בויכוח שהיה לי עם חברה

מרגוש

New member
../images/Emo53.gif בויכוח שהיה לי עם חברה

אני אומרת כי צריך להוציא את כלי המיטה לאיוורור למנוע הצטברות חידקים. החברה שלי טוענת שחום השמש מעודד את החידקים כיוון שהן אוהבות חום. אני יודעת שחידקים אוהבים חום אבל לח לכן שמים בחוץ ליבש את הלחות. מי מאיתנו צודקת, האם כבר שמעתם דבר כזה?

AYELET1

New member
בעקרון שתיכן צודקות

תלוי אלו חיידקים... לשמש יתרונות אנטי חיידקיים נוספים, כמו האור האולטרה סגול (שלחלק מהחיידקים יועיל ויפריח אותם כמו נוה מדבר בשממה אבל להרבה מהם יזיק)

הנוהג להוציא את כלי המיטה לשמש,

מקורו בצורך להרוג את פשפשי המיטה ששרצו במזרונים שהיו ממולאים בעבר בעשב ים. כיום, כאשר המזרונים עשויים חומרים סינטטים, ופשפשי המיטה כמעט ונעלמו מהעולם, אין כל צורך לאוורר אותם, או את שאר כלי המיטה בשמש, אולם מנהגים קשה להכחיד, למרות שההסברים קצת נשכחו. מספיק לפתוח את החלון בחדר, והמיטה תתאוורר יחד עם כל החדר. הרעיון של הדבקות בחידקים מעצמך הוא מגוחך: הילד ידבק בחיידקים שהיו שלו ממש בלילה הקודם?

חוה 1

New member
החברה שלך צודקת , אין צורך לאוורר

סדינים. הכי מצחק אותי לראות אנשים שחיים על כביש ראשי ומאוורים את הסדינים עם כל הפיח של המכוניות.

שירי ל

New member
אם יש לך אפשרות עדיף לתת לניקוי

ואם לא אז תכבסי עם כדורי טניס במכונה. היו כאן שרשורי הסברים בלי סוף.

אני אף פעם לא מוציאה את המצעים.....

לאיורור בחוץ,וזה מהסיבה שבחוץ הרבה יותר מטונף מהמצעים עצמם
אני פותחת כל יום בבוקר את החלון והתריסים במשך שעה בבוקר,וכשאני חוזרת מהעבודה שוב פותחת.

שירי ל

New member
מנהג ארכאי ../images/Emo6.gif

בכל אופן בעיר של היום אם תשימי את המצעים על החלון במקרה הגרוע הם יסריחו לך מעשן וזיהום אוויר ובמקרה הטוב ציפורים יחרבנו לך עליהם. מספיק לפתוח את החלון בחדר הכל מתאוורר, ובסיום עונה לכבס או לתת לניקוי את השמיכות. חיידקים זה בטח לא מונע (חיידקים???!!!! מאיפה הבאת את זה? מה החלון עושה סטריליזציה למצעים?... )

צימעס

New member
מה ארכאי?

זו הדרך הכי סבירה לאוורר שמיכה אחרי פיפי ביום בו עלולרדת גשם. המממם... מחוץ לעיר, ב'מת
ענין החיידקים - בטח אמונה שנדבקה לשמיכות כי שמים שמיכות על החלון כשמאווררים את החדר, וזה בהחלט עוזר להקטנת ריכוז החיידקים בחדר.

שירי ל

New member
ביום שבו עלול לרדת גשם אין מה לשים

שמיכות על החלון...
חוץ מזה לעניין הפיפי- אז יש ציפויים כמו שעוונית למזרן שאפשר פשוט להסיר ולהחליף, ואם לא אז פשוט מכניסים למכונה ולמייבש...

lulyK

New member
גם אנחנו במכבסים.

השמיכה נכנסת למכונה ולמייבש לפחות אחת לשבועיים (בכלל, כששמיכת חורף עולה 70 ש"ח בסופר או באיקאה, החיים באמת הרבה יותר פשוטים).

BlackMambaa

New member
איך מטפלים בשמיכה שעולה 1500 ש"ח?

באמת מעניין... עד עכשיו לא עשיתי איתה כלום ולא מכבסים כי זה פוך אווזים.. אז מה עושים באמת?!

Mariasha

New member
ללא קשר לחיידקים

אני מוציאה את כלי המיטה לאיורור פעם בשבוע (כשמחליפים את הסדינים), כשיש שמש יפה בחוץ. אנחנו גרים מול פארק, כך שהאוויר די נקי. הכריות הרבה יותר נעימות אחרי זה. לגבי חיידקים (אני מכלילה): רוב החיידקים המסוכנים לבני האדם מתרבים בסביבה לחה בטמ' של 37 מעלות, טמפרטורה גבוהה יותר - הורגת אותם. יובש - הורג אותם. בקיץ הישראלי הטמפרטורה בשמש מגיעה ל-50 מעלות. כל שלדעתי את צודקת.

למעלה