. לממיר (דקסי) של הוט יש לי כניסות SCART, קומפוזיט וסאונד. חיברתי בין הטלוויזיה לממיר באמצעות מתאם SCART ל- S-VIDEO + RCA: http://www.p1000.co.il/P1000/P1000Images/z_51440.jpg ( S-VIDEO חובר ל- S-VIDEO וסאונד לסאונד) עכשיו קניתי DVD משולב VCR. יש לו כניסת S-VIDEO, כניסת RF, קומפוזיט, סאונד וקומפוננט ( ירוק, כחול, אדום). 1. האם צריך לחבר את המכשיר המשולב ל- TV או לממיר
( או לשניהם יחד, איך שהוא
) 2. כדי לנצל את כניסת ה- S-VIDEO של המכשיר המשולב ( שנותן איכות טובה יותר, כמו שהבנתי), כדאי להשתמש בכבל S-VIDEO ל- קומפוזיט http://www.smart-com.net/images/21159.gif
3. איך אפשר לנצל את חיבורי הקומפוננט שעל הטלוויזיה והמכשיר המשולב
מה הם נותנים

kozy1

New member
לא שאני מתיימר להבין אבל...

לגבי הפסקה הראשונה תיקונים הכרחיים: החיבורים של הטלויזיה הם כניסות - נכון. אני לא מכיר את הממיר של הוט אבל הSCART , הקומפוזיט והסאונד הן יציאות ולא כניסות. אם ישנם שני חיבורי SCART אז אחד הוא יציאה (לטלויזיה) ואחד כניסה לרוב עבור וידאו. אגב האם בחיבור שתיארת אכן קיבלת אות של SV? לגבי הפסקה השניה: הכניסה היחידה במכשירך החדש זוהי כניסת הRF. כל השאר הן יציאות. מכיוון שאני לא מכיר את הממיר ולפי מה שאני מבין אתה לא משתמש ברסיבר ק"ב אני רק יכול להציע לך: מהמכשיר החדש להוציא כבל קומפוננט לקומפוננט (החיבור העדיף יותר מSV) אל הTV. כך תשאר לך כניסת הSV בטלויזיה פנויה, ותמשיך לחבר את הממיר באותה הדרך שחובר קודם ( SCART ל- S-VIDEO + RCA ).

vk3

New member
תשובה ושאלות...

מצטער על בורותי. לכול " חור", אני קורא " כניסה" ולכול " פין" אני קורא " יציאה". לכן המושגים שלי אינם מקצועיים. לממיר יש " חור" אחד של SCART. אליו הכנסתי את המתאם שהראיתי בהודעתי הראשית וקיבלתי אות SV, כי בממיר יש הגדרה לכך. בטלוויזיה יש לי חיבור קומפוננט אדום וכחול. במכשיר המשולב יש ירוק, אדום וכחול. איך מחברים ביניהם ? למה בטיוי אין ירוק ? אתה מציע לי לחבר את המכשיר החדש לטיוי וגם את הממיר לטיוי. אבל אמרו לי שבמקרה כזה לא אוכל להקליט ל- VCR של המכשיר המשולב ולכן אמרו שאני צריך לחבר את הממיר למכשיר המשולב ואותו כבר לחבר לטיוי. מה דעתך ?

kozy1

New member
האם למכשיר המשולב

יש חיבור קומפוזיט צהוב שכתוב עליו AV-IN?? או איזשהו חיבור שהכיתוב אלין מתייחס ל-IN (כניסה)?

vk3

New member
כן...

כתוב VCR IN AV1 מעל שורה של חיבור קומפוזיט וסאונד.

kozy1

New member
O.K תעשה ניסוי כזה

בנוסף למה שכתבתי חבר בעזרת כבל RCA X 3 את יציאות הסאונד והקומפוזיט מהממיר אל הכניסות שציינת (VCR IN) במכשיר החדש. נראה לי שככה תהיה מכוסה גם לגבי האות מהממיר למכשיר (להקלטה בוידאו). ישנה עוד דרך: או לקנות כבל SCART ל- 3 RCA , ולחבר מיציאת הSCART שבממיר לכניסות במכשיר (או בעזרת כבל RCA X 3 מהיציאות בממיר לכניסות במכשיר). ומהמכשיר לטלויזיה בעזרת כבל קומפוננט ל-קומפוננט. אבל כך סיכוי יש שתפסיד אות SV ישירות מהממיר לטלויזיה. אשמח לשמוע האם זה פתר את הבעיה. חג שמח

vk3

New member
שאלה...

הקומפוננט בטיוי הינו אדום וכחול. ובמכשיר המשולב הוא ירוק, אדום וכחול. איך לחבר ביניהם ?? תודה.

kozy1

New member
האם ה-TV זו LCD?

כי אם זו טלויזיה רגילה לא בטוח בכלל שתבחין בהבדל בחיבור הקומפוננט.

למעלה